• Reklama

Telefon 5.5" za około 800zł

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon 5.5" za około 800zł

Postprzez luki_92_92 » 3 lis 2015, o 00:30

Cześć. Na wstępie chciałbym się przywitać, bo to mój pierwszy post na forum, choć od kilku dni czytam różne tematy to konto założyłem dopiero dziś przy okazji pisania tego tematu :) Przechodząc do sedna sprawy:

Rozważam zmianę telefonu, obecnie mam Samsunga Galaxy S4 od kwietnia, ale jakoś naszła mnie chęć na zmianę. Bardzo spodobał mi się UMI IRONPRO gdy go zobaczyłem w jakimś newsie na innej stronie i w sumie póki co jestem zdecydowany albo na IRON albo na IRON PRO, jednakże jako że mam jeszcze czas do zakupu bo póki co S4 stoi wystawiony na OLXie, to postanowiłem zapytać, może jest coś, co lepiej spełni moje oczekiwania a będzie w podobnej cenie :) Chciałbym go kupić najlepiej w Polsce, gdyż nie mam czasu na miesiąc czekania ani na jakieś kombinacje z cłem i vatami.

Mój budżet: Powiedzmy 800zł. Około 800zł - jak będzie warto, myślę nie powinno być problemem dołożenie kilku groszy, ale też bez szaleństw bo jestem biednym studentem :-P

Wielkość ekranu/Rozdzielczość: Napewno więcej niż 5", optymalnie byłoby mieć 5.5" ale jak będzie coś pomiędzy 5 a 5.5 też może być.

Ilość RAM/ROM/Procesor: RAM napewno minimum 2GB, jak będzie 3 płakał nie będę :-D ROM minimum 16GB choć tak po prawdzie wolałbym 32 w górę, ponieważ zawsze mam pełno aplikacji i w samsungu 16GB mi nie wystarcza a na kartę pamięci nie zawsze wszystko da się poprzenosić :roll: Oczywiście przy 16GB koniecznie slot na microsd obsługujący karty 32GB bo taką mam, przy 32GB ROM slot na karty nadal bardzo mile widziany. Procesor myślę 8 rdzeni będzie przyszłościowe, fajnie jakby był to Helio X10 bo są wydajne, aczkolwiek wiem że na mediateka średnio z custom romami więc jeśli będzie coś nieco słabszego ale za to umożliwi mi wgranie np CM - nie obrażę się.

Dual/Single sim: W zasadzie nie potrzebuję dual sima, aczkolwiek jeśli będzie to wrzucę jakieś aero2 czy innego prepaida z internetem

Preferowane marki: W sumie nie mam żadnych, przeglądałem modele UMI, Xiaomi, Meizu ale może być cokolwiek innego, byleby miało jakieś wsparcie w postaci aktualizacji, może jakieś custom romy.

Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Polska

Wymagania (parametry, funkcje): Z wyglądu koniecznie musi być jak najbardziej podobny do iPhone 6/6 Plus ponieważ bardzo podoba mi się ten design (+ fajnie jakby był cienki). Oczywiście jeśli w telefonie będzie trzeszcząca/skrzypiąca obudowa to jest z automatu zdyskwalifikowany. Bardzo mile widziana aluminiowa obudowa, jeśli ma być plastik to tylko bardzo dobrej jakości lub coś do czego jest możliwe kupienie jakiejś alternatywnej metalowej obudowy. Niezbędny będzie GPS, ponieważ dużo jeżdżę i bez AutoMapy się nie obejdę. Android koniecznie w wersji Lollipop, a najlepiej coś w czym będzie możliwość aktualizacji do Marshmallow. Jeśli chodzi o jakieś nakładki to wczoraj przeglądałem filmiki i bardzo pozytywnie zaskoczył mnie Flyme oraz MIUI. Bateria koniecznie musi wytrzymać od godziny 7 do 23 (trochę internetu, ~100smsów dziennie, kilka połączeń, jakieś zdjęcia, czasem jakaś gra czy posłuchanie muzyki), najlepiej jakby trzymała nawet dwa dni ale jeden dzień to jest absolutne minimum. W samsungu mam podczerwień, którą często używam jako pilot do tv itp także też mile widziane, aczkolwiek jak nie będzie to nic się nie stanie. Aparat tył minimum 13mpix jak w IRON, w zasadzie więcej mi nie potrzeba, chciałbym tylko żeby robił dobre zdjęcia bo nie wszędzie chodzę z cyfrówką, przednia kamerka z dobrą jakością fotek też mile widziana. Lubię słuchać muzyki, aczkolwiek robię to w 90% czasu tylko na słuchawkach także zależy mi na dobrej jakości dźwięku na słuchawkach, głośnik nie musi być najlepszy byleby nie charczał. Fajnie jakby ekran był pokryty gorilla glass, ale jak nie będzie nakleję szkło hartowane, więc nie będzie z tym problemu. Fajnie byłoby, gdyby nie robił problemów z aplikacjami z Google Play. Mile widziany również czytnik linii papilarnych, choć jak nie będzie to trudno.

To by było na tyle, troszkę się rozpisałem, w sumie wychodzi na to, że mam bardzo duże wymagania a budżet średni :-/ Ale właśnie po to jest forum, może znajdziecie mi coś ciekawszego niż UMI IRON PRO, jestem otwarty na propozycje :roll:
luki_92_92

Telefon:: Samsung S4

Reklama

Re: Telefon 5.5" za około 800zł

Postprzez ra-vau » 3 lis 2015, o 00:55

niezły elaborat...

Chciałem pisać, żebyś użył szablonu, okazało się, że ta ściana tekstu to szablon... 8-) :mrgreen:

LeTv X600, X500, Meizu Metal, Xiaomi Redmi Note 2, w tej chwili nic lepszego raczej do 200$ się nie znajdzie... miej na uwadzę 11.11 kupony, zniżki, itd... oraz fakt, że najtańsze w zestawieniu xiaomi (stand 149$) kupisz w świeto za 134$, a letv 1S (stand 229) za 204$ (z tym, że to premiera, presale, itd)... dlatego ja bym celował w meizu metal, albo X600, bo za 175$ wersja 32gb to świetna opcja.

Chyba, żę przyoszczędzisz, to bierz to xiaomi za te 134 dolce, a zmienisz za rok na kolejnej promocji, a hajsu zostanie wiele w kieszeni ;)
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 114
Telefon:: V967S

Postprzez marx » 3 lis 2015, o 01:08

w twoim budżecie , bez vatu mieści się LeTV Le 1s
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez luki_92_92 » 3 lis 2015, o 01:14

No niestety, tak wynikło że z szablonu wyszło co wyszło, dlatego porozdzielałem to enterami żeby się już totalnie nie zlało :( Nie wiem czy przeczytałeś to wszystko co napisałem, ale w grę wchodzi zakup tylko w PL ze względu na to że nie mogę zostać kilka tygodni bez telefonu, także promocje kupony i zniżki itp itd raczej nie dla mnie chyba że u nas też są jakieś promocje.

No to tak, przeglądałem te modele, więc lecim:

LeTV X600 - z recenzji wynika, że max jasność jest przeciętna, wifi również, tylna obudowa średnio mi się podoba więc raczej odpada dużo bardziej widzi mi się X800 ale poza budżetem, + nie mogę znaleźć czy ma slot na microsd a bez tego napewno odpada :/ Z LeTV Podoba mi się LeTV Le 1S ale napewno nie zmieści się w moim budżecie jak już się u nas pojawi.
LeTV X500 - nie mogę znaleźć nic ciekawego na jego temat, a jako, że nigdzie u nas nie mogę znaleźć do kupienia sam się zdyskwalifikował
Meizu Metal - na szybkości przejrzałem kilka stron i jeśli jego pełna nazwa to Meizu Blue Charm Metal to bardzo mi się podoba i byłbym skłonny go kupić, tylko że nigdzie w PL go nie widzę :( Jeśli zaś to nie ten telefon, to pod meizu metal prócz niego wyświetlają mi się metalowe pokrowce do innych modeli :/
Xiaomi Redmi Note 2 - niby fajny, niby wszystko ok, ale nie podoba mi się tylna obudowa, wygląda strasznie plastikowo na zdjęciach więc też średnia opcja :/

Na ten moment do mojej listy, składającej się z UMI Iron / Iron PRO oraz Elephone P7000 dopisuję Meizu Blue Charm Metal bo bardzo wpadł mi w oko, szkoda tylko, że nikt go u nas nie ma na sprzedaż, ale może się pojawią, jeśli tak to jest to mój faworyt.

@marxxx no tak, bez VAT, a VAT doliczą i nie będę już miał z czego go zapłacić :roll:
luki_92_92

Postprzez TLasky » 3 lis 2015, o 01:48

Biedny student ale furę i cyfrówkę ma :-D. A tak bez trolowania to patrząc na Twoje wymagania sporo z nich powinien spełnić Meizu MX4, choć nie jestem pewien czy kupisz za 800 zł używkę z pamięcią 32 GB (nie śledze cen, bo go mam :-D). Minusem jest na pewno brak alternatywnych softów oraz lipna tylna klapka, ale za parę dolarów dokupisz sporo zamienników (polecam faux) i będzie gites. Poczytaj sobie o tym fonie- osobiście polecam, bo ze wszystkich "chńczyków" utrzymał się u mnie najdłużej, choć swoje humory ma :-D. Model był dość popularny w PL, więc powinieneś go bez trudu znaleźć na rynku wtórnym.

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 81
Telefon:: Zuk Z1
ROM: Fabryczny :-)

Postprzez KarlosW » 3 lis 2015, o 02:12

Również polecam Meizu MX4.
KarlosW
VIP

Pochwały: 33
Telefon:: thl w200

Postprzez luki_92_92 » 3 lis 2015, o 15:15

Ta, furę :D Ta, jak to nazwałeś, fura ma 21 lat, kosztowała grosze i służy mi do dojazdu na uczelnię, i właśnie próbuję ją sprzedać a cyfrówka ma z 5-6 lat i wcale nie była najdroższa bo to zwykły kompakt :P

MX4 niestety większość to są 16GB więc dla mnie lipa bez slotu na microsd, wersje 32GB kosztują znacznie więcej, dodatkowo nie podoba mi się ta nieszczęsna tylna klapka. Dużo bardziej podoba mi się mx5 albo 5 pro ale to już niestety całkowicie odmienna kategoria cenowa :/ Z meizu na ten moment ten metal wydaje mi się całkiem całkiem, myślałem jeszcze o m2 note ale metal dużo fajniejszy bo metalowy + troche lepszy sprzętowo, tylko u nas pewnie będzie minimum tysiaka kosztował nie ma się co oszukiwać. Na korzyść meizu przemawia jeszcze to, że u nas sprzedają go w Euro i w media expert więc w razie ewentualnej gwarancji nie będę musiał się bawić w jakieś wysyłki do chin na własną rękę co jest dla mnie ogromnym plusem.

LeTV 1S mi się bardzo podoba, ale u nas dostępny nie będzie, a zaś przy zakupie z chin dojdą vaty cła i inne pierdoły i będę miał problem żeby dodatkową kasę na to wyłożyć + średnio ogarniam zakupy w chinach, jak już czasem coś z chin zamawiałem to tylko przez ebaya z płątnością paypalem ale nigdy nie były to urządzenia tego typu właśnie z powodu dodatkowych opłat, gdyby nie to to prawdopodobnie właśnie tego 1S bym kupił :/

Jeszcze w sumie ZTE V5 PRO mi wpadł w oko, ale nie wiem czy to jest coś warte.
luki_92_92

Postprzez ra-vau » 3 lis 2015, o 17:27

luki_92_92 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Bez urazy, ale... coś mi się wydaje, że ani umi, ani tandetny psujący się awaryjny elephone, ani budżetowe v5 nie leżały obok LeTv... ani obok tego meizu bluees chaaarles Metal 8-)

Poczekaj aż się pojawią na alledrogo/olx/bazarku na forum, będziesz miał w 48h telefon z Polski.

Jeśli masz z czego dołożyć, to kup któryś z wymienionych z wysyłką z EU... dostaniesz do 5 dni sprzęt.
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 114
Telefon:: V967S

Postprzez luki_92_92 » 3 lis 2015, o 17:32

Żadnego z nich nie miałem w ręku a opieram się tylko na wyglądzie na fotkach oraz na specyfikacjach więc to też jest ciężko porównywać. Meizu i LeTV najfajniej się prezentują, ale nigdzie w Polsce ich znaleźć nie mogę (choć pewnie dlatego, że ledwo co się pojawiły w sprzedaży), żeby gdzieś były z wysyłką z EU też ciężko mi znaleźć bo nie jestem tak obcykany w zakupach międzynarodowych. Przeraża mnie również kwestia cła i vatu, będę miał jakieś 800zł + jakąś stówkę mogę dołożyć, ale to jest max, nie mam kolejnych pieniędzy na cła i vaty, ot co.
luki_92_92

Postprzez blue_voyager » 3 lis 2015, o 17:34

Nie ma cła na telefony...
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Postprzez luki_92_92 » 3 lis 2015, o 17:56

A to widzisz, mój błąd ;)

Ostatecznie waham się między Meizu Blue Charm Metal a LeTV Le 1S, przy czym ten drugi wychodzi trochę taniej aczkolwiek nie ma slotu na microsd co trochę mi przeszkadza bo nie jestem pewien czy 32GB pamięci mi wystarczy (obecnie mam 16GB ROM wypchane po brzegi i brakuje mi jeszcze kilku aplikcaji a na karcie 32GB zapisuję wszystkie zdjęcia i muzykę i też niebawem przestrzeń się skończy). Jeszcze takie pytanko - czy zarówno jeden jak i drugi posiada diodę powiadomień (najlepiej różnokolorową bo się przyzwyczaiłem w samsungu)?

Doradzicie, który lepiej spełni moje oczekiwania?

+ zakup zrobię chyba na spemall.com, bo niby gwarantują obejście VATu co jest dla mnie sporym plusem, a też widzę, że tutaj na forum niektórzy tam kupowali i nie narzekali więc chyba nie powinno być problemów :)
Ostatnio edytowano 3 lis 2015, o 18:14 przez luki_92_92, łącznie edytowano 1 raz
luki_92_92

Postprzez TLasky » 3 lis 2015, o 18:06

Jeśli oganiczysz swój apetyt w zakresie wydajności to niezłym typem może być (aczkolwiek dopiero po ogarnięciu mu softu- w tej sprawie można zwrócić się do kolegów z forum, bo chyba jest na niego CM 12.1) ZTE V5 Pro (939st), którego powinieneś w PL kupić za ok. 700 - 750 zł- metalowa obudowa (jest naprawdę ładny), skaner linii, przyzwoita bateria i muza, aparat znośny, slot hybrydowy (dual sim lub 1 sim + karta mSD) oraz ma dobry GPS (jak zazwyczaj przy Snapie 615).

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 81
Telefon:: Zuk Z1
ROM: Fabryczny :-)

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?