• Reklama

Sterownik USB do telefonów z MEDIATEK - Windows 10

Chińskie telefony z androidem, pytania, problemy, pomoc

Sterownik USB do telefonów z MEDIATEK - Windows 10

Postprzez ra-vau » 6 gru 2016, o 13:31

Siema,

wiem, że jest dział poświecony telefonowi który wpadł mi w łapy, ale pisze w ogólnym, bo problem dotyczy wszystkich na mtk...

Mianowicie, wysypały mi się sterowniki i nie wykrywa telefonu laptop gdy go podłącze pod usb.
Telefon: Meizu M2 Note
System: Windows 10


U dziewczyny system widzi telefon, odrazu pojawia się w zakładce MÓJ KOMPUTER, także problem z telefonem - nie istnieje na 99,9% w innym przypadku u niej też nie powinnien działać. Namieszałem coś chyba ja w systemie gdy próbowałem postawić jakiś badziew "STAR" chwile temu, bo nie wykrywał go lapek, suma sumarum nic nie zdziałałem, bo tel uwalony tak że bootloopa złapał i ani drgnie, kasowanie przez chinskie recorvery nic nie dało... e, ale nie o tym wątek.

Chyba od tego czasu, mam problem. Podpinam tel i nie ma dźwieku wpięcia urządzenia w port USB. Instalowałem różne sterowniki, wchodze w trybie bez wymaganych podpisów cyfrowych itd, ale to sie na nic nie zda.


REASUMUJĄC: - na kompie dziewczyny telefon jest wykrywany, wszystko chodzi ideał
- u mnie, nie wykrywa że podpinam urzadzenie
- pod kabelkiem usb host, pendrive normalnie np wykrywa, więc problem z telefonem wykluczam

JAKIEŚ pomysły Panowie? Nie chce robić reinstalki, bo obecnie z kompa korzysta inna osoba, dużo rzeczy do pracy na nim jest, za dużo zabawy by to zgrywać, reinstalować, dla samego telefonu. Ktoś przerabiał podobny problem? :)
LeEco :)
Avatar użytkownika
ra-vau
NewsMan
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 9 lut 2013, o 17:26
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 114
Telefon:: V967S

Reklama

Re: Sterownik USB do telefonów z MEDIATEK - Windows 10

Postprzez szymi » 6 gru 2016, o 15:21

szymi
AKTYWNY
 
Posty: 773
Dołączył(a): 6 cze 2014, o 21:13
Pochwały: 69
Telefon:: Vernee Thor

Re: Sterownik USB do telefonów z MEDIATEK - Windows 10

Postprzez ra-vau » 7 gru 2016, o 02:05

sprawdze rano, czy to cos zmieni, bo nabpierwszy rzut oka, chyba niczym sie ten sposob od dodawnia "urzadzenia starszego typu" recznie nie różni.
LeEco :)
Avatar użytkownika
ra-vau
NewsMan
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 9 lut 2013, o 17:26
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 114
Telefon:: V967S

Re: Sterownik USB do telefonów z MEDIATEK - Windows 10

Postprzez qwist » 7 gru 2016, o 19:47

Wg mnie jest to problem samego Win 10 po aktualizacjach.
Źle wykrywany jest sterownik MTP i urządzenie nie jest rozpoznawane.
Miałem taką sytuację u siebie i ręcznie przez menedżera urządzeń podmieniałem sterownik na MTP Device - wtedy telefon startował i był widziany w kompie.
Sprawdź czy nie masz w menedżerze urządzenia z wykrzyknikiem i spróbuj zmienić sterownik (nie aktualizuj automatycznie tylko ręcznie podaj sterownik)

Pzdr
qwist
 
Posty: 14
Dołączył(a): 24 cze 2016, o 17:48
Pochwały: 3
Telefon:: Cubot H2
ROM: 3

Re: Sterownik USB do telefonów z MEDIATEK - Windows 10

Postprzez Vovek » 7 gru 2016, o 20:39

Myślę trochę podobnie jak użytkownik qwist,tyle że wejdź w menedżera urządzeń ,zaznacz opcje POKAZ UKRYTE w zakładce WIDOK i wywal wszystkie sterowniki (odinstaluj) tyczące się telefonu a później podepnij telefon i powinien znaleźć sobie od nowa.Miałem już tak z MTK...
Vovek
 
Posty: 11
Dołączył(a): 12 wrz 2016, o 08:32
Telefon:: Samsung


Powrót do Pytania, problemy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama