• Reklama

Teclast X80H opinia

Chińskie tablety, opinie, porady, zakup

Re: Teclast X80H opinia

Postprzez oeriel » sobota, 3 stycznia 2015, 19:22

Trochę przesadziłem chyba, bo za długi post był, musiałęm go ciąć. Reszta poniżej:

Osobiście używam go dosyć mocno. Czasem chodzi po kilka dni jak mu zaaplikuję program, który składa zdjęcia. Wtedy fotoszopy i inne aplikacje chodzą cały czas. Macro wykonuje pracę za mnie, ja tylko sprawdzam czasami czy się nie myli. Nie mam z tym problemu.
Monitory i TV działają normalnie, obraz ładny, system nie zamula (w ramach rozsądku, w końcu to Windows 8.1...). Kupiłem sobie parę kabelków:
- microHDMI - VGA (analogowe do monitora)
- microHDMI - DVI (cyfrowe do monitora)
- microHDMI - HDMI
- adapter microHDMI - HDMI
Dzięki temu zawsze mogę go wpiąć w rózne sprzęta.
oprócz tego
- dysk SSD 64GB - przenośny roboczy, też chiński z Ali, ale potrzebowąłem coś taniego i szybkiego w zapisie,
- Q-Calbe - to uważam za podstawę, sam posiada 4 porty USB. Najważniejsza cecha to możliwość jednoczesnego ładowania i korzystania z OTG. Inaczej będziesz tracił moc, a peryferia temu pomogą. No, albo będzesz ładować, ale np. pendriva nie podłaczysz 0:)
- planuję zakup klawiatury Bluetooth z mychą. Mam normalną na wireless, ale jest duża i zabierając ją ze sobą sama jest większa od całego sprzętu - mimo, że i tak mała jest 0:) W domu tak, w trasie nie 0:)
- oryginalne etui, chociaż tu trzeba uważać. Zwykle są tak robione, że dochodzą do krawędzi ekranu. Nie zasłaniają go, ale weź spróbuj w narożniku coś zrobić... Po prostu nei są przystosowane pod Windę. Niebawem to etui sobie podetne, aby mieć większy dystans,
- Stojaczek,
- przedłużkę USB

I jestem szczęśliwy 0:)
oeriel

Pochwały: 2

Reklama

en.001phone.cn=

Postprzez Adachorr » sobota, 3 stycznia 2015, 20:29

Dzięki za wyczerpującą odpowiedz, widze że pokrywa się to z opiniami na ali-znalazłem aukcję gdzie jest już ok 300 komentarzy i rating tabletu to chyba 97% i zeo ocen z 1 czy 2 gwiazdkami więc chyba teclast będzie najlepszym wyborem.

Co do czytnika w tablecie to jakbyś mógł w chwili wolnej jednak sprawdzić jaka jest prędkość odczytu i zapisu np CrystalDiskMark. W toshibie było tak że szybciej niż 17mb nie zapisywał, jakby miał nałożony konkretny lejek. Jestem ciekawy czy tutaj też tak jest (sam też zamierzam wsadzić cl 10, bo szybsza może nie mieć sensu właśnie przez ewentualny lejek)

Odnośnie Vatu i wysyłki to słyszałem że poniżej 40€ Vat nam nie grozi (oczywiście jeżeli przesyłka wygląda na taką kwotę). Sam też nie chce przeginać z kwotą i wpisywać 10€ bo biorąc pod uwagę wielkość paczki celnikom pewnie wyda się to podejrzane. Bardziej przychylam się do tego aby poprosić Chińczyka o napisanie na opakowaniu 38€ i opisaniu tego jako android tablet albo photo frame ale oczywiście bardziej nastawiam się że mi przywalą VAT niż , że tego nie zrobią.

Co do samego odczytu i zapisu porównując to do toshiby encore czy dell venue 8 pro to widzę że szybkość jest porównywalna więc chyba jesteś po prostu rozpuszczony przez większe sprzęty jeśli wolno mi tak zażartować :). Podobno niezłą pamięć ma kruger&matz edge 1081. swego czasu można go było wyrwać za 650zł.
http://www.notebookcheck.net/Review-Del ... 892.0.html
http://www.tabletowo.pl/2014/08/13/rece ... iej-cenie/

Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję za odpowiedzi :)
Adachorr

Postprzez oeriel » niedziela, 4 stycznia 2015, 02:55

Jeszcze co do VATu. Z tego co mi wiadomo to do 22€ (te 27$ mogło się załapać na granicy), ale nie 40€. Chyba, że czegoś nei wiem.
Dla Ciebie to i tak bez znaczenia, bo zapłacisz powyżej 100$, wiec czy napiszą $1 czy $70 i tak przypadnie Ci całość (o ile zostanie wzięty na kontrolkę, na DHLu to prawie pewne przy tej kwocie, natomiast innymi drogami może być znacznie lepiej).

Dla mnie Teclast x80h jest dobrym wyborem w tej cenie, ale jak pisałem, to moja opinia, ale z checią każdemu pomogę, bo taki tablet - a raczej mały komputer, dużo zmienia. PIPO kupiłem rodzicom, nie zajadą go, ale wyeliminowałem przez to ciężki sprzęt stacjonarny i znacznie gorszy.

Z tym odczytem i zapisem, to masz racje, jestem rozpuszczony, bo to jest parametr, który zmienia np. czas obróbki jednego zdjęcia z ok. 1,5h do 20 minut. Przy 200 zdjęciach, to już robi róznice.

Jeszcze jedna mała uwaga, bo chyba wprowadziłem Cię w błąd. Gdzieś czytałem, że Teclast x80h ma USB 3,0, jednak nie potwierdze Ci tego, bo u mnie te transfery utrzymują się na granicy USB2.0. Może kabel, a może coś. A ten dysk SSD, pracuje mi w tych prędkościach na innym sprzęcie własnie z USB 2.0. A na teclascie jest jako dysk o takiej samej lub nieco lepszej prędkości niż standardowy.

Co do karty, to aktualnie mam ze sobą microSD Toshiba SA16G, Class 10 i ma takie parametry w marku (1 par, sequential):

Odczyt: 23,373 MB/s
Zapis: 11,039 MB/s

na karcie jest opisany odczyt to 30 MB/s więc zostawiam tutaj margines błędu. Lepszej karty na razie nie mam aby potwierdzić zapis.
oeriel

Postprzez Adachorr » niedziela, 4 stycznia 2015, 03:16

Co do VATu to znaczenie ma jeszcze czy przesyłka idzie jako GIFT czy nie, jesli tak to zwolnione są z niego przesyłki do 45€ jeżeli nie jest zaznaczone że to gift to wtedy zwolnione są przesyłki do 22€.
http://www.odprawacelna.pl/odprawa-celna-w-polsce.html

Co do USB 3.o to teclast raczej nie może tego mieć bo gniazdo micro USB3 wygląda zupełnie inaczej, W sumie nie jestem pewien w 100% czy to jest wyznacznik obslugi tego standardu i szybkości przesyłania ale wydaje mi się że tak.

A czy możesz mi jeszcze powiedzieć jaka jest jakość mikrofonu w teclast, sprawdzałeś go może w jakichś komunikatorach np. skype.
Jak oceniasz jakość dzwięku z głośników?
Adachorr

Postprzez oeriel » niedziela, 4 stycznia 2015, 03:34

Mikrofonu jeszcze nie testowałem, po prostu go używałem. Przy następnej okazji sprawdzę. Jesli chodzi o głośność to jest pogrom.
Jedne chyba z najlepszych jakie miałem możliwość zobaczyć w urządzeniach tego typu. Grają w miarę dobrze, da się słuchać, basów nie ma aż takich genialnych, są 2 głośniki, ale niekoniecznie są w miejscu gdzie są na nie otwory. Wygląda to tak jakby grały z jednego miejsca. Zmieniając balans słychać róznicę pomiędzy jedną a 2 ścieżką. Jednak głośność (bez przesterowania) jest wybitna. Zwykle słucham muzyki jak go biorę gdzieś ze sobą na ok 40-50%, bo wyżej jest po prostu za głośno. W nocy, przy oglądaniu filmów i innych, to sprawdza się ładnie, bo najniższa wartość jest akceptowalna.
Ale od razu mówię. Głośniki są naprawdę głośne.
Nawiążę do PIPO, to tam jest padaka. Słaba jakość i tamte przy 86-90% łapią już charczenie i są co najmniej tak głośne jak w x80h na ok 50-56%.

Wracając do słuchawek. Jest całkiem dobrze. Szumów nie słyszę. Akurat jest noc, więc mam jak to wyłapać 0:) otoczenie nie przeszkadza.
oeriel

Postprzez neomod » niedziela, 4 stycznia 2015, 13:11

Odbiegając troche od tematu, czy mógłbyś napisać coś o tym Q-Cable. Gdzie to można kupić bo szukałem i nie znalazłem nic pod tą nazwą.
neomod

Pochwały: 1

Postprzez majkel_94 » niedziela, 4 stycznia 2015, 14:20

Sam mam X98 Air 3G, ale siostrze kupiłem na wyprzedaży X80H za 99$ :P
Grubość to koło centymetra, X98 ma 8,2mm suwmiarką a jest cieńszy ;)

USB 3.0 nie ma, widać już po gnieździe. Czytnik kart też pod USB 2.0 jest podpięty, dlatego max 30MB/s transfery (dla mnie nie problem bo i tak karta wyciąga 40/20 max).
Egzemplarz siostry ma jakieś problemy z wyłącznikiem, przez co czasem ciężko włączyć sprzęt, albo uśpić. Teraz już jakoś paznokciem pod kątem robi i działa, ale wariuje przy ładowaniu. Jak padnie to otworzę i przeczyszczę lub wlutuję jakiś nowy :D

Polski ustawiłem i nie ma żadnych krzaczków poza numerem telefonicznym do supportu Teclast, wiadomo ;)
majkel_94
VIP

Pochwały: 18

Postprzez oeriel » niedziela, 4 stycznia 2015, 14:49

neomod napisał(a):Odbiegając troche od tematu, czy mógłbyś napisać coś o tym Q-Cable. Gdzie to można kupić bo szukałem i nie znalazłem nic pod tą nazwą.

Kiedyś to było pod nazwą Q-Cable, ale teraz faktycznie ciężko tak to znaleźć. Są wersje 'normane' i podróbki. Podróbki mają gorsze wykonanie i są tańsze. Nie wiem czy nei ma to wpływu na żywotność lub na transfer danych. Mam dwa, zakupione w różnych miejscach i różnią się, chociaż w transferze różnicy nie zobaczyłem. Jeden ma wybrakowany port. Jest to coś takiego:

http://www.ebay.com/itm/A-Universal-Mic ... 1e9796c411

Są inne, które wyglądają podobnie, abo są zwykłymi hubami. Wydaje mi się, że ważne jest aby miał przełacznik. U mnie on działa tak:
1 - tylko OTG
2 - OTG + ładowanie
3 - tylko Ładowanie
oeriel

Postprzez Adachorr » niedziela, 4 stycznia 2015, 16:07

A czy tablet posiada jakiś wskażnik ładowania w postaci diody LED?
@ majkel_94 - kurczę to trochę kiepsko, wolałbym usłyszeć że Ty też jesteś zadowolony z teclasta 80h. Cały czas się waham właśnie ze względu na gwarancję i cyrki związane z ewentualną naprawą.
Czy ktoś się może orientuje jaki jest koszt wysyłki takiego tabletu do Chin?
Adachorr

Postprzez oeriel » niedziela, 4 stycznia 2015, 20:16

Nie, tablet nei ma żadnej diodki. Jak ładujesz, możesz kliknąć power, wtedy pojawi Ci się na ekranie symbol i stan baterii. Klikniecie ponowne uruchomi go.

Co do wysyłki, ślesz to listem, nie paczką. Jeśli zmieści się do 500g, to płacisz 11,50 PLN, ale jest to zwykły list, jesli powyżej 500g, to wtedy 21,80 PLN.
Nie wiem czy masz numer śledzenia.
http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,z ... stowa.html

A jesli list polecony priorytetowy, to 29,30 PLN do 500g, a powyżej już drożej, bo 50,30 PLN.
oeriel

Postprzez majkel_94 » niedziela, 4 stycznia 2015, 21:29

oeriel napisał(a):Nie, tablet nei ma żadnej diodki. Jak ładujesz, możesz kliknąć power, wtedy pojawi Ci się na ekranie symbol i stan baterii. Klikniecie ponowne uruchomi go.

Co do wysyłki, ślesz to listem, nie paczką. Jeśli zmieści się do 500g, to płacisz 11,50 PLN, ale jest to zwykły list, jesli powyżej 500g, to wtedy 21,80 PLN.
Nie wiem czy masz numer śledzenia.
http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,z ... stowa.html

A jesli list polecony priorytetowy, to 29,30 PLN do 500g, a powyżej już drożej, bo 50,30 PLN.

Telefony wchodzą do 350g, więc 20zł tylko. Ale tablet 10" już waży powyżej 500g więc lipton, x80H jeszcze w bąbelki to da radę za 30zł :P

A sam tablet jak za 100$ wymiata, ekran ok (dla mnie za mała gęstość ale to normalne), dobre kolorki i kąty widzenia, jasność też ok.
Poza tym defektem egzemplarza to nie mam się do czego doczepić, wszystko jest ok :D
majkel_94
VIP

Pochwały: 18

Postprzez Adachorr » niedziela, 4 stycznia 2015, 21:30

Dzięki. To teraz tylko poczekam na jakąś aukcję z ceną 90€ i kupuję. Ciekawe czy na tegorocznych targach CES pokażą coś ciekawego, w sumie to może wstrzymam się jeszcze te kilka dni i zobaczę czy pojawi się coś na co warto poczekać.
Adachorr

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do TABLETY