• Reklama

Tablet 7-8" do 150$

Nie wiesz jaki tablet kupić, jaki tablet wybrać ?
Tu uzyskasz pomoc w wyborze odpowiedniego dla Ciebie tablatu.

Tablet 7-8" do 150$

Postprzez gemini » sobota, 26 grudnia 2015, 16:44

Witam,
Poszukuje tabletu do starszej osoby z ekranem 7-8". W cenie tak do 150$ (ew trochę więcej).
Tablet będzie służył tylko do przeglądania internetu/skype/yt - żadnego grania więc wydajność nie jest aż tak istotna byle interfejs płynnie chodził.
Rom w tablecie powinien być dobrze spolszczony (brak znajomości angielskiego).
Do tego powinna bateria dobrze trzymać zwłaszcza w standby. Idealnie by było gdyby tablet się ładował co 3-4dni przy użyciu 1-2h/dzień a pozostawał cały czas włączony i połaczony do wifi (żeby można było odbierać połączenia skype).
I z wymagań jeszcze jest potrzebny BT4.0 z BLE. No i oczywiście fajnie jakby tablet nie rozpadał się po miesiącu użytkowania i miał jakieś wsparcie producenta - niekoniecznie jak xiaomi, że cotygodniowe aktualizacje, ale też żeby nie był porzucany po jednej aktualizacji.

Ideałem byłoby pewnie lenovo b6000 - mam b8000 i przy podobnym użyciu ładuję raz na tydzień, ale już praktycznie niemożliwe do dostania. Minusem lenovo jest porzucanie sprzętu - producent go porzucił na androidzie 4.4.

Początkowo myślałem o Xiaomi MiPad 2. Ale się okazało że zablokowana jest obecnie zmiana ROMu z chińskiego.
Bardzo popularna marka w ostatnim czasie to Chuwi, ale mało testów - zwłaszcza baterii w standby, a w komentarzach na blogach/forach znalazłem kilka informacji że mają duże problemy z battery drainem w standby - 6-9h w trybie standby to jest porażka.
Jest tu kilkoro użytkowników Chuwi - czy faktycznie taka tragedia z standby jest?
A może jesteście w stanie coś innego polecić?

Czy chcąc mieć względnie dopracowane urządzenie którego producent zaraz nie porzuci zostaje czekać aź Xiaomi odblokuje możliwość zmiany ROMu w Mipadzie, lub wzięcie Nexusa?
gemini

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Tablet 7-8" do 150$

Postprzez TediPower » sobota, 26 grudnia 2015, 18:12

Jak czytam ,,którego producent nie porzuci" to nie wiem co myśleć mam.... Miałem 3 tel flagowe samsunga i do żadnego z nich niedostalem nowszego oprogramowania czy też poprawi jak ta którą już była wygrana / wgrane.

Wysłane z ZUK Z1 :-)
Gdy dajesz linka / edytujesz w temacie Czy ktoś z kolegów ma konto na pan.baidu.com? napisz do mnie wiadomość.
TediPower
AKTYWNY

Pochwały: 14

Re: Tablet 7-8" do 150$

Postprzez gemini » sobota, 26 grudnia 2015, 20:45

No cóż dlatego m.in. nie chcę Samsunga, a mam małą wiedzę jak to jest z innymi Chińskimi producentami.
Czy tylko Xiaomi tak dba o użytkowników, czy jeszcze jacyś inni producenci też.
gemini

Powrót do Jaki tablet kupić ?