• Reklama

Teclast x98 air 3G VS teclast P98 air

Chińskie tablety, opinie, porady, zakup

Re: Teclast x98 air 3G VS teclast P98 air

Postprzez fzfzfz » 27 lut 2015, o 23:20

majkel_94 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Myszka i klawiatura jest na USB i wydajność spada ale jak pisałem tylko na niektórych stronach i jest to zauważalne głównie przy przewijaniu strony.

ma4r11, ja nie narzekam na jakość wykonania. Po prostu piszę, że nie robi ona szału. Niektórzy twierdzą, że jakość wykonania jest super, nie jest, jest przeciętna i tyle. Za x80h zapłaciłem 115$ i jestem zadowolony z tego tableta mimo pewnych wad. Kamery mnie nie interesują, więc nawet ich nie sprawdzałem dokładnie.
fzfzfz
 
Posty: 75
Dołączył(a): 12 wrz 2014, o 19:02
Telefon:: l620

Reklama

Re: Teclast x98 air 3G VS teclast P98 air

Postprzez ma4r11 » 28 lut 2015, o 18:07

Wciskam power nawalam esc i nic z tego po prostu uruchamia się system normalnie. Lampki klawiatury się palą i klawisz esc w niej działa. Jakieś pomysły ? W każdym razie są tam jakieś opcje, które by mogły mi pomóc z tą przednią kamerą ? Nie spotkałem się z takim problemem na xda by komuś po flashowaniu biosu i przeróbce na dual boota coś takiego wyszło. Nie mogę również też zadać tam pytania o to ponieważ nie mam 10 postów..
ma4r11
 
Posty: 44
Dołączył(a): 18 lut 2015, o 21:03
Pochwały: 1
Telefon:: motorola

Re: Teclast x98 air 3G VS teclast P98 air

Postprzez ma4r11 » 1 mar 2015, o 21:09

Doszedłem do tego, że to nie może być raczej wina biosu ponieważ na stock romie androidowym kamerka działa podobnie jak na romie od supercowa tylko, że jest odwrócona i nie idzie jej odwrócić. Straszne problemy softowe ma ten tablet chińczycy powinnni napisać porządnego stocka do tego tabletu to w końcu by wszystko działało i dostarczyć dobre sterowniki pod windowsa. Na windows nadal brak jakichkolwiek postępów.
ma4r11
 
Posty: 44
Dołączył(a): 18 lut 2015, o 21:03
Pochwały: 1
Telefon:: motorola

Re: Teclast x98 air 3G VS teclast P98 air

Postprzez majkel_94 » 1 mar 2015, o 21:23

Coś robisz źle. Ja w grudniu się uporałem ze wszystkim, jedyne co mi nie działa to Aero na windzie, ale to przypadłość wszystkich tabletów z tym modemem.
Czysta winda 8.1, paczka sterów z 1 postów, paczka 3 sterów "fix camera", dual boot to był ten pierwszy co wyciekł przed dotarciem dual boot na ali.
Avatar użytkownika
majkel_94
VIP
 
Posty: 1008
Dołączył(a): 17 lip 2014, o 12:05
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 19
Telefon:: LeTV

Re: Teclast x98 air 3G VS teclast P98 air

Postprzez ma4r11 » 1 mar 2015, o 22:32

No tak wina, któregoś z oprogramowania. Może to jednak ten bios spróbuje jutro jeszcze raz od początku ze stockowego androida z wywalonym winem. Musze dojść czy to wina biosu wina czy tego androida. Raczej nie windowsa i nie andka jednak.
ma4r11
 
Posty: 44
Dołączył(a): 18 lut 2015, o 21:03
Pochwały: 1
Telefon:: motorola

Re: Teclast x98 air 3G VS teclast P98 air

Postprzez aras86 » 1 mar 2015, o 22:49

Witam
Zastanawiam się nad kupnem tego tabletu, tylko nie wiem w której wersji Dual OS czy Android/Windows? Wyczytałem, że tablet może mieć lub ma pewne problemy raczej softwar'owe, zastanawiam się która z wersji ma na mniej tych problemów. Chciałbym tabletu używać od razu a nie walczyć z oprogramowaniem.
Tabletu będę używać w najczęściej do przeglądania internetu, w samochodzie jako navi i oglądania filmów oraz do podłączenie przez hdmi do TV.

Tablet zamierzam kupić w sklepie piktech(zależy mi na F-VAT). Miał ktoś do czynienia z tym sklepem?
aras86
 
Posty: 28
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 18:43

Re: Teclast x98 air 3G VS teclast P98 air

Postprzez ma4r11 » 2 mar 2015, o 08:51

Witaj. Na pewno weź duala to będziesz już miał mniej zabawy jeśli chodzi o bios. Wydaje się, że ostatnia wersja ma najmniej problemów i jest najbardziej dopracowana ta 64 gb dual 9j8. Lecz to pewnie tylko pozornie. Tutaj tak nie ma tak czy siak będziesz musiał się trochę pobawić (np w usuwanie chińskich aplikacji albo najlepiej zmianę całego chińskiego dość słabego i zaśmieconego stockowego romu) to taki tablet rozrywkowy dla entuzjastów ;)
ma4r11
 
Posty: 44
Dołączył(a): 18 lut 2015, o 21:03
Pochwały: 1
Telefon:: motorola

Re: Teclast x98 air 3G VS teclast P98 air

Postprzez guwniak » 2 mar 2015, o 17:22

aras86 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


To wybierz coś z lokalnego rynku

Ten tablet jest spoko, ale ni cholere nie poleciłbym go komuś kto chce żeby od razu po wyjęciu z pudełka działał świetnie - niee, to jest sprzęt dla majsterkowiczów

Absolutne minimum po wyjęciu z pudełka to:
1)Zmiana języka w windowsie - rzecz prosta, ale zajmuje z pół godziny
2)Zrobienie roota w androidzie i wywalenie chińszczyzny - rzecz bardziej skomplikowana, bo te programy do rootowania to mają straszne humory
2b)Wgranie innego romu - prostsze niż 2
guwniak
 
Posty: 63
Dołączył(a): 14 gru 2014, o 02:05
Telefon:: xd

Re: Teclast x98 air 3G VS teclast P98 air

Postprzez ma4r11 » 2 mar 2015, o 20:23

Edit : Dobra już nie aktualne dopiero po czasie poszedł mi w trybie dmx... ale i tak ryzykowałem bo jakby to cudo poniżej było zapisane w innej pamięci np tej od biosa to nawet flashowanie urządzenia by nie pomogło.


Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Dokładnie nie polecam tego tabletu osobom, które chcą mieć coś co działa od razu dla mnie to bardziej sprzęt do pobawienia się bo na co dzień mam markowy normalny tablet, którego nawet boje się rootować. Tutaj macie loterie możecie robić wszystko dokładnie tak samo jak ktoś inny a chińskie apki działają jak chcą i mogą wam wywalić masę różnych niespodzianek.
ma4r11
 
Posty: 44
Dołączył(a): 18 lut 2015, o 21:03
Pochwały: 1
Telefon:: motorola

Re: Teclast x98 air 3G VS teclast P98 air

Postprzez aras86 » 2 mar 2015, o 22:35

guwniak napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


To wybierz coś z lokalnego rynku

Ten tablet jest spoko, ale ni cholere nie poleciłbym go komuś kto chce żeby od razu po wyjęciu z pudełka działał świetnie - niee, to jest sprzęt dla majsterkowiczów

Absolutne minimum po wyjęciu z pudełka to:
1)Zmiana języka w windowsie - rzecz prosta, ale zajmuje z pół godziny
2)Zrobienie roota w androidzie i wywalenie chińszczyzny - rzecz bardziej skomplikowana, bo te programy do rootowania to mają straszne humory
2b)Wgranie innego romu - prostsze niż 2


Myślałem, aby te minimum zrobił za mnie sklep w którym będę kupował (oczywiście tego muszę się dowiedzieć u źródła). To mam teraz zagwozdkę, rootowałem tylko Lenovo A820 i nie było problemów, dodatkowo miałem kilka chińskich telefonów i żaden nie sprawiał problemów.
Na lokalnym rynku w okolicach 1000zl netto nie kupie tabletu z takim ekranem (a na jakości ekranu bardzo mi zależy)
aras86
 
Posty: 28
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 18:43

Re: Teclast x98 air 3G VS teclast P98 air

Postprzez hel_sake » 3 mar 2015, o 01:24

Czy może ktoś napisać krok po kroku jak odpalić aero 2 na tym tablecie na androidzie, apn dodałem i co więcej...
hel_sake
 
Posty: 116
Dołączył(a): 22 sty 2015, o 14:32
Lokalizacja: Łaziska Górne
Pochwały: 1
Telefon:: Xiomi Red Rice
ROM: Stock Miui 5

Re: Teclast x98 air 3G VS teclast P98 air

Postprzez majkel_94 » 3 mar 2015, o 18:49

http://10.2.37.78:8080/

Dodaj do zakładek i odpalaj gdy wysiądzie net :P
Na windowsie nie da się wpisać APN i nie łączy, wszystkie tablety z tym modemem tak mają. Play, Orange i inne używają domyślnego internet i działają ;)
A Aero2 zaraz zniknie, jak im na LTE koncesje zabiorą :P
Avatar użytkownika
majkel_94
VIP
 
Posty: 1008
Dołączył(a): 17 lip 2014, o 12:05
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 19
Telefon:: LeTV

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do TABLETY



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości