• Reklama

Tani min. 5,7+2gb RAM+dobry gps

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Tani min. 5,7+2gb RAM+dobry gps

Postprzez stasiaq » niedziela, 7 września 2014, 20:34

Od jakiegoś czasu przeglądam forum i co jakiś czas widzę że polecane są telefon których wcześniej nie widziałem.
Ostatnio zainteresowałem się ZTE q705u i gdyby miał 2gb ram to pewnie nie zawracałbym wam głowy, ale potem trafiłem na promocje w coolicool POMP C6 i mimo że tylko 5,5 to fhd +nfc za 144$ wydawało się super oferta jednak jest już out of stock i na forum nie ma zbyt wielu opinii na temat tego telefonu.
Przejdę do konkretów telefon mam i jestem z niego zadowolony NOKIA E72, potrzebuje urządzenia które będzie robiło za mały tablet mieszczący się w kieszeni i jako tako umożliwiający korzystanie z niego jedną ręką.
Idealny wydaje się asus zenfone 6 bo marka pewna i opinie pozytywne, mimo procesora intela(nie koniecznie minus) braku lte i NFC to jednak jest to sprzęt dla mnie za drogi.
Głownie oczekuje:
-Dobra i sprawdzona marka oraz model(w miarę wytrzymały)
-min 5.7cala pewnie do 6.1
-dobry GPS
-dual sim(z aero2)
-slot micro sd
-płynność przy codziennym korzystaniu
-filmy flash w przeglądarce
-ma to być urządzenie do przeglądania internetu (wiele kart na raz)
-najlepiej z gg lub z możliwością dokupienia szkła na ekran.
-dioda powiadomień
-nie z miui i najlepiej ze wsparciem custom romów
-dioda flash(latarka)
-bateria wiadomo jak najlepsza
-dostępność w sklepie z wysyłka z UE.
Cena to 130-150$
Jeśli będzie miało takie rzeczy jak NFC, LTE czy ekran fhd to pewnie jakies 180$ ale wątpie żęby takie coś sie pojawiło
Jeśli znacie jakiegoś 5,5 w dolnej granicy cenowej i naprawde dobry sprzęt (tak jak specyfikacje pomp c6) to też proszę o informacje.

Z góry dziękuje za pomoc i za odpowiedzi.
Stasiek
Ostatnio edytowano niedziela, 7 września 2014, 22:14 przez stasiaq, łącznie edytowano 1 raz
stasiaq

Reklama

Re: Tani min. 5,7+2gb RAM+dobry gps

Postprzez ddr » niedziela, 7 września 2014, 20:59

Do 250 $ zapomnij o czymś ciekawym z lte. Bardziej nfc jest przydatne, słyszałem o modułach nfc w mini sim, niestety zenfony jadą na micro sim, chociaż może istnieją adaptery taśmowe. Nie wiem jak z flashem na atomach bo dolphin się sypie, a nie chciało mi się sprawdzać na innych przeglądarkach. Może w wolnym czasie sprawdzę na firefoxie.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez stasiaq » niedziela, 7 września 2014, 22:12

A, no to problem LTE mamy z głowy:)
NFC w mini sim? pięknie czego to ludzie nie wymyślą. nfc tak jak fhd to bajery które wiadomo fajnie mieć ale nie przymusu.
Tylko zenfone 5 za mały a zenfone 6 za drogi coś jeszcze ze stajni asusa może być?
O to dobrze wiedzieć o intelu że mogą być problemy z flashem.
Dzięki za informacje i odpowiedź.
stasiaq

Postprzez ddr » niedziela, 7 września 2014, 22:41

Nie tyle co z flashem bo flash raczej działa, ale niektórymi apkami, taki dolphin jest przykładem, reszta apek śmiga mi jak marzenie. Asus ma też inne linie telefonów, ale raczej drogie bo bebechy z kosmosu :-P. Z tanich to właśnie seria zen. Jeśli nie zen 6 to może redmi note, nieco gorzej wykonany i gorsza grafika (mali450mp4), ale jak nie zamierzasz na tym grać w wymagające gry to powinien wystarczyć. Tylko nie wiem jak z glonass w tym redmi, zenfony go mają. Nfc pakują nawet w karty micro sd. Z tym flashem jutro może sprawdzę.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez stasiaq » niedziela, 7 września 2014, 23:54

redmi to dobry sprzęt ale miui i cena za wysoka. Chyba że źle patrze ale na alliexpress wszędzie przedział cen i jeszcze tylu sprzedawców że nie wiadomo który ma oryginał i któremu można zaufać

Dzięki za kolejna odpowiedź
stasiaq

Postprzez pete67 » poniedziałek, 8 września 2014, 13:38

stasiaq napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Przy takim budżecie jedyne co mi przychodzi do głowy to Lenovo A850 i raczej wersja z 8GB pamięci niż octa
Powiem tak miałem pierwszą 850 i byłem bardzo zadowolony do czasu wzrostiu apetytu na bajery.
działał płynnie, wtedy brakowałmo mi właśnie 4GB więcej
bo wydajność wystarczała całkowicie.
Bateria przy sensownie skonfigurowanym zasilaniu działała nieźle.
Plusem będzie wydajność SOC i zasilania przy stosunkowo niskiej rozdzielczości.
Wbrew pozorom rozdzielczość nie jest bardzo słaba.

Jesli nie Lenovo to Redmi Note - myślę że wszystkie oczekiwania spełni za wyjątkiem ceny :)
pete67
AKTYWNY

Pochwały: 11

Postprzez stasiaq » wtorek, 9 września 2014, 01:30

Dzięki za propozycje.
niestety z tego co widzę to A850 ma 1GB ramu a jeśli będe brał z taką pojemnością to w wezmę ZTE q705u bo duży i z tego co czytałem za tą cenę naprawdę fajny.
Jeśli chodzi o Redmi to jak zdecyduję sie na coś powyżej 200$ to wezmę raczej zenfona 6.
W sumie jak w alli zaznaczę 5,5 i 2gb to do 150$ pojawiają się lenovo i huawei ale to chyba jakieś ściemy bo wyglądają bardzo podobnie a sprzedawcy bez przeszłości.
jest też star ulefone u58 macie o nim jakieś zdanie?
znalazłem jeszcze ten pomp c6
http://www.aliexpress.com/item/POMP-C6- ... 98700.html cena taka jak wcześniej na coolicool ktoś coś wie o tym sprzęcie?
I ostatnie pytanie jak w ali zaznacze 2gb + 5.7-6.1 to pojawiają sie jakieś sprzęty firmy STAR i ULEFONE zwracać na to uwagę czy raczej omijać?

Jeszce raz dzięki za odpowiedzi.
stasiaq

Powrót do Jaki telefon kupić ?