• Reklama

Telefon 1000zł/260$ - dobry aparat foto

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Telefon 1000zł/260$ - dobry aparat foto

Postprzez Flyagaric » 12 kwi 2016, o 21:50

miklopl napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Aparaty w komórkach testuje się na 'auto' - jak pisałem, to ma być sytuacja 'u cioci na imieninach', a nie pseudo-artystyczne wysiłki, bo nie do tego te aparaty służą.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 78
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Reklama

Postprzez igor_x » 12 kwi 2016, o 21:57

Kolejne zdjęcia.
Dziś wszystko co zrobiłem.
Axon:
https://drive.google.com/folderview?id=0B4fVDVoeBEU_OWowd0IxY21TZ0k&usp=sharing

Mi4c
Niestety tylko 10mpx. Zapomniałem że miałem przełączone.
https://drive.google.com/folderview?id=0B4fVDVoeBEU_WFpQRWFDUEdGUU0&usp=sharing
Sprzedam Xiaomi mi5 3/32 biały-900zł + kw
Info: PW
igor_x
AKTYWNY

Pochwały: 7
Telefon:: Xiaomi mi4c

Postprzez miklopl » 13 kwi 2016, o 00:16

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Aparaty w komórkach testuje się na 'auto' - jak pisałem, to ma być sytuacja 'u cioci na imieninach', a nie pseudo-artystyczne wysiłki, bo nie do tego te aparaty służą.

Ale akuratnie tamte zdjęcie z Mi4c jest nieprzydatne, bo nic nie widać :) Zobacz szafę. Wg mnie widać więcej artefaktów od ostrzenia w ZTE. Xiaomi w ogóle nie trafił z ostrością.
miklopl

Pochwały: 3
Telefon:: BlackBerry

Postprzez Flyagaric » 13 kwi 2016, o 00:58

miklopl napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Po co powtarzasz po mnie? Przecież dokładnie to samo napisałem o szafie już wczesniej...
Zdjęcie plakatowe lepsze w Mi4c. Algorytmy kompresji/odszumiania w ZTE zdecydowanie mi nie odpowiadają, bo robią masakrę.
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez miklopl » 13 kwi 2016, o 01:07

Aleś wrażliwy ;) O artefaktach nic nie pisałeś. A ja głównie o tym. ZTE robi akwarelę. Obraz składa się z plamek. Na odszumianie nałożone jest spore ostrzenie. W Xiaomi jest bardziej mydlano po odszumianiu (mówię o wysokim ISO). Rzeczywiście w skali 1:1 może się nie podobać, ale ilość szczegółów jest spora. Po resamplu w dół do rozmiaru fhd będzie ok z obydwu aparatów. ZTE wygrywa kolorystyką (jak na mój gust), Xiaomi ma bardziej naturalny obrazek w skali 1:1, co nie ma wielkiego znaczenia przy resamplu w dół. Obydwa są bardzo ok.
miklopl

Pochwały: 3
Telefon:: BlackBerry

Postprzez petekanetpl » 13 kwi 2016, o 06:00

patrząc na jakość zdjęć wykonanych przez MiNote np tu -> http://www.mobilegeeks.com/xiaomi-mi-no ... hong-kong/
można odnieść wrażenie, że są lepszej jakości niż mi4c. Ma/Miał ktoś może oba telefony i może to potwierdzić ?

Mi Note'a można mieć za ok 230$ w wersji 3GB i 16GB ROM - trochę mało pamięci na dane, tym bardziej że dostępne do użytku będzie ok 11 GB ?
petekanetpl

Telefon:: Sony

Postprzez leoxxx » 13 kwi 2016, o 12:37

Robił w dobrą pogodę przy ISO 100, to robi różnicę wielką.
Porównanie zdjęć smartfonów: http://fotosmartfon.blogspot.com/
leoxxx
AKTYWNY

Pochwały: 26
Telefon:: Meizu MX5

Postprzez Flyagaric » 13 kwi 2016, o 12:43

Z tego co już widziałem (i czytałem odnośnie komfortu i sprawności robienia fotek), to oceniłbym Note'a wyżej, nawet w pozostałych warunkach. Note radzi sobie dobrze na automacie, a to dla mnie podstawa. Dobry manual to dodatek, z którego tylko czasem uda się skorzystać - no chyba, że ktoś wychodzi w plener na sesje fotograficzne z komórką, ale dla mnie to brzmi zbyt abstrakcyjnie.
Dla mnie Note jest zdecydowanie za wielki.

Nic wielkiego, ale użyłeś moich argumentów w dyskusji ze mną, dziwne, żebym nie zwrócił uwagi :)
Co do twojej oceny - zawsze powtarzam, że by oceniać sample samemu, bo każdemu się podoba inny efekt końcowy. Mnie te akwarele ZTE zupełnie nie pasują, a inni je wręcz preferują - nie widzę tu nic zaskakującego.

Starając się być obiektywnym, to w tym budżecie Chinole robią zupełnie ok aparaty, ale do czołówki im nadal brakuje - Samsung nawet w tak beznadziejnie przeciętnym modelu jak A5 ma o wiele lepszy aparat i nawet dołączył OIS (inna sprawa, że cenowo, to ten fon jest porażką).
Jak kto skłonny wydać więcej, to z Chinoli z dobrym aparatem polecałbym teraz Honora 7 z polskiej dystrybucji. Stosunek cena/jakość = super.
W budżecie z tematu, to Mi4c i Mi4 pozostają wysoko. Jak cena ZTE się unormuje na tym poziomie, to też tu pasuje. MiNote, jeśli faktycznie można go już dostać w tych granicach, to chyba najlepszy aparat do 1000pln.
Ostatnio edytowano 13 kwi 2016, o 17:23 przez Flyagaric, łącznie edytowano 1 raz
Flyagaric
VIP

Postprzez igor_x » 13 kwi 2016, o 15:58

Ostatnia seria zdjęć.
Mi4C Zdjęcia z występów, co 10 zdjęcie wyszło. 9/10 do kosza poszło.
https://drive.google.com/open?id=0B4fVDVoeBEU_elU2Rkp3M1VSVkk

LeTv X600 miał lepsze warunki przy foceniu kalendarza i szafy.
https://drive.google.com/open?id=0B4fVDVoeBEU_VFVrZ29uaTNJbFE

ZTE Axon elite za godzinkę.
https://drive.google.com/open?id=0B4fVDVoeBEU_VmZ1cW5saF8yWlk

Za kilka dni posegreguję zdjęcia i wrzucę do tematu ze zdjęciami.
Linki w tym temacie zostaną usunięte.
Ostatnio edytowano 13 kwi 2016, o 17:40 przez igor_x, łącznie edytowano 2 razy
igor_x
AKTYWNY

Postprzez Flyagaric » 13 kwi 2016, o 17:28

Hehe, dopiero teraz się zorientowałem, że niektóre zdjęcia są z Jastrzębia, a większość życia tam mieszkałem...
Te czeskie to z Karviny?
Flyagaric
VIP

Postprzez igor_x » 13 kwi 2016, o 17:32

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Tak, z Karviny.
Wrzuciłem resztę z axona.
Mam jeszcze widok na góry z Ruptawy i Bzia z samochodu, ale nie pamiętam, czy były robione przy otwartej, czy zamkniętej szybie.
igor_x
AKTYWNY

Postprzez Flyagaric » 13 kwi 2016, o 17:55

Zdjęcia z parkingu podziemnego (to pod którymś z tych 'nowych' marketów? 10 lat już jak mieszkam za granicą, więc dla mnie nowe) wyszły źle w obu przypadkach. Wybrałbym Mi4c, gdyby nie to, że znów nie złapał ostrości, a tak to się nie opowiem. Przynajmniej rejestracje czytelne.

O, jest apteka na Wrocławskiej. Wracam tam za 3 tygodnie na prę dni - szwagier sie hajta, to odświeże sobie widoki.
Flyagaric
VIP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?