• Reklama

tablet 7-8max jako nawigacja

Nie wiesz jaki tablet kupić, jaki tablet wybrać ?
Tu uzyskasz pomoc w wyborze odpowiedniego dla Ciebie tablatu.

tablet 7-8max jako nawigacja

Postprzez pete67 » poniedziałek, 16 listopada 2015, 22:16

Cena (bez VAT): do 60-100$
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 7 max 8" IPS
Ilość RAM/ROM/Procesor: 1GB / 8-16/ Najchętniej SoFia (3g i GPS)
System: Android/W8.1/10

Polećcie proszę coś

znalazłem coś takiego
http://www.morele.net/karta-microsd-kin ... gb-779695/
co o tym sądzicie.
spełnia moje wymagania i przy tym jest bardzo tani.
SoFia bardzo mi pasuje bo nie mam wymagań poza pokładowymi gps i 3g.
Tablet jako nawigacja więc jak odpali googlemapa i Yanosik to akutat mi styknie.
tylko gdzieś czytałem o tych opartych na SoFia i 8GB, że z 8 na dane zostaje albo mniej niż 3GB albo odrobinkę więcej.
I teraz jeszcze dodatkowe pytanie.
Czy da się w tym Andku podomontować kartę TF tak aby była widziana jako zwiększona pamięć wewnętrzna?
Na Morele widzę tanio kartę 64 GB.
https://www.pepper.pl/promocje/karta-mi ... niej-12884
Był by dobry i b. tani zestaw.
A może ktoś zna cś lepszego w podobnej cenie?
pete67
AKTYWNY

Pochwały: 11

Reklama

en.001phone.cn=

Re: tablet 7-8max jako nawigacja

Postprzez Wdhiz » wtorek, 17 listopada 2015, 02:45

Sprawdź orange sego, to brandowany Alcatel. Na Allegro po 200-250 zł z gwarancją. Bawię się nim od paru dni i jest dobrze. Oryginalna nakładka muli (w dość dziwny sposób), właśnie zainstalowałem Nova Launcher i tablet dostał skrzydeł. GPS wydaje się bardzo dobry, odpalałem go tylko raz za to w mieszkaniu i złapał fixa po paru sekundach.
Wdhiz
AKTYWNY

Postprzez pete67 » środa, 18 listopada 2015, 22:32

Hej
Dzięki za cynk.
faktycznie wygląda zachęcająco.
Powiedz mi proszę ile pamięci zostaje na własne apki itp?
Sprawdź proszę szybkość łapania fixa w GPS i oceń jego "wydolnosć"
jak dużą karte można wsadzić?
ha...
podoba mi się.
Zwłascza że lubię Alcatell ( Altacet jak ich nazywam)
Dzięki
pete67
AKTYWNY

Postprzez Wdhiz » czwartek, 19 listopada 2015, 02:03

Qualcom Snapdragon 410 (cztery rdzenie, Antutu 18739)
Adreno 306

Ram 904 MB. Zwyczajowo zostaje wolne 200-50 MB.
Dostępna pamięć wewnętrzna 4,76GB. Nie da się przenosić/instalować softu na karcie, mimo że w Aplikacje/na karcie SD pojawia się sporo programów, które w rzeczywistości siedzą w pamięci głównej tabletu. Przejrzałem menedżerem plików kartę i tam na pewno ich nie ma. Można natomiast trzymać na SD mapy programów nawigacyjnych (w moim przypadku Osmand).
Być może pomoże root albo instalacja softu typu Super Su. Nie wiem jak dokładnie działa Super Su i czym różni się od zwykłego roota.

GPS łapie fixa błyskawicznie, z dostępem do sieci i bez. Z dokładnością trochę gorzej. Łapałem sygnał na górnych piętrach wieżowca i przy pochmurnym niebie miał przesunięcie rzędu 10-30 metrów, ale uwaga - nie poruszałem się z nim a stałem na balkonie. Podejrzewam, że po przejściu paru metrów, dokładność się zwiększy. Polecam też kupno zewnętrznego modułu GPS podpinanego przez BT. Cena +-30 zł, szybkość i dokładność nieporównywalnie większa od modułów instalowanych w telefonach.

Karta - nie mam pojęcia. Sądzę, że 32GB raczej wejdzie, ale nie mam teraz takiej wolnej. U mnie śmiga 16tka.

Po zainstalowaniu Nova Launcher tablet zdecydowanie przyśpieszył. Nie jest demonem prędkości, ale nie jest źle. Jest trochę mniej reaktywny od Elephone P3000s z 2GB RAM. Używam Greenify do hibernacji softu i oszczędzania baterii. Mam wrażenie że właśnie dlatego, po długotrwałym uśpieniu, przez krótki czas tablet jest trochę ślamazarny. Potem wraca do normy.

Bateria trzyma nieźle, nie ma efektu samorozładowania się. Mój egzemplarz ma dwie białe plamy widoczne tylko na jasnych (prawie białych) i szarych tłach. Praktycznie niewidoczne przy wyświetlaniu kolorowych zdjęć. Raczej nie będę go reklamował z tego powodu.

Modem 3G/LTE, simlock Orange (podobno do zdjęcia, ale nie mam na razie takiej potrzeby, odstawiłem Aero na rzecz Orange Free). Podobno możliwość wykonywania połączeń telefonicznych.

Jeżeli możesz wydać więcej (380-460 zł) polecam LG Gpad 8 cali. 1/16 GB, mocniejszy i chyba szybszy. Ja kupiłem teraz tablet wystarczająco dobry i bardzo tani a za jakiś czas (gdy powstaną i zdążą stanieć) zafunduję sobie dualboota 3G/GPS.
Wdhiz
AKTYWNY

Postprzez pete67 » czwartek, 19 listopada 2015, 20:13

dzięki
w sumie potrzebna mi nawigacja.
potem muzyka przez BT do radyjka.
ponad 3GB wolnego mi wystarcza na to co musze mieć:)
i na tym jego rola się kończy.
może (odpukać) jak posypie mi się znowu Mi3 to zamiennie jako telefon.
Obecnie rozjechałem swojego Xiaomi samochodem :O.
PadłLCD własnie widze w trackigu że dotarł do domu zamówiony z Ali ale dopiero w piątek go odbiorę i wymienię.
Cenne informacje mi przedstawiłeś.
juz się zastanawiałem nad Chuwi i tym co zalinkowałem.
ale czekać znowu miesiąc, potem liczyć na to że będzie OK...
z Allegro będzie faktycznie taniej i do tego markowy (cokolwiek pisać o Alcatelu)
dzięki raz jeszcze
pete67
AKTYWNY

Postprzez Wdhiz » czwartek, 19 listopada 2015, 23:03

Cieszę się :)
pamiętaj też, że łatwo można trafić tablet z +- półtora roku gwarancji.
Wdhiz
AKTYWNY

Powrót do Jaki tablet kupić ?