• Reklama

Telefon > 5", 1GB RAM, DPI > 240, cena + VAT < 500 PLN

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon > 5", 1GB RAM, DPI > 240, cena + VAT < 500 PLN

Postprzez Mephis » 26 lis 2014, o 02:25

Witam.

Jestem tu nowy, to mój pierwszy post. Z góry informuję, iż prześledziłem dużo tematów jednak nie jestem w stanie podjąć ostatecznej decyzji bez opinii użytkowników tego forum.

Jak wielu z Was zapewne, ja także jestem przerażony ograniczoną gammą smartfonów jak i ich nieadekwatnych cen w stosunku do specyfikacji na rynku Polskim. Zacząłem się rozglądać na zagranicznych sklepach, jednak tam wybór z drugiej strony jest zbyt szeroki a nietrafny wybór może skończyć się wyrzuceniem pieniędzy w błoto.

Jak w temacie: poszukuję smartfonu o minimum przekątnej ekranu wynoszącej 5 cali (matryca IPS), a przy tym na wysokiej rozdzielczości (tak, aby DPI było na poziomie minimum 250) - nie wszystkie smartfony w opisie aukcji mają podany ten parametr. Pamięć RAM - wystarczy 1GB. Ważne, aby miał sprawdzone osiągi ogólne na poziomie minimum. 19k (AnTuTu Benchmark). Dobrze by było, jakby miał DualSim. Smartfon będzie stosowany głównie pod tworzenie aplikacji, przeglądanie internetu. Mało istotnymi elementami natomiast są pamięć ROM (byleby przy niskich miał slot kart SD), wygląd.

Myślałem o czymś takim: Leagoo Lead 1 http://www.geekbuying.com/item/Lead-1-5-5Inch-5-0mm-Ultrathin-IPS-HD-Screen-MTK6582-Quad-core-1-3GHz-Cell-Phone-1GB-8GB-13-0MP-Android4-4-2-3G-GPS---Black-329316.html
Lub: DOOGEE DG580 http://www.geekbuying.com/item/DOOGEE-DG580-MTK6582-Quad-Core-1-3GHz-5-5-Inch-Android-4-4-Smartphone-1GB-RAM-8GB-ROM-IPS-QHD-5-0MP-3G-GPS---Black-331530.html
Ewentualnie: JIAKE V6 http://www.geekbuying.com/item/JIAKE-V6-MTK6582-Quad-Core-1-3GHz-5-5Inch-Android4-2-2-Smart-Phone-1GB-RAM-8GB-ROM-IPS-QHD-Screen-5-0MP-3G-GPS---Black-331187.html

Zależy mi również na tym, aby sprzedawca był także sprawdzony. Co i gdzie polecacie?
Mephis

Telefon:: Sony Mini Pro

Reklama

Re: Telefon > 5", 1GB RAM, DPI > 240, cena + VAT < 500 PLN

Postprzez ddr » 26 lis 2014, o 02:41

Programowanie na smartfonie, och, próbowałem. Ani mój poprzedni zenfone, ani obecny lg nie sprostają wymogom nawet w połowie. No chyba że masz na myśli programy na poziomie studiów, powinno być znośnie.
Jeśli jednak będziesz chciał pisać jakieś większe programy na linuxie w VM to mógłbyś doinwestować do jakiegoś mtk 6592, z najtańszych to mi się przypomina newman K1S.

Z dużych wyświetlaczem to jest np. zte q905u czy jakoś tak (ekran niby tft, choć chwalą że nawet dobry).
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Re: Telefon > 5", 1GB RAM, DPI > 240, cena + VAT < 500 PLN

Postprzez Mephis » 26 lis 2014, o 18:30

Hmm.. Popatrzyłem na ekrany telefonów, i jednak 5" wystarczy. Dzięki temu zawyżę możliwy krąg spełniających moje wymagania telefonów.

Co do aplikacji - nie będą to aplikacje w znacznym stopniu obciążające procesor graficzny (gry trójwymiarowe), będą to głównie aplikacje matematyczne (stąd też potrzebny duży ekran dla dobrej widoczności wykresów). Potrzebna jest mi głównie ogólna moc obliczeniowa procesora. TFT mnie razi - zaiste nie za sprawą jasności ekranu, bo ta jest zbyt niska, kąty patrzenia są mizerne, a do tego odbija za dużo światła.

Niestety 500zł to granica, w której chciałbym zamknąć całkowitą cenę łącznie z VATem i kosztami przesyłki, więc nie chciałbym do tego dużo dopłacać. Ewentualnie, gdyby smartfon taki wraz ze sporym skokiem ceny poza 500zł okazał się równie dobry w stosunku do jakości.
Mephis

Telefon:: Sony Mini Pro

Powrót do Jaki telefon kupić ?