• Reklama

SWEDEN POST - wasze doswiadczenia i rozterki

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: SWEDEN POST - wasze doswiadczenia i rozterki

Postprzez gta » wtorek, 9 sierpnia 2016, 07:49

marcoos1 napisał(a):A czemu odmówiłeś odbioru?

Bo wpadła w ręce celników - do wyboru $70 podatku (w Danii się nie cackają) lub strata $15 i odmowa odbioru.
Telefon za $189, więc zbyt długo się nie zastanawiałem ",
gta

Pochwały: 2

Reklama

en.001phone.cn=

Postprzez motiv » wtorek, 9 sierpnia 2016, 09:53

gta napisał(a):
marcoos1 napisał(a):A czemu odmówiłeś odbioru?

Bo wpadła w ręce celników - do wyboru $70 podatku (w Danii się nie cackają) lub strata $15 i odmowa odbioru.
Telefon za $189, więc zbyt długo się nie zastanawiałem ",

I takich kretaczy nie nawidze....zalosny jestes. To po co zamawiasz jak nie liczysz sie z clem i vatem...
Trzeba byc pustakiem....sprzedawca ponosi koszty a ten odmawia.
Szkoda ze ty nienprowadzisz sklepu i szkoda ze co 2 taki pajac nie odmawia przyjecia przesylki od ciebie....

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
motiv
AKTYWNY

Pochwały: 8
Ostrzeżenia: 2

Postprzez marcoos1 » wtorek, 9 sierpnia 2016, 10:55

Skasują go tak by się odechciało odmowy odbioru.
Przecież nie straci tylko tego co zapłacił za transport (np free shipping z Chin nie oznacza, że odesłanie też jest darmowe).
A jak ktoś się boi zapłacić VAT to niech kupuje w sklepach na rynku lokalnym..
marcoos1
VIP

Pochwały: 39

Postprzez gta » wtorek, 9 sierpnia 2016, 11:22

motiv napisał(a):I takich kretaczy nie nawidze....zalosny jestes.

Taa, dzięki - ja za to kocham internetowych kozaków...

O sprzedawcę się nie bójcie, te $15 to właśnie koszta przesyłek - o tyle mniejsze będzie refund. Wszystko ustaliłem jeszcze przed podjęciem decyzji.
Sam telefon kupiony w pre-sellu, z kodami zniżkowymi, etc., w chwili obecnej pójdzie o $50 drożej.
A paczki nie przyjąłem, gdyż telefon okazał się przereklamowanym niewypałem, z którym każdy ma jakieś problemy, więc pewnie i tak skończyło by się na odesłaniu bo przy takim podatku po kosztach bym nie odsprzedał.

Póki co trzy posty i zero odpowiedzi - jak nie macie nic w temacie, to proszę, darujcie sobie te osobiste wycieczki. Pozdr.
gta

Postprzez Sebastian1988 » poniedziałek, 29 sierpnia 2016, 16:56

To ja Ci powiem. NIC NIE DOSTANIESZ!!!![FACE WITH TEARS OF JOY] Nauczysz się być odpowiedzialnym za swoje decyzje. Takim jak ty ja bym przywołał 200%tego co zapłaciłem jako kara za nie wywiązanie się z umowy. Możesz atakować, ok ale i tak jesteś małym nieodpowiedzialnym Januszem.

Wysłane z mojego Moto G (4) przy użyciu Tapatalka

Autor postu otrzymał pochwałę
Sebastian1988

Pochwały: 1

Postprzez gta » poniedziałek, 29 sierpnia 2016, 20:50

I co, lepiej ci? Z nudów się mnie czepiasz, czy podbudowujesz tak swoje ego??

Czy ja się pytałem, co wy sądzicie o ludziach, którzy nie przyjęli paczki? To nawet nijak się nie ma do tematu watku.

Pytanie było proste - kto jest końcowym doreczycielem przesyłek zwracanych do nadawcy przez DirectLink Sweden?
Jak ktoś wie, to niech się tym podzieli, żebym mógł śledzić przesyłkę - ale pianę bójcie sobie gdzie indziej.
gta

Postprzez Sebastian1988 » wtorek, 30 sierpnia 2016, 01:57

Zapytaj u źródła. Czyli u ostatniego doręczajacego. Pomyśl logicznie i zrób coś samodzielnie. Przecież tylko realizujący odsyłkę wie w jaki sposób to uczynił. Chłopie nie będziemy tu robić za Twoją mamę czy ojca i prowadzić Cię za rękę.
A tak przy okazji, warto może dodać do FAQ informacje ze jak ktoś chce przycfaniakowac że jak nie odbierze paczki z kosztami celnymi, to że nie uniknie odpowiedzialności oraz że na 100procent traci hajs. Warto czerwoną czcionką to dodać do FAQ, żeby ludzie nie myśleli że są takimi kozakami i że zrobią wszystkich w jajko.
Sebastian1988

Postprzez gta » wtorek, 30 sierpnia 2016, 11:30

Sebastian1988 napisał(a):Zapytaj u źródła. Czyli u ostatniego doręczajacego.

Czyli? PostDanmark, PostNord, SwedenPost, czy DirectLink? W ostateczności pewnie wszędzie, gdzie się da...
Póki co gram w mailowego ping-ponga z TomTop i wygląda na to, że oni sami nie mają pojęcia - póki co ustaliliśmy, że poczekamy do końca tego tygodnia - potem zaczną się ew. poszukiwania.
Jak już się dowiem, kto i gdzie skitrał przesyłkę, dam tu znać - jakby ktoś miał w przyszłości podobny problem.

Sebastian1988 napisał(a):Pomyśl logicznie i zrób coś samodzielnie. Przecież tylko realizujący odsyłkę wie w jaki sposób to uczynił. Chłopie nie będziemy tu robić za Twoją mamę czy ojca i prowadzić Cię za rękę.
A tak przy okazji, warto może dodać do FAQ informacje ze jak ktoś chce przycfaniakowac że jak nie odbierze paczki z kosztami celnymi, to że nie uniknie odpowiedzialności oraz że na 100procent traci hajs. Warto czerwoną czcionką to dodać do FAQ, żeby ludzie nie myśleli że są takimi kozakami i że zrobią wszystkich w jajko.

A gdzie ty człowieku w pytaniu
Wie ktoś może, gdzie można śledzić status przesyłki zwróconej do nadawcy (odmówiłem odbioru)?
widzisz domaganie się 'prowadzenia za rękę'? Jeśli wiesz, to odpowiadasz (bo chyba celem tego forum jest wzajemna pomoc, nie?), jeśli nie wiesz - to lecisz dalej nie marnując swojego, ani innych czasu.

Pomijając FAQ, przydałoby się też czytać regulamin forum - co najmniej sześć ostatnich postów by się w ogóle nie pojawiło. Masz coś do mnie prywatnie, chcesz się odciąć - ulżyj sobie przez PW, ale nie zaśmiecaj już tego wątku.
gta

Postprzez marcoos1 » wtorek, 30 sierpnia 2016, 11:55

@gta
Sam sobie narobiłeś problemów nie odbierając paczki a teraz pytasz o coś czego nikt nie wie.
Skąd mamy wiedzieć czym odesłano twoją paczkę? Spytaj tego co odsyłał (UC). Być może paczka została komisyjnie zniszczona? A może TomTop ma już paczkę ale nie chcą ci oddać kasy, bo oni wywiązali się ze swojej części umowy (tzn zapakowali i wysłali to co kupiłeś)?
Napisz do WER, że chcesz się dowiedzieć co się dzieje z paczką, której nie odebrałeś by nie płacić VATu.
marcoos1
VIP

Pochwały: 39

Postprzez Sebastian1988 » wtorek, 30 sierpnia 2016, 13:42

Zadzwoń do agencji celnej i zapytaj. I koniecznie daj nam informację. Załatw to dziś. Czas nie działa na Twoją korzyść

Sebastian1988

Postprzez Sebastian1988 » wtorek, 30 sierpnia 2016, 19:12

Coś kolego ustaliłes?

Sebastian1988

Postprzez gta » wtorek, 30 sierpnia 2016, 21:17

Jeszcze nic, niedawno dopiero do domu wlazłem :-|

Żadne WERy i inne mnie nie dotyczą - mieszkam w Danii i tutaj trafiła przesyłka.
Kontaktowałem się z tutejszym wydziałem ds. prywatnego importu 22. Lipca i poinformowałem ich, że nie przyjmuję paczki mi mają ją zwrócić do nadawcy, 5 minut później opisali mi, że paczka została zwrócona z tym samym numerem trackingowym - z tego wniosek, że zajął się tym ponownie Post Sweden. Ostatnia zmiana statusu nastąpiła pod koniec lipca - opuściła Malmö w Szwecji (ich główną sortownię) i od tej pory głucho. Także na 100% przesyłka wyruszyła z powrotem do domu.
Chyba jednak jutro skrobnę coś do Szwedów i TomTop.

Napiszę, jak coś będę wiedział, żeby tu nie wisiało rozgrzebane. Ja naprawdę nie oczekuję, że rozwiążecie ten problem za mnie - liczyłem tylko, że ktoś już przez to przechodził w przypadku szwedzkiej poczty :)
gta

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI