• Reklama

[Śledzenie] Statusy przesyłek oznaczenia.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

[Śledzenie] Statusy przesyłek oznaczenia.

Postprzez night95 » 5 mar 2014, o 22:50

Jako iż w temacie ogólnym o śledzeniu przesyłek jest ogromny "burdel" a dokładniej powtarzanie się tych samych pytań co 2 strony działu bo nikomu nie chce się przeczytać strony wstecz, postanowiłem założyć temat w którym z góry będzie opisane co znaczy poszczególny status który ukazał nam się w trackingu (a przynajmniej te najbardziej podstawowe)
A więc zaczynamy.
1. SG Singpost Tracking na http://www.singpost.com/ http://en.4px.com/
Informacje o Despatch number otrzymujemy wpisując numer paczki na singpost.com w polu śledzenia, klikamy na numer paczki (świeci na niebiesko, jak na zdjęciu) i wyświetla nam się nowe okno z informacją.
https://drive.google.com/file/d/0BzyJpE6cMKklejRmRkJjV3NVaDQ/edit?usp=sharing
Paczki pojawiają się przeważnie od 2-10 dni w śledzeniu z następującymi statusami :
INFORMATION RECEIVED (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article) - oznacza on że przesyłka została zarejestrowana ale nie dostarczona jeszcze fizycznie na pocztę.
Received from Customer - Paczka dostarczona na pocztę i właściwie od tego czasu zaczyna się proces wysyłki.
Despatched to overseas (Country code: PL) (wraz z tym statusem na stronie PP pojawia się Wysłanie przesyłki SINGAPORE SŘ2 lub SŘ5) Jest to informacja że nasza paczka jest już w odprawie i czeka na swoją kolejkę do wysyłki leżakując gdzieś w magazynie w Singapurze. (Jest opinia że paczki z SR5 idą szybciej niż z SR2) czas oczekiwania od 15-30 dni lecz przeważnie do 15 dni dochodzi większość paczek.
Arrived at overseas (Country code: PL) - Paczka wylądowała w WER Warszawa. od tego czasu najlepiej śledzić ją na stronie poczty polskiej gdzie wszystkie statusy są już jasne i myślę że nie ma potrzeby ich wyjaśniać. wygląda on na przykład tak :
Spoiler:

Z braku wolnego czasu resztę opisów dokończę jak tylko będę miał wolną chwilę, opisałem tracking SG najlepiej jak umiałem ze statusami które pojawiły się u mnie za każdym razem kiedy wybierałem SG. Mam nadzieje że spodoba wam się ten pomysł, jeśli ktoś może przygotować opis statusów z innej poczty byłbym wdzięczny za pomoc. Jeśli temat już gdzieś był proszę o usunięcie i wyrozumiałość.
SERWIS TELEFONÓW, TABLETÓW ITP :)http://telchina.pl/serwis-telefonow-t25595.html
night95
VIP
 
Posty: 1097
Dołączył(a): 5 gru 2013, o 00:09
Pochwały: 17
Telefon:: let x690

Reklama

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKIKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama