• Reklama

Tabelka z informacjami o certyfikacie CE

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Tabelka z informacjami o certyfikacie CE

Postprzez filozof71 » 9 cze 2014, o 02:04

Witam,

Czy są gdzieś dane o kwestii posiadania certyfikatu CE dla poszczególnych modeli? Jak się dowiedzieć czy dany model ma ten certyfikat? Czy Urząd Celny zablokuje telefon bez CE? Ogólnie interesuje mnie w tej chwili kilka modeli i dla żadnego z nich nie widzę oznaczeń CE na zdjęciach

JiaYu f1
JiaYu g2f
Inne JiauYu
Huowei Honor 3c
Xiaomi Redmi 1s

pozdrawiam Filozof71
ZTE Nubia Z7 Mini 2/16 > LeEco Le 2 Max X822 4/32 kupiony w HKTR Store AKA Trendresources
filozof71
AKTYWNY

Pochwały: 19
Telefon:: LeEco Le 2 Max X822
ROM: Cuoko92 18s

Reklama

Re: Tabelka z informacjami o certyfikacie CE

Postprzez mortimer » 9 cze 2014, o 07:34

Żaden z ww. nie ma CE.
W kwestii UC - zależy który. Poznań np. zatrzyma telefon w cle, jeżeli nie będzie CE to wyślą do UKE, wróci z opinią negatywną i po temacie. Zwrócą go do nadawcy i będziesz walczył o zwrot kasy. Tyle w skrócie.
mortimer
AKTYWNY

Pochwały: 96
Telefon:: , a w nim bateria.

Postprzez bar4u » 9 cze 2014, o 08:31

Tylko w przypadku jak otworzą paczkę... Odbieralem osobiście 1s i dostałem zamknięta paczkę.

Wysłane z mojego HM 1SW przy użyciu Tapatalka
bar4u
AKTYWNY

Pochwały: 6
Telefon:: MI4C
ROM: miui PL

Re: Odp: Tabelka z informacjami o certyfikacie CE

Postprzez mortimer » 9 cze 2014, o 08:46

bar4u napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Bo nie zatrzymali w cle. A otwierać nie musieli skoro ładnie opisane było.
"Zatrzymanie przez Urząd Celny" i "Zatrzymanie przesyłki w cle" to dwie różne rzeczy i każda z nich odmienny efekt może przynieść.
Mojego lenovo zatrzymali w cle. Brak CE po ekspertyzie i pojechał do chińczyka...
mortimer
AKTYWNY

Postprzez bar4u » 9 cze 2014, o 09:49

Miałem "zatrzymanie przesyłki w cle" tylko nie dyskutowałem, przedstawiłem dokumenty, zapłaciłem daninę i odebrałem przesyłkę...
Wychodzi jedno - czysta loteria, zależy która zmiana, jaki humor itd....
bar4u
AKTYWNY

Postprzez mortimer » 9 cze 2014, o 10:34

To jak mówiłem - ładnie opisałeś formularz to nie wnikali mocno. Ale najważniejsze że masz telefon u siebie a nie w drodze powrotnej do Chin.
mortimer
AKTYWNY

Postprzez filozof71 » 9 cze 2014, o 22:41

bar4u napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dzięki za info. Czy można deklarację wysłać wcześniej czy dopiero jak przyjdzie i go zatrzymują? Nie wkurzają się, że najpierw jest gift i 40$ a potem 140$?

pozdrawiam Filozof71
ZTE Nubia Z7 Mini 2/16 > LeEco Le 2 Max X822 4/32 kupiony w HKTR Store AKA Trendresources
filozof71
AKTYWNY

Pochwały: 19
Telefon:: LeEco Le 2 Max X822
ROM: Cuoko92 18s

Postprzez bar4u » 9 cze 2014, o 22:48

Wcześniej to liczysz że przejdzie.... Ja miałem pierwszy dzień zatrzymanie, na 2 był już polecony w domu, na trzeci odbierałem osobiście. Jak dostaniesz list to w ten sam dzień wysyłaj mailem prtscn aukcji i płatności i czekaj na listonosza... Jak masz blisko to jedź osobiście to są tylko ludzie co w 4 oczy to w 4 oczy...

Wysłane z mojego HM 1SW przy użyciu Tapatalka
bar4u
AKTYWNY

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI