• Reklama

Tablet Voyo A1 z win8 150$

Chińskie tablety, opinie, porady, zakup

Re: Tablet Voyo A1 z win8 150$

Postprzez Insejn. » czwartek, 21 sierpnia 2014, 13:57

Wujek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

http://www.aliexpress.com/item/8-inch-V ... 49173.html
Pytałem gościa co do wysylki, mowil ze wysylka chinapost trwa 10-15 dni do Polski, ale jak zaplacilem to po 2/3 dniach otrzymałem nr trackingowy z nadaniem NL. Paczka jest w drodze do Polski z Amsterdamu, mysle ze szybko. Dla porównania inne paczki zamowione chinapostem stoją, nadal nie ma ich w trackingu, zawsze po 3 dniach byly a tu ani jedna po 4, ale się poczeka.
Insejn.

Reklama

Postprzez Wujek » czwartek, 21 sierpnia 2014, 14:11

Wiem, wiem. Własnie tam zamówiłem, przy rozmowie wspomniał, że wysyła NLPost.
Wujek

Pochwały: 7

Re: Odp: Tablet Voyo A1 z win8 150$

Postprzez piecia1980 » czwartek, 21 sierpnia 2014, 14:32

czy wiecie może kto jeszcze wysyła przez nl post oprócz goldway?
piecia1980

Pochwały: 1

Postprzez Insejn. » czwartek, 21 sierpnia 2014, 22:12

Jak zainstalować windows 8.1 na tym jak by coś siadło? (mowa o sterownikach) Wiem że hub i otg + klawiatura i pendrive.
Insejn.

Postprzez Saku » piątek, 22 sierpnia 2014, 22:59

No chyba z tym problemu nie bedzie.
Wydaje mi sie ze bedzie to do ogarniecia normalnie. Moze nawet win7 :-D
Saku

Postprzez bontek » sobota, 23 sierpnia 2014, 03:07

A ja zamowilem od typa Voyo A1 z kuponem -15 usd czyli 157-15....tylko dlatego ze mial w opcji zielony kolor - dzisiaj kitajec komunikuje mi ze "sorry no green color in stock...."...myslalem ze go zabije.
I tak jestem stratny 15 usd z kuponu....a moglem wykorzystac na cos innego...

Kupilem jeszcze AINOL iNOVO 8 z win8 2gb ram i 32 rom...tez na intelu.....zobaczymy
bontek
AKTYWNY

Pochwały: 5

Postprzez Adachorr » niedziela, 24 sierpnia 2014, 12:30

Witam wszystkich, podzielę się z Wami tym co wiem na temat Voyo a1 mini bo sam zastanawiałem się (i w sumie to dalej zastanawiam) nad jego zakupem.
Skupię się na wadach tabletu jakie udało mi się wyczytać przeglądając zagraniczne fora:
1. Najgorszą wadą jest chyba słaba bateria, niby jest to 5000mAh ale podobno tablet potrafi się rozładować w przeciągu 2h. oczywiście nie wiem co dana osoba na nim robiła przez te 2h ale generalnie sporo osób skarży się głównie na jakość baterii bo reszta podzespołów podobno jest bardzo ok-ekran, głośniki, jakość wi-fi jest podobno bardzo dobra.
2.Ludzie skarżą się również na losowe przechodzenie tabletu w stan wstrzymania ale jest to spowodowane najprawdopodobniej błędną kalibracją czujnika naładowania baterii. Czy jest to kwestia wadliwego hardware'u czy też którejś z aktualizacji Microsoft'u, tu niestety ciężko powiedzieć. Podobno w planie zasilania wystarczy wyłączyć opcję hibernacji/stan wstrzymania (nie pamiętam dokładnie) i przestaje to być tak bardzo uciążliwe.
3. Wszystko wskazuje na to że tablet nie posiada czujnika oświetlenia. Może ciężko uznać to za typową wadę ale każdy chyba wie co to oznacza. A szkoda bo coś takiego chyba nie jest drogie.
4. Podobno tablet ma problemy ze startem jeśli karta pamięci jest włożona (chociaź trochę ciężko mi w to uwieżyć)

Podsumowując gdyby nie to, że sporo osób skarży się na baterię to tablet już by do mnie leciał bo za te pieniądze wydaje się świetną opcją.
Na rynku jest jeszcze coś takiego jak PIPO w2 (brat Voyo tylko z innych rodziców) i teraz nad nim się zastanawiam bo może ten model nie ma problemu z baterią. Chociaż z drugiej strony jest już dużo osób zadowolonych z Voyo a PIPO to jeszcze nowość co oznacza brak recezji tego sprzętu.
Zastanawiałem się też nad ONDA v975w ale mam poważne obawy czy Atom który tam siedzi podoła takiej rozdzielczości ekranu podczas np. grania w jakieś starsze tytuły i przede wszystkim, jak na takim ekranie wyglądają filmy z YT w 720p ( bo katowanie Atoma rozdzielczością 1080p chyba nie ma sensu)
Za kilkanaście dni w Berlinie zaczynają się targi IFA i postanowiłem poczekać na to co tam zostanie zaprezentowane, może za niewiele więcej uda się kupić jakiś rozsądny tablet renomowanej firmy z gwarancją realizowaną w Polsce. Oby.........

załączam link do chiszpańskiego forum z tematem właścicieli Voyo a1 mini dla zainteresowanych (nazwijmy to źródłem-tłumaczone przez google) jednocześnie prosząc osoby do których przyjdzie Voyo aby podzieliły się wrażeniami z użytkowania i może zdementowały wady które wypisałem)

http://translate.googleusercontent.com/ ... Ecew9eACjw
Adachorr

Postprzez hitachi139 » niedziela, 24 sierpnia 2014, 13:17

Czy na tym sprzecie można instalowac programy i gry jak na pc? Chodzi mi tu głownue o office, gimp, stare gry jak twierdza itp?
Co tam Panie w polityce ?Chińczyki trzymają się mocno?
hitachi139

Pochwały: 4

Postprzez Adachorr » niedziela, 24 sierpnia 2014, 13:47

Tak, jest to normalny windows 8.1. Teoretycznie zrobisz na nim wszystko to co na stacjonarce, w praktyce ogranicza Cię wydajność podzespołów w tablecie. Wiem że z officem nie ma najmniejszych problemów, co do gimpa to nie wiem ale chyba nie jest to strasznie wymagający program i podstawowe rzeczy powinno dać się zrobić. Widziałem jak na tym Atomie uruchamiają half-life 2 i chodziło to znośnie więc gry z okresu 2008 i starsze powinny być płynne w natywnej rozdzielczości (ale to tylko moje gdybanie)
Tylko czytałem, że niektóre gry nie uruchamiają się jeśli nie wykryją podłączonej myszy i klawiatury. Można też symulować te peryferia przy użyciu odpowiednich programów z tego co widziałem.
Adachorr

Postprzez jurekg » niedziela, 24 sierpnia 2014, 13:50

Czy można zainstalować na tym tablecie równolegle androida, a jeśli tak, to czy jest to bardzo skomplikowane?
jurekg
AKTYWNY

Pochwały: 6

Postprzez Adachorr » niedziela, 24 sierpnia 2014, 14:04

Na Voyo a1 mini nie da się zainstalować androida tak aby wszystko pięknie działało, nie ma do niego romu. Można za to zainstalować emulator androida na windowsie, ale podobno nie działa to jakoś super płynnie i mogą pojawić się problemy z rzeczami, do których brak sterowników. Na aliexpress można znaleśc tablety z opcją dual boot ale to wydatek ok 300-400$ i więcej.
Adachorr

Postprzez bontek » niedziela, 24 sierpnia 2014, 14:21

Adachorr:

Mysle, ze bateria w tych maluchach jest podobna oscyluje na poziomie 3000-4000 mAh
Wystarcza realnie na 2-3 godziny "pracy" w Windowsie.
Pamietam pierwsze male lapki 10 calowe tam bateria tez starczala realnie na 2-3 godziny ale to nie ma co porownywac poki co tak to juz jest - chcesz dluga baterie kup sobie ipada - uzywam ipada 4 z retina i bateria starcza na caly dzien od rana do wiecOra non stop w pracy, gry, wifi, yt czasami...wiec jesli zalezy Ci na dlugiej pracy to tylko iPAD.

P.S.
KUPILEM TEZ Ainol iNOVO 8 - tam realnie podaja pojemnisc baterii na 3500 mAH i okolo2-3 godziny pracy....
Mysle ze Ainol jest lepiej wykonany (tyl aluminium), ladniejszy a cala reszta specyfikacji taka sama jak Voyo....wiec dam wiecej znac jak juz dostane..
bontek
AKTYWNY

Pochwały: 5

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do TABLETY