• Reklama

[do 200 zł] Tablet do internetu, filmów, transmisji online.

Chińskie tablety, opinie, porady, zakup

[do 200 zł] Tablet do internetu, filmów, transmisji online.

Postprzez Nimothan » poniedziałek, 7 lipca 2014, 16:54

Witam
w granicach 70 dolarów.

Znalazłem coś takiego w sieci:
http://www.aliexpress.com/item/Allwinne ... 99533.html

Za bardzo nie znam sie na tabletach i stąd ten temat.
Szukam bardzo taniego urządzenia do serfowania w sieci + YT + jakieś np transmisje online(np MŚ w Brazylii) ewentualnie filmy online.
Nie znam się totalnie na tych tabletach wiem że tam jest jakiś motyw że w jednych da sie korzystać z internetu w innych nie ale za bardzo nie wiem o co chodzi.
Ten tablet głównie do oglądania filmików/filmów i jakichś transmisji online jak się gać pograć w jakieś gry to git jak nie to też przeżyje:)

Internet mobilny wchodzi w grę - areo2 albo jakieś orange itp.

Pytania:
Czy da się jakoś pod to podpiąć internet Areo?(ten internet w ogóle daje rade?)
Czy serfowanie w sieci będzie możliwe, komfortowe?
Czy urządzenie jest przyzwoite(no cudów nie oczekuje za 200 zł) czy może w tej cenie znajdę lepsze?jak tak to proszę o podanie jakiegoś przykładowego modelu lepszego jak ten co ja wyszukałem.
Potrzebuję informacji na temat jaką formą wysłać paczkę pocztą chińską dhl ? co bardziej sugerujecie dhl 10 dolców więc całkiem sporo ale wole dołożyć jak potem żałować że rozwalona przesyłka.

Proszę o pomoc :)

Pozdrawiam
Nimo
Nimothan

Reklama

en.001phone.cn=

Re: [do 200 zł] Tablet do internetu, filmów, transmisji onli

Postprzez Mad_MAX » poniedziałek, 7 lipca 2014, 17:34

Nimothan napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dokładnie tego kupowałem mojemu chrześnikowi na urodziny i wszystko jest OK z tabletem , bez problemu działają gry , YT i inne bzdury :)

Co do pytań:

1. Nie mam pojęcia ale podejrzewam , że jest szansa na podpięcie modemu po USB OTG , trzeba by sprawdzić w sieci czy po prostu obsługuje modemy 3g i jakie :)
2. Jak najbardziej jest mozliwe , jeśli chodzi o Wifi i jak najbardziej komfortowe . Jeśli pytałeś o Aero to tak samo , bez problemu się "chodzi" po internetach :)
3. Tablet jak tablet , działa , nie popękał jeszcze ani nic nie odstaje heheh :)
4. Odnośnie wysyłki , to musisz wiedzieć , że przy DHLu masz bardzo dużą szansę na zapłacenie VATu i prowizji dla DHLu , a to równać się będzie w przybliżeniu ok. 100zł dodatkowo :)

Teraz doczytałem w specyfikacji , że obsługuje modemy 3g po USB :)
HTM H9001 -> Star N8000 -> Star N9800 -> Elephone P8 Pro -> Lenovo K3 Note -> Xiaomi Mi MAX :)
Mad_MAX
AKTYWNY

Pochwały: 9

Postprzez Nimothan » wtorek, 8 lipca 2014, 01:42

A Ty korzystałeś może z usłuchi poczty tej chińskiej ? przesyłka dociera cała? przez pocztę chińską ta darmową też będę płacił cło ?pytam jak lama bo akurat w tym temacie jestem lama :P
bo jak mam dopłacić 100 zł za vat + cło to ta zabawa w ogóle się nie kalkuluje;/ bo z tabletu wartego ~~200 zł robi się nagle 300.
Nimothan

Postprzez bartazzz » wtorek, 8 lipca 2014, 12:31

Kup sobie w biedronce lepiej
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 84

Postprzez shayk » wtorek, 8 lipca 2014, 19:59

Nazbieraj trochę i kup coś lepszego, tak by było chyba najlepiej
MEIZU MX4 < LENOVO K3 NOTE < MEIZU M2 < ELEPHONE P7000 < XIAOMI Mi3 < MEIZU M1 NOTE < EACHINE M1 < P6i < STAR N9800
Pomagam w zakupach z Chin
shayk
VIP

Pochwały: 41

Postprzez mrergie » wtorek, 8 lipca 2014, 20:23

Przede wszystkim nie patrz na oferty u sprzedawców z tak znikomą ilością opinii. U takiego jak ten, z 46 opiniami, kupiłbym najwyżej jakąś drobnostkę za kilka dolarów ale na pewno nie elektronikę.
Jeśli zamierzasz kupić tablet dla siebie to dołóż trochę pieniędzy i wybierz coś lepszego, nawet spośród GoCleverów i podobnych.
Jeśli zamierzasz kupić za takie pieniądze tablet dla kogoś, to nawet ze zwyczajnej troski i miłosierdzia oszczędź tej osobie nerwów :-D

Ten tablet którego zalinkowałeś może i jest całkiem niezły jak na swoją cenę, ale u zaufanego sprzedawcy kosztują one po przynajmniej 100-115$, a nie 63$. Więc jeśli go chcesz to popatrz na normalne oferty, choćby tutaj wygląda to wiarygodnie - http://www.aliexpress.com/item/10-1-inc ... 81954.html
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 66

Postprzez Mad_MAX » wtorek, 8 lipca 2014, 20:32

mrergie napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie wiem kolego po co tak piszesz. Nie miałeś z nim styczności , więc nie rozumiem pisania negatywnych opinii. Co , tylko dlatego , że jest tani ? Albo , że nie ma znanej marki ??

Tak , jak pisałem , ja go kupowałem dla chrześnika i do tej pory śmiga elegancko i żadnych nerwów nie ma , bo wszystko działa całkiem płynnie i bezproblemowo.
HTM H9001 -> Star N8000 -> Star N9800 -> Elephone P8 Pro -> Lenovo K3 Note -> Xiaomi Mi MAX :)
Mad_MAX
AKTYWNY

Pochwały: 9

Postprzez wpc » wtorek, 8 lipca 2014, 21:28

Jakieś dwa lata temu kupiłem córce Cube U18gt, działa do dziś bezproblemowo.
Poszukaj może coś tej firmy, ja mogę polecić, internet, filmy jakieś gry, wszystko działa jak powinno.
Nie jest więc prawdą że tanie musi być złe :-/
wpc

Pochwały: 10

Postprzez mrergie » wtorek, 8 lipca 2014, 21:35

wpc napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Zgadza się, dlatego kupujemy tutaj prawdziwą chińszczyznę od Chińczyków :-)
Ale po prostu jeśli ktoś ma bardziej kompleksowe wymagania to za 200zł dobrego sprzętu nie kupi. Da się tego używać ale po prostu nie bardzo jest sens wymagać czegoś konkretnego i stawiać taki sprzęt przed trudniejszymi wyzwaniami bo po prostu nie podoła ;-)
Dziecku, chrześniakowi użytkownika Mad_MAX, takie coś wystarcza ale dzieci mają przecież całkowicie inne wymagania i inną tolerancję na błędy, niedoróbki i niską wydajność ;-)

Dziecku wystarczy naciąganie Wściekłych Ptaków a ty będziesz chciał pograć w Real Racing 3.
Dziecku wystarczy jakieśtam użytkowanie podstaw internetu byle to tylko jakoś działało, ty będziesz chciał mieć po kilka kart w przeglądarce, działające w tle FB i odtwarzacz muzyki.
Dziecku wystarczy byle tylko pokazywały sie obrazki, nie interesuje go czy to jest 800x600 czy może 4k, za to dla normalnego użytkownika przynajmniej HD to standard.
Itd. itp.

mrergie
VIP

Postprzez wpc » wtorek, 8 lipca 2014, 21:48

Wszystko się zgadza, tylko to moje ''dziecko'' ma 18 lat :-D
Za 200pln nie można kupić tabletu który spełni wymagania o których piszesz, ale zgadzając się na pewne ograniczenia już tak, wszystko zależy od preferencji użyszkodnika.
wpc

Postprzez mrergie » wtorek, 8 lipca 2014, 22:02

To z tym dzieckiem to było raczej do Mad_MAX, ale poniekąd chodziło mi o to abyś zrozumiał że warto trochę więcej dołożyć :-)

Rozejrzyj się może za GoCleverem Orion 70. Jeśli już koniecznie do 200zł i nic więcej to może Manta MID 706?

mrergie
VIP

Postprzez wpc » wtorek, 8 lipca 2014, 22:17

....ale to nie ja kupuję :-D
Dołożyć warto jeżeli ma się takie wymagania których ten tani nie spełnia i tu masz rację, ale co mi po wypasionym tablecie jak przeglądam na nim forum i odbieram pocztę.
''Każdemu wedle potrzeby''
Wychodzi na to że obaj mamy rację :-), tylko pytający musi bardziej sprecyzować wymagania.
wpc

Następna strona

Powrót do TABLETY