• Reklama

tel jako konsola MP3 GPS w samochodzie

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

tel jako konsola MP3 GPS w samochodzie

Postprzez pete67 » 19 sty 2015, o 18:53

Witam serdecznie
ktoś mnie męczy abym mu skołował telefon do samochodu
idea jest taka że tel ma byc wklejony/wczepiony na stałe w panel tablicy rozdzielczej jako:
Nawigacja, komputer pokładowy i odtwarzacz MP3 :) i czasem bardzo czasem jako awaryjny sprzęt do łączności :)

Jakośćc audio i GPS jet tu najważniejsza. macie pomysły?
LCD 5-5.5" juz z IPS,
3G 900MHz... do aero chyba się przyda :)
wydajność na poziomnie MTK 6582 ale chyba nie chciałbym MTK bo GPS jest istotny...
karty pamięci 32 GB standard będzie OK
bateryjka... telefonik będzie non stop w zasilaniu więc nie ma znaczenia jaka pojemność...

Poproszę o pomysły.
Sam się coraz bardziej skłaniam ku temu aby coś takiego pokombinować:)
pete67
AKTYWNY

Pochwały: 15
Telefon:: Redmi Note
ROM: MIUI POLSKA

Reklama

Re: tel jako konsola MP3 GPS w samochodzie

Postprzez ddr » 19 sty 2015, o 19:28

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jak na stałe to trochę kiepsko.

Niektóre auta, jeżeli nie wszystkie potrafią zakłócić pracę GPS. Dlatego produkuje się zewnętrzne anteny gps, ten problem można rozwiązać np, odbiornikiem na bluetooth, więc i gps w mtk nie będzie miał takiego znaczenia.

Budżetu nie podałeś.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez pete67 » 19 sty 2015, o 20:25

max 100$
fakt, antena zewnętrzna mogła by diametralnie podnieść jakość GPS...
nawet mam gdzieś jakiegoś garmina z przed `7-10 lat, antenkę - końcówka to taki pigtail jak do gniazda anteny w modemie GSM
A może masz jakiś pomysł?
chodzi o to że gość dostaje piany jak musi odebrać telefon albo zadzwonić i coś przestawiać.
telefon to u niego odrębna sprawa, nie związana z taką konsolą.
pete67
AKTYWNY

Postprzez Edek89 » 20 sty 2015, o 18:36

Widać, że nigdy w rękach nie miałeś telefonu z MTK. Obecnie mam Meizu mx4 - aktualną pozycję pokazuje w ciągu 1-2sek od włączenia przykładowo Google Maps. Wcześniej LG G2 - 10-15sek, chociaż bardzo często włączając Sygic musiałem czekać ok 2-3min, żeby pokazał poprawną pozycję. W Meizu wszystko pracuje idealnie.

@down
Przed chwilą - w jednej ręce LG G2, w drugiej Mx4, ta sama sieć, pełny zasięg, Meizu pokazuje dokładne położenie odrazu po włączeniu, G2 potrzebuje na to 8sek więcej, jeden snapek drugi MTK. Może w przypadku innego modelu wynik byłby inny ale niestety posiadam tylko Meizu :->
Ostatnio edytowano 20 sty 2015, o 20:32 przez Edek89, łącznie edytowano 1 raz
Edek89

Telefon:: Meizu

Postprzez rrobsonm » 20 sty 2015, o 19:54

MTK ma problemy, nie ma co się czarować. Może Meizu pisze swoje sterowniki, dzięki czemu działa dobrze.
Na tej samej mocy sygnału nie wiedziałem telefonu z MTK który wygrywa z telefonem na Snapdragonie. Wiadomo, że antena jest bardziej kluczowym elementem niż procesor, ale pisanie że MTK nie ma problemów z GPS to lekkie nadużycie.

W samym pomyślę myślę, że problematyczne bardziej niż jakość GPS będzie złącze USB, a konkretnie jego awaryjność. To samo z wyświetlaczem. Myślę, że ekran stosunkowo szybko się posypie od wstrząsów. Zaprojektowanie czegoś takiego nie jest łatwe, często w autobusach widać uszkodzone telewizory(W Solarisach Krakowskich widok prawie codzienny).

Dobry GPS od ręki z takich tańszych telefonów ma ZTE V5(niestety brak aero), jednak trochę żelastwa nad miejscem gdzie wkleicie telefon i nawet najlepszy GPS nie da rady.
Imho dużo lepszym wyjściem jest zewnętrzny GPS. Wyjdzie to taniej, bo można kupić byle jaki telefon do tego.
Czy ten ktoś chcę utrzymywać aktywną kartę SIM w awaryjnym sprzęcie do łączności? Bo jeżeli jednak nie to można by pomyśleć nad tabletem, taniej a więcej cali.
rrobsonm
AKTYWNY

Pochwały: 11
Telefon:: Lenovo A820

Postprzez existe » 20 sty 2015, o 20:22

rrobsonm napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

pomysl z telefonem (wklejonym) jako mp3 player nie jest do konca przemyslany, rozumiem, ze mozna wgrac duzo - ale kazde "duzo" sie znudzi i trzeba wymienic karte (odklejac?? telefon?)
jest bardzo duzy wybor gps'ow z bluetooth, ktore moga sluzyc za mp3 player a i przy okazji jako zestaw glosnomowiacy do wlasciwego telefonu
oczywiscie gps nie ma karty sim - ale nie wiem po co - chyba, ze ktos chce na google map jezdzic
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Postprzez pete67 » 20 sty 2015, o 20:32

Edek89 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

wręcz przeciwnie. większość moich telefonów oparta była na MTK.
niestety wszystkie to były raczej budzetowce począwszy od LENOVO A850 skończywszy REDMInote.
ZAWSZE był kłopot z GPS i nie dotyczył szybkości fixowania ale stabilności i poziomu sygnału, wiem że( poziom to raczej antena)
po prostu gdy telefon 3-5 godz dziennie działał jako GPS pojawiały się problemy,
Druga rzecz, musialbym oszaleć aby kupować meizu jako konsola MP3/GPS do samochodu :) nawet pierwszą wersje MX
:)
pete67
AKTYWNY

Postprzez fake4r » 20 sty 2015, o 20:38

A może warto rozejrzeć się za jakimś tabletem zamiast telefonu ?
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez pete67 » 20 sty 2015, o 20:39

existe napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

no tak Googlemapy mają tą przewagę nad np automapą, że wpisuje sobie "szkoła podstawowa 111 ul koszycka bzdzinów dolny"
i google mi tego szuka. GPS w przypadku kumpla jak i moim musi mieć dokładną baze danych adresowych, a AM jej nie ma.- bbardzo często nie było adresu który fizycznie był a w systemie jej nie zarejestrowano.
Fakt, gdyby był GPS działający na Andku miał BT głośnomówiący, i jeszcze dobrej jakości /mp3 player(chętnie FLAC) ....Jeśli znasz takowy barzo prosze o linka.
ale wymienione cechy są kluczowe.
Thx
pete67
AKTYWNY

Postprzez existe » 20 sty 2015, o 22:21

pete67 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

sa takowe - android, BT i wifi (np do gogle map z wifi z telefonu) ale - o ile pamietam cena byla powyzej 130$
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Postprzez pete67 » 29 sty 2015, o 22:02

znalazłem rozwiązanie :)
glupio proste:)
az wstyd... kupi sobie
radyjko z BT i mozliwoscią odtwarzania muzyki przez BT - koszt okolo 300pln.
a GPS zostawie sobie ten co mam... czyli w telefonie.
wprawdzie wyjdzie drozej niż planowalem ale za to radyjko już jako tako będzie grało.
na allegro są calkiem chwalone JVC za około 280pln... i podobno sobie dobrze radzą.
a komfort, chyba nieporównywalny.

chyba ;)
pete67
AKTYWNY

Powrót do Jaki telefon kupić ?