• Reklama

Sunvell T95M, czyli tani TV Box odtwarzający w 4k

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

Sunvell T95M, czyli tani TV Box odtwarzający w 4k

Postprzez schreder » niedziela, 7 sierpnia 2016, 15:31

1. Wstęp
Po całkiem udanej recenzji Sunvell’a Q-box, którą zamieściłem na niniejszym serwisie w maju spotkała mnie miła niespodzianka w postaci wiadomości od pracownika Gearbest.com, który widział moją recenzję i zaproponował mi zrecenzowanie kolejnego modelu TV box’a o nazwie Sunvell T95M. Jako że lubię czekać na przesyłki z Chin (szczególnie te z elektroniką) zgodziłem się natychmiastowo i już po 13 dniach paczka była u mnie. Teraz po przeprowadzeniu testów czas podzielić się z wami ich wynikami.

2. Zawartość pudełka i jakość wykonania
Urządzenie przychodzi do nas w standardowym pudełku, nie ma co się nad nim rozpisywać, a lepiej przejść od jego zawartości, czyli:
a) TV Box
b) Zasilacz (z wtyczką PL więc nie ma potrzeby zabawy w przejściówki, długość przewodu około 1 metra)
c) Kabel HDMI (około 1 metra)
d) Pilot (bez baterii 2xAAA)
e) Instrukcję obsługi

W pudełku znajduje się dokładnie to co i w modelu Q-box, czyli wszystko co potrzeba (no może przydałby się tylko baterie). TV Box jest wykonany z czarnego plastiku matowego od góry i dołu, zaś po boku znajduje się błyszczący i szybko brudzący plastik, który dość łatwo zbiera rysy. Na szczęście jest to urządzenie, które raczej nie jest ciągle dotykane, a stoi sobie spokojnie przy telewizorze, więc poza kurzem nie powinno nic na niego oddziaływać. Z przodu urządzenia jest wyświetlacz, który pokazuje godzinę i coś po lewej stronie co mi osobiście przypomina logo Cyfrowego Polsatu przez co urządzenie wygląda jak zwykły tuner DVB-T. Dodatkowo pilot również wygląda jak ten z Q-box’a i jednocześnie do dekoderów Wiwa są dodawane bardzo podobne piloty (założę się, że to praktycznie te same piloty tylko inny układ klawiszy) przez co coraz bardziej urządzenie przypomina dekoder. Dla mnie pilot to jednak plus, bo świetnie leży w dłoni, jest nieduży i przyciski wciskają się bardzo dobrze.
Na lewej ścianie urządzenia znajdziemy miejsce na kartę microSD, wejście OTG oraz dwa „zwykłe” wejścia USB, gdzie można bezproblemowo podłączyć pendrive i oglądać z niego filmy czy zdjęcia. Na tylnej ściance znajdziemy wejście do zasilacza, wyjście AV, wejście LAN, wyjście HDMI i wyjście SPDIF. Na spodzie urządzenia znajdziemy naklejki z adresem MAC i numerem seryjnym urządzenia, a także otwory wentylacyjne i cztery gumki antypoślizgowe, które dobrze zabezpieczają urządzenie przed zjazdem z półki.

Wygląd i wykonanie oceniłbym na 4+, bo jednak Q-box prezentował się lepiej, choć migające kolorki po czasie zaczynają mnie irytować. Tu dużym plusem jest zegar, który widnieje na wyświetlaczu i z uwagi na to, że nie mam zegara na ścianie bardzo mi się przydaje.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

3. Specyfikacja techniczna
Specyfikacja techniczna przedstawia się następująco:
Procesor: Amlogic S905
GPU: Mali-450
RAM: 2 GB
ROM: 8 GB (z możliwością rozszerzenia za pomocą karty pamięci)
Łączność: Bluetooth w wersji 4.0 oraz Wifi 2,4 Ghz
Złącza: 2xUSB 2.0, HDMI, OTG, wejście na karty microSD, złącze zasilania, złącze AV, złącze SPDIF i złącze LAN.

Specyfikacja jak widać jest niemalże taka sama jak w moim Sunvell’u Q-boxie i jest to specyfikacja, która zapewnia płynną pracę urządzenia i bezproblemowe odtwarzanie filmów w full HD i 2k. Chociaż producent zapewnia jak w przypadku Q-boxa, że da radę odpalić na nim film w 4k, więc udało mi się zdobyć trailer w tej rozdzielczości (czego nie dałem rady zrobić przy poprzedniej recenzji z uwagi na słaby internet) więc sprawdzimy czy urządzenie sobie z nim poradzi.
Tak jak przewidywałem urządzenie działa szybko i sprawnie tak jak jego „brat” Q-box. Połączenie Androida 5.1, czterordzeniowego procesora (o taktowaniu prawdopodobnie 4x2Ghz) i 2 GB ram to dobre połączenie, więc polecam dopłacić parę dolarów i nie brać wersji z 1 GB ramu, bo po włączeniu choć w tym urządzeniu po włączeniu zajętego ramu mamy około 25% to po odpaleniu paru aplikacji już zajęte jest 50-55% co w przypadku wersji z 1GB ram oznaczałoby już niedobór pamięci, a jak wiadomo pamięci ram nigdy za dużo.

4. Interfejs i użytkowanie
Tak samo jak w przypadku Q-box’a mamy tu przyjemność oglądać bardzo fajną animacje uruchamiania urządzenia, którą możecie zobaczyć na filmiku zamieszczonym niżej.

Po całkowitym włączeniu urządzenia widzimy ekran główny, który tak samo jak w Q-boxie wygląda jakby projektanci Microsoft’u brali udział w jego projektowaniu. Myślę, że jednak takie kafelki są całkiem wygodne jeśli ktoś nie zamierza dokupować myszki (co ja osobiście polecam, bo o ile samo włączenie Kodi nie sprawia problemów to przeglądania Youtube czy Internetu już tak z uwagi na konieczność wpisywania tekstu). Na stronie głównej mamy duże ikony, których nie można zmieniać i jest to „Online Video”, który stanowi folder z aplikacjami typu Youtube, Netflix itp. Kolejny to „My apps”, który po prostu zawiera w sobie wszystkie aplikacje zainstalowane na urządzeniu. Kolejny to „Settings”, który przenosi nas do nieco zmodyfikowanego menu ustawień, które jest częściowo po polsku a częściowo po angielsku. W drugim rzędzie znajdziemy największa ikonę o nazwie „Kodi”, który przenosi nas do tego olbrzymie rozbudowanego odtwarzacza plików (w którym można nie tylko odtwarzać filmy z pendrive, ale np. dograć plugin, który pozwala nam oglądać telewizję na serwisach typu weeb.tv). W folderze „My Music” jak można się domyśleć są ikony do odtwarzaczy muzyki, a ostatni duży kafelek to wskaźnik zajętego ramu, który po kliknięciu wyczyści pamięć ram ze zbędnych aplikacji. Małe kafelki widoczne na dole to skróty do aplikacji, które można sobie zmieniać na jakie tylko chcemy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zanim przejdziemy do najważniejszej kwestii (przynajmniej dla mnie) wspomnę o zasięgu WiFi oraz osiągach. No więc zasięg jest porównywalny do tego w Xiaomi Mi4, czyli myślę że nikt nie powinien być zawiedziony. Mój router LTE (bez anten) znajduje się w odległości 10 metrów od TV Box’a i oddziela go jeszcze ściana zbrojona, a spadek zasięgu to zaledwie jedna kreska. Wydaje mi się to całkiem dobrym wynikiem jak na tak tanie urządzenie. Osiągi na WiFi są identyczne jak te uzyskiwane na routerze, więc nie ma problemu ze zbyt wolnym transferem danych. Warto dodać, że urządzenie posiada Bluetooth wiec teoretycznie możecie wysyłać pliki z telefonu/laptopa na urządzenie, a nawet synchronizować np. opaskę Miband w przypadku gdy ktoś bardzo chciałby mieć tę opaskę, ale nie ma odpowiedniego sprzętu, który mógłby zczytywać wyniki.

No i czas na najważniejszą rzecz, czyli odtwarzanie filmów. Postanowiłem przetestować urządzenie na dwóch trailerach: Star Trek Beyond jest w rozdzielczości Full HD, zaś Sony Camp w rozdzielczości 4k. Poniżej wrzucam nagranie, które pokazuje jak Sunvell odtwarzał te dwa filmy w programie Kodi.

Jak widać Full HD odtwarzał wręcz rewelacyjnie, przeskakiwanie w różne momenty filmu było błyskawiczne i nie sprawiało problemów. Filmik w rozdzielczości 4k również był odtwarzany bez problemów, ale już przeskakiwanie w inny moment filmu trochę trwało, ale na szczęście nie widać żadnych spadków FPS w trakcie normalnego oglądania. Myślę jednak, że za tę cenę urządzenie sprawuje się co najmniej dobrze.

5. Podsumowanie
Sunvell T95m podobnie jak jego brat Sunvell Q-box to urządzenie dobrze wyposażone i sprawnie działające w dość niskiej cenie. Urządzenie bezproblemowo odtwarza filmy nawet w rozdzielczości 4k przez co świetnie sprawdzi się jako domowe centrum multimedialne. Z uwagi na to, że działa na Androidzie i posiada dostęp do sklepu Play może on służyć nawet jako mini komputer, na którym można grać, przeglądać Internet, a może nawet pracować.

Obecnie w sklepie Gearbest.com możemy kupić te urządzenie za niecałe 34$ w wersji 2 gb RAM.
Link do sklepu: http://goo.gl/1RgIcO
schreder

Pochwały: 13

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Sunvell T95M, czyli tani TV Box odtwarzający w 4k

Postprzez frozz23 » wtorek, 9 sierpnia 2016, 15:49

Wyczerpująca recenzja, ale nie znalazłem informacji o obsłudze flash. Czy to urządzenie odtworzy film online np. z cda.pl, tak jak dzisiejsze smart TV?
frozz23

Postprzez schreder » wtorek, 9 sierpnia 2016, 22:12

frozz23 napisał(a):Wyczerpująca recenzja, ale nie znalazłem informacji o obsłudze flash. Czy to urządzenie odtworzy film online np. z cda.pl, tak jak dzisiejsze smart TV?

Filmiki z CDA działają bez najmniejszego problemu nawet na standardowej przeglądarce.
schreder

Pochwały: 13

Postprzez frozz23 » środa, 10 sierpnia 2016, 12:11

To chyba sobie sprawię takie pudełeczko. Warto kupić konkretnie ten model czy jest coś innego, lepszego w kwocie do 35$? Będę używał tylko i wyłącznie do oglądania filmów online.
frozz23

Postprzez ss1973 » sobota, 20 sierpnia 2016, 15:33

Jak wygląda sprawa dźwięku, jest DTS?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
ss1973

Pochwały: 2

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin