• Reklama

Taobao.com markowe telefony?

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Taobao.com markowe telefony?

Postprzez griver1 » 21 sty 2014, o 16:52

Witam!
Patrzyłem na taobao.com przykładowe modele markowych telefonów i średnio są one dwa razy tańsze niż w Polsce.
Są to normalne telefony takie same jak w PL czy są to po prostu atrapy, czy jakieś uj wie co, a zdjęcia są wstawiane od normalnych telefonów?
No i czy da się tam znaleźć telefony z polskim menu?
Z góry dzięki!
Pozdrawiam
PS.
Na allegro ludzie wstawiają telefony z aliexpress.com tak?
griver1

Telefon:: LG

Reklama

Re: Taobao.com markowe telefony?

Postprzez dexmark » 21 sty 2014, o 16:57

Na allegro ludzie sprzedają produkty ściągane z Chin, niekoniecznie z aliexpress, ale także ze sklepów Internetowych, czy przez ebay. Co do taobai.com, to nie wiem, sądzę, że to po prostu podróby.
dexmark

Telefon:: Lenovo a820

Postprzez lukkki » 21 sty 2014, o 17:00

taobao to dla Chinczyków. Należy do grupy alibaba. My kupujemy na aliexpress.
lukkki
VIP

Pochwały: 13

Postprzez Kobe8 » 21 sty 2014, o 17:01

Jeśli umiesz język chiński to możesz zaryzykować, bo wątpie czy będą chcieli gadać po angielsku, poza tym jak zobaczą adres z Europy to nie wiem czy będą chcieli wysłać, nie wiem czy jest tam jakiś program ochrony kupujących jak na Aliexpress, że dostają kasę dopiero po dotarciu przesyłki i jak jest z gwarancją i w przypadku nie dostania przesyłki czy dostania nie tego co chciałeś.
Kobe8
AKTYWNY

Pochwały: 3
Telefon:: stacjonarny

Postprzez griver1 » 21 sty 2014, o 17:50

Czyli lepiej po prostu trochę drożej kupować sobie na aliexpress.com? A do jakiej kwoty mogę robić sobię zakupy, żeby nie płacić cła/vatu?
Oraz czy wielkość towaru ma znaczenie? Bo patrząc na telefony wpadłem też na pomysł by trochę taniej kupić słuchawki ale nie takie pod telefony tylko normalne duże słuchawki. Jak to z tym jest w skrócie
Czytałem podstawy z tego forum ale dalej jasno tego nie wiem.
griver1

Postprzez mentorkmk » 22 sty 2014, o 00:38

rynek nie zna pustki, sa wiec posrednicy ktorzy kupuja na taobao pod konkretne zamowienie wychodzi drozej niz na taobao a taniej niz na ali
mentorkmk
AKTYWNY

Pochwały: 22
Telefon:: brygada RR

Postprzez griver1 » 22 sty 2014, o 18:00

No ok to juz wiem ale jak jest z tym ze zamawiam sluchawki normalne duze.
Omine oplaty vat/clo spokojnie czy juz raczej nie?
griver1

Postprzez Kobe8 » 22 sty 2014, o 18:34

Czy warto ryzykować te parę groszy i mieć później problemy z gwarancją na taobao? Chyba, że stawiasz na to, że coś ci się nie popsuje i że i tak nie ma gwarancji jak coś kupisz w Chinach ;-)
Kobe8
AKTYWNY

Pochwały: 3
Telefon:: stacjonarny

Postprzez hongbao » 27 sty 2014, o 16:40

Znajomi Chinczycy odradzaja zakup elektroniki na taobao. Jedynie ubrania i drobiazgi.
hongbao

Telefon:: Samsung
ROM: Android

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI