• Reklama

Tasma led (RGB) ktos kupował ?

Aliexpress , co warto kupić w Chinach, co się opłaca, co ma dobrą jakość i niską cenę? Najlepsze znaleziska, kupony, cebule, promocje. Recenzje zakupów z aliexpress, unboxingi paczek z Chin.
Wszystkie chińskie sklepy.

Tasma led (RGB) ktos kupował ?

Postprzez dessiner » 18 lut 2015, o 21:03

Czesc, otóż zamierzam kupic tasme led na aliexpress która by mi słuzyla jak podswietlenie telewizora z tyłu i teraz mam pytanie a mianowicie kupował ktos juz tasme na alie ?
i które ledy wybrac 3528 czy 5050 ?
dessiner

Telefon:: nokia
ROM: wp 8

Reklama

Re: Tasma led (RGB) ktos kupował ?

Postprzez night95 » 18 lut 2015, o 23:13

chyba już ktoś o tym pisał kiedyś, 5050 masz diody rgb i lepiej to świeci, 3528 się nie opłaca zbytnio. i też nie wybieraj najtańszych bo się diody poprzepalają szybko
SERWIS TELEFONÓW, TABLETÓW ITP :)http://telchina.pl/serwis-telefonow-t25595.html
night95
VIP

Pochwały: 17
Telefon:: let x690

Postprzez TiTuS » 19 lut 2015, o 02:22

Na ali nie kupowałem ale kupowałem już kilka razy w PL i moje uwagi :

1. Warto z pewnego zródła
2. Dobrze zaplanuj to co potrzebujesz, czasami efekt moze cie zaskoczyć i przez to zmusić do przerabiania (np świeci za jasno ;)
3. Nie patrz na diody na ali, na pewno kłamią
4. warto patrzeć na prawdziwą realną swietlnośc w lumenach, dobre sklepy to podają
5. gestość upakowania ma znaczenie
6. długie taśmy trzeba mostkować przewodami inaczej świecą słabiej, widac to już na odcinku 2-3 metry
7. przy RGB warto dobry sterownik a nie najtańszy chłam, pilot bezprzewodowy to także fajna opcja
8. Dobry zasilacz to podstawa ale jak mały odcinek to jakas impulsówka z odzysku po starym routerze tez sie nada ;)

Zerknij na ofertę tego sklepu, zorientujesz sie jaki jest tak na prawdę wybór i czego szukać
http://www.ledlumen.pl/produkty-tasmy-led.html
Sklep polecam jeśli chodzi o jakość, ceny nie mają super niskie ale przystępne.
TiTuS

Pochwały: 8
Telefon:: JiaYu G3C

Postprzez eRd » 19 lut 2015, o 12:10

Sam mam zamiar kupić coś takiego:http://m.aliexpress.com/search.htm?keywords=Mi%20light&sortType=TC_D&shippingCountry=PL&viewtype=1
A do tego taśmę rgbw z ciepłym białym. W mieszkaniu 4 strefy sterowany pilotem i możliwością sterowania przez wrogi i internet.
Moim zdaniem te taśmy i sterowniki to w 90% to samo co na allegro.
eRd

Pochwały: 3

Postprzez majkel_94 » 19 lut 2015, o 12:25

Wszystko jest z chin, nikt nie robi diod gdzie indziej :P
Wszystkie 5050 świecą tak samo, nie ma tutaj jakiegoś 200% rozrzutu ;)

Mam trzy rolki 5m kupione za kupony na dhgate ze sterownikami 44 przyciski, święcą bardzo fajnie, można nawet swoje kolory tworzyć :D

Autor postu otrzymał pochwałę
majkel_94
VIP

Pochwały: 19
Telefon:: LeTV

Postprzez dessiner » 19 lut 2015, o 21:27

a ile płaciłes ? i ile masz ledów w tasmie ?

myslalem o tym:
http://www.aliexpress.com/item/5M-SMD-5 ... 29214.html
dessiner

Telefon:: nokia
ROM: wp 8

Postprzez TiTuS » 20 lut 2015, o 01:11

majkel_94 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie twierdzę inaczej, tak, większość powstaje właśnie tam :)
majkel_94 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Z tym już sie nie zgodzę, świecić moga inaczej zależnie od producenta (tych jest sporo w chinach), jak wiadomo wszystko sie tam podrabia, LED 5050 to tak na prawdę określenie wymiarów montazowych tylko a nie parametrów świecenia. JEśli bierzemy pod uwagę markowe diody to po tym oznaczeniu można estymować proces technologiczny oraz niektóre parametry diody ale gdy w grę chodzą prodykty niemarkowe to tutaj wolna amerykanka. Tak, 200% rozrzutu raczej nie bedzie ale 100% mozna sie spodziewać.

Do tego dochodzi podkład, ile miedzi jest w miedzi, bardzo ważne, jak nie wiesz dlaczego - zmierz sobie napięcie na końcu takiej 5 m taśmy a zobaczysz. Przy RGB to bardzo ważne bo przez to kolor na końcu taśmy potrafi być odmienny.

Co do linka dessiner - wyglada przyzwoicie, ja bym zaryzykował, nie widać tam bajkopisania za dużo a i sam sprzedający OK sie wydaje.

Autor postu otrzymał pochwałę
TiTuS

Pochwały: 8
Telefon:: JiaYu G3C

Powrót do AliExpress - znaleziska, promocje, opinie i dyskusje co warto kupić