• Reklama

tania tablet 8cali z win8 i hdmi 2gram Onda V820W

Chińskie tablety, opinie, porady, zakup

tania tablet 8cali z win8 i hdmi 2gram Onda V820W

Postprzez penio » niedziela, 21 grudnia 2014, 00:46

juz za okolo 100dolarów
ma ktoś ?
http://www.aliexpress.com/item/8-0-Onda ... 90350.html
penio

Reklama

Re: tania tablet 8cali z win8 i hdmi 2gram Onda V820W

Postprzez wojas2 » wtorek, 10 lutego 2015, 03:37

Podbijam ma ktos?
wojas2

Postprzez marcino2000 » wtorek, 10 lutego 2015, 10:54

Niby spoko, ale nie ma builit-in 3g
Pomoc w zakupach za granicą PW
marcino2000

Postprzez wojas2 » wtorek, 10 lutego 2015, 14:00

No wiem ze nie ma tego 3g i tu szkoda, a gps ma chociaz ? Masz go ? uzytkujesz na codzien ?
wojas2

Postprzez shayk » wtorek, 10 lutego 2015, 14:14

Raczej nikt go jeszcze nie ma.
MEIZU MX4 < LENOVO K3 NOTE < MEIZU M2 < ELEPHONE P7000 < XIAOMI Mi3 < MEIZU M1 NOTE < EACHINE M1 < P6i < STAR N9800
Pomagam w zakupach z Chin
shayk
VIP

Pochwały: 41

Postprzez menthal » wtorek, 10 lutego 2015, 14:54

Dzisiaj zamówiłem wersję 32gb single OS za 103$ więc pewnie za miesiąc będę mógł powiedzieć coś więcej. Ciekawe czy do tej wersji da się doinstalować androida i zrobić samemu dualOS.
http://www.aliexpress.com/item/New-arri ... 88343.html
menthal

Pochwały: 1

Postprzez wojas2 » wtorek, 10 lutego 2015, 16:18

Ja się zastanawiam nad tanim tabletem z win8 do tego kupic klawiaturo-case'a ale tekigo z touch padem i fajna opcja jako alternatywa dla laptopa. Tylko nie ma 3g i gpsa szkoda szkoda, a juz z 3g cena sporo wzrasta ;/
wojas2

Postprzez menthal » niedziela, 1 marca 2015, 12:47

Dostałem swój tablet Onda V820W w wersji z jednym systemem - windows 8.1 i 32gb.

Ogólnie jestem zadowolony. Największa wada to jak na razie wyświetlacz, a w zasadzie odwzorowanie kolorów. Skalibrowałem go kalibratorem spyder2pro. Wiem, że to już antyk, ale na innych urządzeniach daje rade do amatorskiego użytku, a tutaj jednak efekt nie zachwyca. Wg mnie ma tendencję do wpadania w żółte tony czyli ociepla.
Wklejam porównanie zakresów: najmniejszy objęty obszar to profil dla Ondy,a większy to profil dla monitora Eizo. Wyraźnie widać przesunięcie ondy w kierunku barw ciepłych przy niewielkim ukierunkowanie na niebieski i szczątkowym na zielony.

W wolnej chwili spróbuje jeszcze trochę inaczej ustawić RGB dla punktu bieli. Jeżeli dojdę do dobrych efektów podzielę się plikami. Tutaj wychodzi zaleta windowsa nad androidem w postaci profilowania kolorów.

edit:

Udało się delikatnie poprawić zakres - porównanie wcześniejszego i nowego profilu:
gv_2015_03_01_11_36_22.png
Dla zainteresowanych link do pliku z profilem:
>1_Generic_PnP_Monitornew3.icm
Ustawienia RGB w panelu sterowania grafiki HD Inte dla w/w profilu:
czerwony: jasność -1
zielony: jasność -28
niebieski: jasność 7
menthal

Postprzez asffaf » środa, 4 marca 2015, 23:32

I jak tablet się sprawuje? Ekran jest szklany czy plastik? Możesz sprawdzić zapis odczyt pamięci masowej w tablecie za pomocą Cristal disc magic?
asffaf

Pochwały: 2

Postprzez menthal » czwartek, 5 marca 2015, 16:43

Ekran jest na 99% szklany. Nie wiem jeszcze na pewno bo nie kupiłem jeszcze szkła hartowanego i nie odkleiłem folii. Trochę się już przyzwyczaiłem i mam coraz lepszą opinię o nim. Z ostatnim profilem nawet odwzorowanie kolorów zaczęło mi się podobać, chociaż zauważyłem delikatne smużenie jakby przechodzące fale, gdy wyświetlany jest jednolity jeden intensywny kolor na całym tablecie.

Obudowa wystarczająco solidny plastik, chociaż wiadomo że nie jest to poziom sztywności aluminium.

Bateria Nie mierzyłem, ciężko powiedzieć. Na pewno wystarcza na dwie bajki "Niedźwiedź w dużym niebieskim domu" :-)

Głośnik wystarczająco głośny chociaż jakość dźwięku oczywiści słaba jak w przypadku tego typu urządzeń, a na słuchawkach

Wzmacniacz słuchawkowy odtwarza muzykę głośno i dość czysto.

Wydajność. Nie gram w gry na tablecie, zwłaszcza że na win chyba nie ma wielkiego wyboru więc ciężko powiedzieć co z wydajnością w tym zakresie. Przy normalnym korzystaniu nie miałem problemów. Ciekawa rzecz dotyczy przeglądarek. Najgorzej działa firefox, później chrome, a najlepiej internet explorer, a zwłaszcza jego wersja dostępna z ekranu metro jest bardzo szybka i wygodna i to wygodniejsza od chroma i firefoxa.

System Z systemu jestem bardzo zadowolony. Korzysta się tak jak z normalnego windowsa. Czasami przy androidzie do prostych czynności trzeba pobierać specjalne aplikacje albo szukać godzinami rozwiązań, a na końcu okazuje się, że to nie działa, albo działa na innej wersji androida, a tutaj po prostu instaluje się te same programy jak w laptopie/desktopie i korzysta się z nich wszędzie tak samo. Bootowanie bardzo szybkie, porównywalne z ssd w laptopie/desktopie. Jedyny problem to skalowanie zwłaszcza w programach, które nie były pisane pod wersję dotykową wyświetlacza. Lista opcji po prawym kliknięciu albo włączenie przycisku full screen w odtwarzaczu jest dość trudne, ale z drugiej strony nie ma konieczności korzystania z tych opcji na tyle często, by zniechęcało to do tabletu.

8 cali. Mogę z czystym sumieniem polecić tą wielkość ekranu. Nie jest za mała, ani za duża.

Podsumowanie Najlepszym podsumowaniem niech będzie to, że w tym momencie w domu korzystam najczęściej z tabletu. Bardziej skomplikowane szukanie informacji w internecie przez telefon jest jednak o wiele bardziej uciążliwe, niż na tablecie, a z drugiej strony komputer nie ma aż takiej przewagi w tym względzie nad tabletem, żeby siadać do niego, poza sytuacjami typu praca z tekstem i kopiowaniem treści do plików tekstowych.
menthal

Postprzez asffaf » sobota, 7 marca 2015, 02:35

Ja chyba będę się decydował na colorowo supreme 10 cali za 599zl do tego VAT sobie oblicze.
asffaf

Pochwały: 2

Postprzez tmk10 » niedziela, 8 marca 2015, 12:39

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Na Windowsie nie ma wyboru gier to na czym będzie :-) ? To chyba nie jest Windows RT tylko zwykła 8.1
tmk10
AKTYWNY

Pochwały: 7

Następna strona

Powrót do TABLETY