• Reklama

Telefon 600-700zł, czy warto zmieniać obecny?

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon 600-700zł, czy warto zmieniać obecny?

Postprzez bloodyopel » 1 wrz 2015, o 12:58

Cena (bez VAT): 500-700, w porywach ostatecznie 800zł
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 5" wzwyż / raczej FHD, ale 720p też zniosę
Ilość RAM/ROM/Procesor: 2/16/bez znaczenia
Dual/Single sim: single wystarczający
Preferowane marki: raczej te bardziej znane i sprawdzone
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): bez znaczenia, preferowane Chiny
Wymagania (parametry, funkcje): dość cieńki, przyzwoity GPS, brak ostrego draina baterii na dłuższym użytkowaniu BT
Opis:
Witajcie. Obecnie posiadam już chyba 5 smartfon z Chin, Star N9800 (android 4.4, 5,7" 720p, octa core, 2gb ramu). Telefon posiadam praktycznie od wejścia octa core na rynek (wtedy był jedynie w kilkunastu modelach). Rozmiar mi nie przeszkadza, sam telefon też sprawuje się nieźle, jedynie aparat + lekko porysowana jego szybka sprawują się już średnio. Również brak 900MHz w moich okolicach jest lekkim problemem, w pewnych miejscach mogę zapomnieć o 3G :-|

Zapragnąłem jednak czegoś nowego, lecz jakoś bez nadmiernej spiny na zakup. Po prostu czy w aktualnym okresie opłaca się wymienić mojego stara na coś innego w podanej wyżej cenie? Poczuję jakąkolwiek różnicę oprócz tego że będę miał nowy telefon? :-P czy może lepiej poczekać jakiś miesiąc-dwa aż coś się bardziej przełomowego pojawi w dobrych cenach?
bloodyopel

Reklama

Re: Telefon 600-700zł, czy warto zmieniać obecny?

Postprzez sudione » 1 wrz 2015, o 21:33

Ze swojej strony polecam JiaYu S3 w wersji Advanced, czyli 3GB RAM'u oraz funkcja NFC. Jeżeli chcesz zrobić krok do przodu pod każdym z wymienionych przez Ciebie względów, czyli GPS, praktycznie wszystkie pasma 3G i LTE, 3GB RAM'u, dobry ekran, wparcie producenta i społeczności to będzie dobry wybór.:)
bloodyopel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Co to dla Ciebie znaczy "przełomowe"?;)
sudione
NewsMan

Pochwały: 12
Telefon:: HTC Desire A8181

Postprzez bloodyopel » 2 wrz 2015, o 09:20

Słowo "przełomowe" może trochę nad wyrost, chodziło mi właśnie może o jakiś zapowiadany nowy typ procesora, matryca aparatu itp. STARa kupowałem praktycznie dla nowinki jaką był octa core ;-) i od czasu tego zakupu wypadłem z nowinek na chińskim rynku więc zaczynam nadrabiać wiedzę :-)
bloodyopel

Postprzez bloodyopel » 2 wrz 2015, o 12:13

A na przykład taki meizu M2 note jest wart zainteresowania w cenie 140$?

WAŻNE zapomniałem o tym a bardzo się przyda, mianowicie przyda się żyroskop (nie sam akcelerometr) - mam gogle VR i bez żyroskopu ani rusz ;)
bloodyopel

Re: Odp: Telefon 600-700zł, czy warto zmieniać obecny?

Postprzez sudione » 2 wrz 2015, o 12:22

Z Meizu jest jeden zasadniczy problem. Nikt nie robi na te telefony ROM'ów, bo zablokowany jest bootloader i jeżeli soft jest "zabugowany" to nie masz wyjścia, musisz go używać bez szansy na zmianę. Do JiaYu S3 mu daleko i pod względem wydajności (słabszy procesor, 3GB RAM'u) oraz wyposażenia (NFC). Jedyne plusy to cena oraz ekran od SHARP'a i tyle.:)
sudione
NewsMan

Postprzez shayk » 2 wrz 2015, o 13:42

K3 note powinien być lepszy niż M2 note w tej cenie.
MEIZU MX4 < LENOVO K3 NOTE < MEIZU M2 < ELEPHONE P7000 < XIAOMI Mi3 < MEIZU M1 NOTE < EACHINE M1 < P6i < STAR N9800
Pomagam w zakupach z Chin
shayk
VIP

Pochwały: 41
Telefon:: elephone

Postprzez bloodyopel » 3 wrz 2015, o 16:20

Ehh ciągły mętlik :/ a np taki meizu MX4 / MX4 pro, za ile najtaniej można wyrwać? Czy się opłaca?

A tak w ogóle to tak jak pytałem w pierwszym poście, czy w ogóle opłaca się zmieniać aktualnie mojego STARa N9800?
bloodyopel

Postprzez sudione » 3 wrz 2015, o 17:13

bloodyopel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Zależy od punktu widzenia. Ja jakbym miał STAR'a N9800 to bym popełnił samobójstwo, albo położyłbym go na torach przed przejeżdżającym towarowym.;)
...a tak poważnie, to Ty musisz dokonać wyboru, czy coś Ci doskwiera tak bardzo w użytkowaniu tego telefonu, że chcesz wydać 700zł na nowy.:) Ja uważam, że jak przejdziesz na JiaYu S3 to skoczysz klasę wyżej. Z kolei jak kupisz Meizu MX4 (Pro) to skoczysz dwie półki wyżej. Tyle ode mnie.:)
sudione
NewsMan

Powrót do Jaki telefon kupić ?