• Reklama

Tel 100-300USD

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Tel 100-300USD

Postprzez Tenfilip » 23 sty 2016, o 18:06

Cena (bez VAT): 100-300 USD
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: <5,1" / HD-FHD
Ilość RAM/ROM/Procesor: 2GB/16GB/Nie wiem (foto/www/proste apki/gry 3d)
Dual/Single sim: Dual nice, ale wazniejsza jest dla mnie microsd
Preferowane marki: NIE-HUEWEI
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Nie istotne/ natomiast zalezy mi nieco na czasie
Wymagania (parametry, funkcje):
Zastepstwo za zdychajaca Sony Z1.
Koniecznie:
Nie większy niz z1 (obudowa).
Przyzwoita bateria.
Microsd albo duzy rom (32GB to min bez microsd)
OTG lub
dobry system audio (duzo slucham muzy na sluchafonach)
Szyfrowanie (ale to kazdy ma chyba)
przyzwoite foto
LTE
Mile widziane:
Lepsze foto
W miare ladny
NFC
Wodoszczelnosc
CM mod lub mozliwosc wgrania
W miare nowy android (zeby nie bylo dziur w zabezpieczeniach)

Opis:
Mysla nad xiamio redmi 3 - ale tego jeszcze nie ma - albo moze zte nubia mini - ale nie wiem czy faktycznie ma takie dobre audio czy tylko sciemniaja.
Poza tym jestem otwarty. Zalezy mi na tym, zeby nie bylo duzego czasu oczekiwania.
Tenfilip

Pochwały: 1
Telefon:: sony

Reklama

Re: Tel 100-300USD

Postprzez sylo11 » 23 sty 2016, o 21:24

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_241904.html Teraz mają promocje ale telefon nie posiada NFC
sylo11

Telefon:: jiayu g4s

Postprzez Tenfilip » 24 sty 2016, o 02:51

Dzięki za propozycję - w Polsce jest za 1170 z przesyłką, wiec nie wiem po co go brac z Chin (na gearbest wyjdzie jakies 280 USD z przesyłką z EU, wiec dokladnie te same pieniadze. Duzy minus tego telefonu to brak zlacza microusb (mam mase microUSB wszedzie w aucie/w pracy/w domu) i brak microSD (z tych 32 GB malo co zostanie) oraz jednak gorna granica cenowa.

A jakaś Nubia albo jakiś bardziej chinski chinczyk?
Tenfilip

Postprzez sylo11 » 24 sty 2016, o 03:28

NFC nie jest często spotykane w chińczykach. Znalazłem Oppo find 7 który spełnia większość wymagań jednak jest dosc duży(ekran 5,5). Jeśli chodzi o Nubię to z7 mini ale nie wspiera NFC.
sylo11

Telefon:: jiayu g4s

Postprzez ra-vau » 24 sty 2016, o 11:51

Honor"a sam wykluczyles, a mozna by sis pokusic o 7 albo 7i bo oba maja 5.2".

Zakres podales od 100-300$ czyste szalenstwo,... Majac na uwadze fakt, ze i tak zaden nie spelni wszystkich wymagan..

Ja stawiam wszystko na One Plus X za 219$ to rewelacja.
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 114
Telefon:: V967S

Postprzez Tenfilip » 24 sty 2016, o 15:05

ra-vau napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Z tego co slyszalem, Huawei kiepsko traktuje pracowników w Polsce i tylko dlatego nie chce nic od nich kupowac.

Co do zakresu cenowego - proszę się nie dziwić, móglbym wydać więcej, ale muszę mieć jakies dobre uzasadnienie - tzn. ze nie bede go chcial za rok wyrzucic i sam mi sie nie rozwali (dlatego nie kupilem sony z3/z3 compact - same pękają, a Sony ma to w dupie i gwary nie uznaje).

Chyba nie wynikia to z mojego pierwszego postu - ale nie wykluczam kupienia czegos prostszego na rok, i w tym czasie polowania na cos fajniejszego. Wymagania wypisałem, ale tak naprawdę mam wrażenie, że nie ma na rynku nic naprawdę fajnego i być lepiej po prostu kupić coś na przeczekanie.
Poza tym, moze taki tanioszek mi jednak wystarczy ? Obecnie najmocniej przekonuję się do meizu mx2(jest w sklepie za <600PLN) albo redmi 3 (ale tu jest problem z dostępnoscia, nie wiem ile trzeba na to czekac no i nie ma zadnej mocnej recki).

Cały zakup to sztuka kompromisu, a cenę telefonu postrzegam jako "usluge" - np. sony z1 posluzyl mi 2 lata, wiec rok uzytkowania kosztowal mnie jakies 950 zl.

sylo11 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Oppo 7 faktycznie jest troszkę za duży, uzywam tel czesto jedna reka, a to juz bedzie kawal klocka.
Czy Nubua z7 mini ma dobry dzwięk i w miarę nowego androdia ? Bo nie jest specjalnie tania.
Co do NFC - przezyje, to jest tylko taki nice-to-have:)
Tenfilip

Powrót do Jaki telefon kupić ?