• Reklama

Star X18i

i9220 (N9000), A2000, X18i, X 10 GPS TV, A5000, A7272,

Postprzez djalan » poniedziałek, 7 stycznia 2013, 08:12

I teraz nasz kolega powinien sobie poradzic
Wazna sprawa jak juz kolega zrobi roota i recovery to dla pewnosci
prosze zrobic sobie beckup swojego rooma czy tam roomu
A nawiasem to zawsze bylem zwolennikiem wgrywania roomow przez CWM
Pozdrawiam
djalan

Reklama

Postprzez wlodek55 » środa, 9 stycznia 2013, 22:40

H U R A A A A !!!!!
Udało się!!!!
Dziękuję serdecznie Koledze @gladauruth. Za ostatni post.
Naprowadził mnie on na właściwe działanie.
Teraz powiem gdzie tkwił mój błąd. Otóż używałem sterownika „HTCDriver”. Myślałem że jest to właściwy sterownik bo i widział telefon i swobodnie mogłem mieć dostęp do jego karty pamięci.
Po zainstalowaniu sterownika MT65x3 USB VCOM drivers wszystko zaczęło działać. Program Flash_tool zobaczył telefon i ładnie zrobił co swoje.
Zaczął działać program BatteryCakibration co wyraźnie wskazuje że cel został osiągnięty.
Do tego użyłem dwóch programów znalezionych w sieci. m44-toolbox i m44tools. Tymi programami zmodyfikowałem zawartość programów które startują wraz z uruchomieniem telefonu. Wywaliłem POCZTA i GMAIL, YOUTUBE, TALK, MAPY, ULICE i innie nie interesujące mnie dodatki.
Dziękuję wszystkim za pomoc. Cieszę się że udało mi się zrobić wszystko „własnoręcznie” bez biegania po serwisach.
Mam teraz pytanie do szanownych Kolegów. Czy mogę za waszą zgodą opisać wszystko co zrobiłem „łopatologicznie” i wraz z plikami umieścić na swoim chomiku? Szanuję Was czas oraz intelekt – prawa autorskie do biegania po sieci i szukania sterowników i programów należą do kolegów @gladauruth i djalan. Oczywiście nie omieszkam, jak uzyskam Waszą zgodę, wskażę link do tego forum na swoim Chomiku.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam wszystkich
Włodek55

[ Dodano: 2013-01-09, 20:45 ]
A i jeszcze podam jedno. Fajnie opisane jest wszystko tutaj.
Pozdrawiam
Włodek55

[ Dodano: 2013-01-09, 20:45 ]
[hide]http://www.movilesdualsim.com/foro/threads/10708-Tutorial-Root-y-Recovery-en-Star-X18i-y-Star-X19i[/hide]
Ostatnio edytowano środa, 9 stycznia 2013, 22:55 przez wlodek55, łącznie edytowano 1 raz
wlodek55

Postprzez marx » środa, 9 stycznia 2013, 22:50

No fanie będzie jak zrobisz łopatologiczną instrukcję i umieścisz ja też na tym forum .
marx
Administrator

Pochwały: 191

Postprzez gladauruth » czwartek, 10 stycznia 2013, 21:57

Witam po raz kolejny!
Ciesze się że metoda zadziałała jak należy i nie ma problemu żebyś to zamieszczał gdzie tam chcesz i to rozpowszechniał oraz tym samym pomagał innym. Cieszę się że mogłem pomóc i pozdrawiam.
Miłej zabawy z nowym telefonikiem.
gladauruth

Postprzez lechwos » sobota, 20 lipca 2013, 18:53

witam uwalilem mojego x18i tylko ciemnosc jak przywrocic room nie zalacza
lechwos

Star X18i - nie widzi karty SD

Postprzez wlodek55 » piątek, 25 października 2013, 17:16

Witam po długiej nieobecności.
Mam problem może mi ktoś z Kolegów pomoże.
Otóż telefon ma kaprysy i czasem widzi a czasem nie widzi karty pamięci. Po kilku restartach potrafi ją zobaczyć ale po jakimś czasie wyskakuje komunikat BRAK KARTY SD lub KARTA SD JEST USZKODZONA.
Przeczyściłem styki czytnika kart, po doginałem je ale to nic nie daje. Efekt jest taki sam.
Być może przyczyną tego jest to że zmieniłem mu ROM. Wgrałem za pomocą SP_Flash_Tool_v3.1210.02 plik Firmware extraido con Gscriplite który wydawał mi się dużo atrakcyjniejszy od poprzedniego oprogramowania. Plik jest do znalezienia w sieci pod nazwą ROM x18i Original.
A teraz prośba. Czy ktoś z użytkowników Forum posiada może oryginalny ROM jaki był zainstalowany w telefonie kupionym w Polsce?
chodzi mi o plik system.img. Być może wgranie poprzedniego systemu który był zainstalowany pomogłoby rozwiązać mój problem.
W chwilo obecnej telefon pracuje normalnie ale bez karty SD która raz jest a raz jej nie ma.
W mieście w którym mieszkam - Łódź - nikt ze speców od telefonów nie chce się zająć moim telefonem nawet za odpłatnością. Szkoda by było go odkładać na półkę jako szmelc i wydawać pieniądze na inny.
Dziękuję wszystkim za każdą sugestię co mogę zrobić - odpowiem po każdym nowym doświadczeniu
Życzę miłego weekendu i spokojnego snu o godzinę dłużej...
Pozdrawiam
Włodek
wlodek55

Poprzednia strona

Powrót do STAR