• Reklama

Teclast X80H opinia

Chińskie tablety, opinie, porady, zakup

Re: Teclast X80H opinia

Postprzez Rafal4265 » wtorek, 6 stycznia 2015, 18:32

Jeśli miał by ktoś problem ze zmianą języka o to dokładna instrukcja (urządzenie musi być podpięte pod WiFi) : http://www.aliexpress.com/store/product ... 18029.html
Rafal4265

Reklama

en.001phone.cn=

Postprzez persala » czwartek, 8 stycznia 2015, 00:47

Rafal4265 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Super że napisałeś taką dobrą recenzję i te rady, masz talent:)
Jakiej klawiatury używasz, bo szukam czegoś dla brata na studia zamiast laptopa. Jeśli to dedykowana z Chin, to czy nie ma problemu z polskimi znakami?
persala

Pochwały: 1

Postprzez persala » czwartek, 8 stycznia 2015, 19:35

persala napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ach, chodziło mi o recenzję oeriela, ale dobrze te ze Rafał rozpoczął ten temat:pp
persala

Pochwały: 1

Postprzez oeriel » niedziela, 11 stycznia 2015, 15:59

Hej,

Nie było mnie jakiś czas, dopiero się udzielam 0:) Klawiaturkę mam w planie kupić taką:
http://www.aliexpress.com/item/2014-New ... 03076.html

Ale ważne jest dla mnie aby nie miała klawisza "Fn" w rogu tylko CTRL. Ostatecznie może być miała.
Drugi warunek, to najlepiej aby była razem z myszką. Jeśli nie, jakoś sobie poradzę.

Aktualnie posiadam klawiaturkę podobną jak ta:
http://www.aliexpress.com/item/1set-2-4 ... 01935.html
Tylko czarna, kupiona w Polsce VAKOSSa. Prawie to samo. Myszka może inna. Ale to jest dla mnie za duze na wyjazdy mobilne. Na jakiś wyjazd z "noclegiem" to ok...

Ostatecznie na tą sie chyba zdecyduje:
http://www.aliexpress.com/item/-/1942472881.html
oeriel

Pochwały: 2

Postprzez Adachorr » niedziela, 11 stycznia 2015, 22:49

Jeżeli chodzi o klawiaturę to ja sobie kupiłem coś takiego
http://www.morele.net/klawiatura-tracer ... 38-607715/

Jeszcze do mnie nie przyszła, więc nie napiszę, że ją polecam ale z fajnych rzeczy : jest stosunkowo mała, ma touchpad i klawiaturę numeryczną, jest na bluetooth, działa również z androidem i jest zasilana dwoma bateiami AAA. Jeżeli ktoś będzie zainteresowany to mogę napisać coś więcej jak przyjdzie.
Adachorr

Postprzez oeriel » poniedziałek, 12 stycznia 2015, 02:02

Z chęcią zapoznam się z opinią. Jednak jak dla mnie, to problem nadal by przy niej pozostał, bo własnie jest większa o numeryczną. A taką już całkiem fajną posiadam. Mi zależy na takiej małej, bardziej do podróży. I taką już zakupiłem. Tą z wczesniejszego linka. Biała niestety, ale ma fajną ochronkę. Nie spodziewam się jakiejś rewelacji, ale niech chociaż dobrze służy 0:) Biała pasuje do x80h 0;)
oeriel

Postprzez kassa92 » środa, 14 stycznia 2015, 23:37

Witam
Jest ktos kto ma ten tablet i chwile czasu bo mam z nim problem i chialbym pogadac z osoba co go ma.
kassa92

Postprzez hannahbluee » niedziela, 22 lutego 2015, 19:29

Witajcie!

Jestem posiadaczką tego tabletu od ok miesiąca. Używam go dosyć intensywnie do pracy (głównie przeglądarka + office), chociaż zdarza się też na wyjazdach włączyć photoshopa. Sprawdza się świetnie i jestem z niego mega zadowolona. Bateria w dni kiedy pracuję wystarcza na 5,5h ciągłego używania, a wtedy praktycznie nawet nie wygaszam ekranu, więc to chyba dobry wynik (mnie satysfakcjonuje).
Używam go z taką klawiaturą bluetooth
Obrazek
Niestety klawiatura przeznaczona jest dla ipada który ma trochę inne wymiary, jednak nie przeszkadza mi to jakoś bardzo, a dzięki niej tablet staje się praktycznie komputerkiem.
Udało mi się także, i paczka nie została zatrzymana przez celników, więc uniknęłam opłacenia VATu :)
Generalnie polecam każdemu, sprzętowo spełnia wszystkie (moje) oczekiwania, ja praktycznie się z nim nie rozstaję.

Korzystając jednak z okazji chciałam zapytać innych posiadaczy, czy mają taki sam problem, jak ja. Mianowicie chodzi o baterię. Tak jak pisałam wcześniej, kiedy jest naładowana do pełna wystarcza na długo, jednak mam problem, kiedy chcę wyłączyć tablet. Bez względu na to, czy mam 10% czy 100% naładowania, gdy go wyłączam (nie usypiam, czy hibernacja, tylko wyłączenie), przez noc schodzi mi cała bateria, zupełnie do zera. Inaczej jest, kiedy zostawiam go na uśpieniu. Wtedy, o ile włączę tryb samolotowy i wyciszę tablet maxymalnie, przez noc schodzi ok 5% – 10% (jeżeli zostawię go na czuwaniu z internetem, bluetooth itp. Schodzi ok 20% - 30%).
Nie wiem, czym to może być spowodowane, zastanawiam się, czy coś mam źle ustawione, czy może to jakaś aktualizacja którą zainstalowałam? Jestem pewna, że to nie wada sprzętu, bo gdy do mnie dotarł był wyłączony, a po włączeniu było jeszcze ok 40% (a leciał ok 3 tygodni). Spotkaliście się z czymś takim w swoim tablecie? Macie pomysł, czym może być to spowodowane? Będę wdzięczna za pomoc.
hannahbluee

Postprzez Wdhiz » poniedziałek, 23 marca 2015, 07:00

[quote="hannahbluee"]Witajcie!

Korzystając jednak z okazji chciałam zapytać innych posiadaczy, czy mają taki sam problem, jak ja. Mianowicie chodzi o baterię. Tak jak pisałam wcześniej, kiedy jest naładowana do pełna wystarcza na długo, jednak mam problem, kiedy chcę wyłączyć tablet. Bez względu na to, czy mam 10% czy 100% naładowania, gdy go wyłączam (nie usypiam, czy hibernacja, tylko wyłączenie), przez noc schodzi mi cała bateria, zupełnie do zera. /quote]
Ja z tego powodu reklamowałem Pipo P8. Po długiej batalii odzyskałem kasę od Ali, wtopiłem tylko cło. Nie wiem, czy takie zachowanie tabletu nie jest objawem jakiegoś wewnętrznego spięcia :(
Wdhiz
AKTYWNY

Postprzez oeriel » poniedziałek, 23 marca 2015, 07:20

To może dodam od siebie coś odnośnie baterii.
Miałem jakiś czas temu taką sytuację z Pipo W4 u rodziców. Leżał sobie wyłączony, ale z podłączonym Q-Cable (czy jak on tam sie zowie, bo róznie go nazywają), na którym hulał pendrive oraz nadajnik klawiatury i myszy. Kiedy mój Tato chciał go włączyć, nie dało się, zero reakcji. Jakby całkowicie padł i nei można było nic zrobić, a ładowanie było podłączone, pendrak się świecił i Q-Cable też. Okazało się, że kabelek USB wpinany do ładowarki (5V oczywiście) był lekko przekrzywiony co nie ładowało go... Ba, nawet go szybciej rozładowywało (jakieś zwarcie czy cuś?). Chwilę się podładował i wszystko było ok. Uruchamiamy i ma 45% - gra.
Jednak coś musiałem później na nim zdalnie zrobić i nagle zobaczyłem jak z 65% w ok. 10 minut spadło do 18% i leciało jak głupie. jakby coś z niego energię wysysało. Choćby nei wiem jak go obciążyć, tak bateria mi nigdy na niczym szybko nei schodziła. Okazało się, że znów się kabelek przekrzywił i było chyba to samo co wyżej. Nie wiem czy on pobierał prąd z tabletu czy jak... W każdym razie po prawidłowym zamocowaniu go, problem już nie powrócił. A dodatkowa ładowarka jaką dostałem z przejściówką właśnie miała tam taki luz. Wystarczyło kopnąć i się luzował (żadna metoda wychowawcza 0;) ...).

To tyle odnośnie szybkiego zużycia baterii, teraz Teclast x80h. Tutaj miałem odwrotnie. Jakoś się złożyło, że naładowałem go, bo leżał wpięty obok, odpiąłem go i położyłem sobie koło łóżka. Potem nie korzystałem z niego przez jakieś 2, może 2,5 tygodnia. Leżał sobie wyłączony. Gdy go uruchomiłem, a miałem obawy, że bateria będzie kaput, okazało się, że ma 99%. Byłem mile zaskoczony. Więc trzymał dobrze, ale na wyłączeniu.

Zaś samego zużycia baterii w trybie czuwania nie sprawdzałem, ale na logikę, będzie schodzić dużo szybciej, ponieważ w tych tabletach czuwanie i wygaszanie samego ekranu działa bardzo dziwnie. Jak na kompie ekran się wygasza, aby nie żarł prądu, to komp dalej chodzi - np. ruszysz myszką i masz pulpit lub miejsce gdzie się wygasił. Tutaj nie, od razu odpala się ekran logowania, mimo, że jest wyłączony z wyjścia z uśpienia. Jak jest uśpiony, to nei ma kontaktu zewnętrznego z tabletem, np. zdalny dostęp. Tak samo działa pstryknięcie power. Wygasza ekran niby, ale kontaktu wtedy nie ma.
Więc działa to tak, jakby wygasil kompa z ekranem, ale nadal działa. I moim zdaniem:
Czuwanie nie działa jak w laptopach, że się wyłącza i żre mniej, tylko chodzi dalej, ale z wyłączonym ekranem.
Natomiast od strony wygaszania ekranu, działa to tak, że wygasza ekran i działa dalej, ale urywa się z nim kontakt jakby był w trybie czuwania.
Takie coś pomiędzy czuwaniem a wygaszonym ekranem. WIęc może u Ciebie to działa na tej samej zasadzie?

Jak możesz, wrzuć zdjęcie tej klawiaturki z tabletem, jak to wygląda, pasuje. Ja w wolnej chwili wrzucę swoje 0;)
oeriel

Postprzez hannahbluee » czwartek, 16 kwietnia 2015, 15:26

Można powiedzieć, że udało mi się poniekąd z tym problemem wygrać :)
Przeszukując inne wątki z opisami podobnych doświadczeń znalazłam wzmiankę o narzędziu, takim mini programiku dostępnym w wersji desktopowej o nazwie powercfg. Wiem, że służy głównie do czegoś innego, ale u mnie to rozwiązanie się sprawdziło. Szczerze mówiąc nie wiem jaką robi on różnicę - może działa na zasadzie task killera? W każdym razie gdy wyłączam tablet z poziomu tego programu to poprawnie się on zamyka, może być wyłączony nawet tydzień i nie tracę ani procenta :) Natomiast gdy go zamykam tradycyjnie - schodzi cała w ciągu 6h.

Wdhiz szkoda, że miałeś takie doświadczenia ze swoim Pipo, może u Ciebie też by takie rozwiązanie podziałało. Na anglojęzycznych forach znalazłam takie sugestie, że może być to spowodowane wadą systemu operacyjnego. Nie jestem jednak specjalistą, póki mój sposób działa jestem happy :)

oeriel wrzucam dla Ciebie fotki mojego teclasta z klawiaturką:
Obrazek
Obrazek

Jak widać na załączonych obrazkach, tablet jest wyższy i węższy niż klawiatura, ale w ogóle mi to nie przeszkadza. Ponadto dokupiłam do niego wskazany przez Ciebie kilka postów wyżej qcable - genialne urządzenie, z tymi akcesoriami całkowicie zastąpił u mnie miejsce starego, wielkiego i ciężkiego laptopa. Pomimo wcześniejszych problemów teraz mogę już z czystym sumieniem polecić go wszystkim :)
Ostatnio edytowano czwartek, 16 kwietnia 2015, 16:12 przez hannahbluee, łącznie edytowano 1 raz
hannahbluee

Postprzez oeriel » czwartek, 16 kwietnia 2015, 15:41

Świetnie wygląda ta klawiaturka, chociaż zapewne sam wybrałbym inny kolor (nawet biały 0:) ...). Rozumiem, że klawisz "option" to taki substytut klawisza dla Appla i Windowsa i w Win8 działa jak zwykły Windows?
Jedyne co mi się nei podoba (ale to jest moje widzimisie), to ten Fn z lewej. Ja tam muszę mieć Ctrl 0:)

UWAGA!
Jako ciekawostkę dodam, że pojawiło się już oprogramowanie i instrukcje, które pozwalają wgrać, a właściwie dograć Androida 4.4 (Kitkat) do tego Teclasta. Zabiera nam to ok. 4GB, ale jeśli dobrze rozwiążemy zarzadzanie powierzchnią dyskową, to nie będzie to stanowić problemu.
Po wgraniu mamy typowe Dual OS, czyli przy uruchamianiu pyta nas, czy chcemy włączyć Windowsa czy Androida.
Na androidzie sprawdza się bardzo dobrze. Jednak kartę musimy mieć sformatowaną inaczej niż do odczytu w Windowsie. Tu albo trzeba ją wyciągać i wymieniać, albo jakoś tak zakombinować, żeby podzielić ją na odpowiednie partycje - co nei zawsze się da.
Wgranie jest proste, jeśli idziemy wg instrukcji i mając odpowiednie pliki. Gorzej jest z powrotem do samego Windowsa 8.1. Tu może być nawet niebezpiecznie, bo jak coś nam źle pójdzie, można tablet uceglić lub bawić się w nowe flashowanie z chińskim domyślnym. Trzeba mieć te odpowiednie kilka gigabajtów przygotowanych, bo samo Recovery nie pomoże 0:)

Wadą tego dorzucenia Androida jest to, że tracimy licencje na Windowsa. Po prostu musimy wpisać klucz dla normalnego zakupionego systemu. Jak ktoś ma, to nie powinno być problemu. Jeśli ktoś jednak kupił tylko to urządzenie, to takie rozwiązanie może mu przynieść trochę zabawy. Crackowanie może skończyć się tylko problemami na tym urządzeniu.

Tak więc ostrożnie, ale można. Sam w wolnej chwili to zrobie u siebie. Na razie widziałem to u 2 innych osób i "podobie" mi się.
oeriel

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do TABLETY