• Reklama

Telefon 200$/800zł z vat , żywotność, gwarancja

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon 200$/800zł z vat , żywotność, gwarancja

Postprzez Marteo » 9 lut 2015, o 10:35

Witam, jestem nowym użytkownikiem tego forum, to jest mój pierwszy post oraz temat tutaj. Wydaję mi się ,że umieszczam go w dobrym dziale ale przejdźmy do rzeczy. Od niedawna rozglądam się za jakimś nowym telefonem dla siebie. Aktualnie posiadam już 2 letnią Xperie Mini Pro która swoją "płynnością" szarpie mi nerwy. Chciałem kupić coś z dobrym stosunkiem ceny do jakości w okolicach 800zł max, co będzie się nieco wyróżniać z tłumu ( jak u co drugiej osoby widzę Samsunga to robi mi się nie dobrze). Zastanawiałem się nad Motorolą Moto G 2nd, jednak przemierzając nieodkryte odmęty internetu trafiłem na to forum. Przedstawiane tu są telefony z jeszcze lepszą specyfikacją w tej cenie. Mam jednak 2 pytania dotyczące telefonów chińskich:

Jak wygląda sytuacja z żywotnością? Czy telefon jest w stanie bez problemu wytrzymać te 2 lata, czy jest to może zabawka na kilka miesięcy? Czy bardzo odbiegają jakością ( o ile w ogóle) od telefonów firm takich jak Samsung, Sony, Lg itd. ?

Jak wygląda sytuacja z gwarancją? Na allegro z tego co zauważyłem wszystkie chińskie telefony są sprzedawane z gwarancją 12 miesięczną, czy te z aliexpress mają gwarancję na 2 lata? Jakie koszty wysyłki muszę ponieść w przypadku wysyłki telefonu do Chin na gwarancji? Jak długo w takiej sytuacje będę bez telefonu?

Na końcu prosiłbym również doświadczonych użytkowników o propozycję telefonów (czy może poczekać na premiery jakiś nowych modeli?) z przedziału do 200$ ( może być ciut więcej). Zależy mi na ekranie 5,0 - 5,5 cala, fajnie by było gdyby posiadał Gorilla Glass, przynajmniej 4 rdzeniowy procesor (jak mają się te MediaTeki do Snapdragonów?) 2GB RAM ( chcę żeby telefon był wydajny i nie zwolnił po 6 miesiącach), dobry GPS, w miarę dobra bateria, fajnie by było gdyby aparat miał te 13mpx. Najważniejsze aby telefon był dobrze wykonany i żeby był bezawaryjny. Nie chcę mięć "typowego stereotypowego chińczyka" który jest "jednorazówką" i rozsypuje się w dłoniach. Mam nadzieję ,że moje wymagania nie przekraczają tych 200$. Z góry dziękuję za pomoc.
Marteo

Telefon:: Sony

Reklama

Powrót do Jaki telefon kupić ?