• Reklama

[STAR] Star S5 Butterfly MTK6589

i9220 (N9000), A2000, X18i, X 10 GPS TV, A5000, A7272,

Postprzez markus70 » środa, 27 marca 2013, 21:39

as400 napisał(a):
markus70 napisał(a):Niby tak, ale od telefonu za 220-230$ można oczekiwać więcej

Ok, a co bys w takim razie polecil w tej cenie (mniej wiecej) ?

Jest mnóstwo telefonów w tej cenie, ale z nowych i dostępnych, to zopo lub thl z mt6589
markus70
VIP

Pochwały: 16

Reklama

Postprzez as400 » środa, 27 marca 2013, 21:45

markus70 napisał(a):Jest mnóstwo telefonów w tej cenie, ale z nowych i dostępnych, to zopo lub thl z mt6589

Ok, dzieki. Zaraz sobie poczytam w takim razie :)
as400

Postprzez Novid » niedziela, 9 czerwca 2013, 13:14

Witam,
Panowie i jak - ktoś kupił ten telefon? Jakie wrażenia ?
Novid

Postprzez Haseo1.3 » niedziela, 9 czerwca 2013, 14:38

Ja już miałam taki tele. X920 .Legend ,S5 to wszystko to samo z jednej fabryki , nawet nawet napisałem recenzje :

Kod: Zaznacz cały
http://telchina.pl/recenzja-star-x920-aka-legend-x920mt6589-vt3017.htm#.UbRo1Of0GIw

Ogólnie spoko fonik. Nie polecam UMI S1 jest podobny wyglądem ale ....
Haseo1.3

Pochwały: 1

Postprzez Novid » niedziela, 9 czerwca 2013, 17:32

Przeczytałem Twoją recenzję i coraz bardziej nastawiam się na ten model :) Rozważam ewentualnie Q9000 ale Butterfly jest lepszy designem...a bebechy to faktycznie 70% chinczyków ma te same.
Novid

Postprzez Kobe8 » niedziela, 9 czerwca 2013, 21:14

Haseo1.3 napisał(a):Ja już miałam taki tele. X920 .Legend ,S5 to wszystko to samo z jednej fabryki , nawet nawet napisałem recenzje :

Kod: Zaznacz cały
http://telchina.pl/recenzja-star-x920-aka-legend-x920mt6589-vt3017.htm#.UbRo1Of0GIw

Ogólnie spoko fonik. Nie polecam UMI S1 jest podobny wyglądem ale ....

ale co? podobno ma wcdma 900 czy obsluge aero2 wiec lepszy i lepsza marka wg mnie.
Kobe8
AKTYWNY

Pochwały: 3

Postprzez Novid » poniedziałek, 10 czerwca 2013, 17:22

Kobe8, że jak ?
Novid

Postprzez regnarus » niedziela, 23 czerwca 2013, 22:25

jako, że zamówiłem sobie już owy telefon z tematu, mam pytanie odnosnie kart pamieci,

czy z tym telefonem działają karty sdhc?
regnarus

Postprzez Novid » poniedziałek, 24 czerwca 2013, 00:04

Hej: Jak otrzymasz S5 to napisz jaki faktycznie masz aparat 6-8-12 MP ??
Novid

Postprzez regnarus » środa, 26 czerwca 2013, 23:05

Novid napisał(a):Hej: Jak otrzymasz S5 to napisz jaki faktycznie masz aparat 6-8-12 MP ??

Star S5 ma matryce 4/3 8Mpix

w formacie 3/2 robi zdjecia w 6,2 mpix
regnarus

Postprzez Ada$ » czwartek, 27 czerwca 2013, 23:20

Ktoś może napisać recenzje tego S5 i dokładnie wyjaśnić czym różni się od modelu X920, który lepszy?
Ada$

Pochwały: 1

Postprzez regnarus » piątek, 5 lipca 2013, 08:06

Napiszę kilka słów o tym telefonie. Mam go już nieco ponad tydzień i dość intensywnie go pod prawie każdym kątem sprawdziłem.

Dodam, że porównanie mam dość słabe. Od 6 lat użytkuje chińczyki, na początku był jakiś MyPhone a potem podróba iphona, ale jeszcze bez Androida. Więc Star S5 to moje pierwsze tak długie spotkanie z Androidem. Bardzo krótko miałem styczność z Sony Xperia Z i nieco dłużej z Samsungiem Galaxy S2.

1. Jakość wykonania – jest ok, nie spodziewałem się niczego nadzwyczajnego. Wybrałem Stara S5 między innymi ze względu na brak srebrnej ramki imitującej metal (ma go sporo chińczyków), z której dość szybko ściera się farba. Mi telefon nic nie skrzypi, i wszystko jest solidnie ze sobą połączone. Wadą jest tylna pokrywa baterii, która jest dość giętka i trzeba uważać przy otwieraniu. Dodatkowo materiał, z którego jest zrobiona (tzn. fortepianowy plastik) jest bardzo podatny na zarysowania i trudny w czyszczeniu.

2. Ekran – tu wielkie zaskoczenie, jest rewelacyjny. Rozdzielczość HD w zupełności wystarczy (pakowanie full HD do 5 cali to naprawdę bezsens i spora głupota, bo i tak ponad 300dpi nie widać różnicy). Kąty widzenia 180 stopni. Właściwie z każdej strony można patrzeć na ekran i nie widać żadnych przebarwień i kontrast jest cały czas taki sam. Spora jasność powoduje, że nie ma problemu w dużym słońcu. Obsługa dotykowa działa idealnie.

3. Zasięg 2G, 3G – nie widzę żadnej różnicy w porównaniu do innych telefonów, które mam i miałem. Nie mam z zasięgiem problemów.

4. WiFi – można w necie poczytać o problemach z WiFi. I rzeczywiście one występują, ale… to nie telefon jest winny. Winne są starsze routery, które mają problemy z dysponowaniem adresami IP. U mnie wyglądało to tak, że w routerze miałem włączony zakres adresów IP do rozdania tylko pomiędzy 101 a 109, więc tylko 9 adresów. Telefon łączył się bez problemu z WiFi, ale za każdym razem po wyłączeniu modułu i włączeniu go ponownie router przydzielał inny adres IP. Po 9 razach wszystkie adresy były tak jakby zajęte (pomimo, że nikt ich nie używał) i telefon pomimo ciągłych prób nie chciał się połączyć z routerem. Pomagał reset routera. Ale cała zabawa zaczynała się od nowa do 9 razy. Stałym rozwiązanie problemu okazało się ręczne wpisanie adresu IP w konfiguracji sieci w telefonie. Jeśli chodzi o łapanie zasięgu WiFi to niewiele mogę póki, co powiedzieć. W necie można spotkać informacje, że są z tym problemy i nawet są pokazane rozwiązania. Doklejanie folii aluminiowej w okolicach kart sim, która działa jak antena.

5. Ogólna wydajność – nie narzekam. Telefon działa bardzo szybko i bez mulenia. Widać, że 1GB RAMU póki, co starczy, aczkolwiek oczywiście warto jest mieć więcej. Zobaczymy jak będzie wyglądać sprawa po wyjściu Androida 5.0. Procesor jest bardzo szybki i tu nie ma na co zupełnie narzekać. Niewiele odstaje topowym telefonom. Gorzej jest z układem graficznym, ten jest dość słaby, co widać w testach. Nie zmienia to faktu, że mimo wszystko nie ma chyba gry, z która Star S5 miałbym jakiś problemy. Przykładowo GTA3 czy Max Payne działają bardzo płynnie.

6. Aparat – cóż, tu mam kłopot. Aparat ogólnie nie powala jakością ale jest dobrze ( dodam, że jestem fotografem i normalnie użytkuje lustrzanki, więc mam spore wymagania jeśli chodzi o jakość). Matryca ma najprawdopodobniej 8Mpix i format 4/3. W formacie full screen, czyli 16/9 mamy do dyspozycji 6,2 Mpix. Niestety w moim telefonie mam kłopot z autofocusem. Mimo, ze jest w trybie normalnym to zachowuje się jakby był w trybie macro. Więc robiąc zdjęcia obiektom nieco dalej oddalonym są bardzo nie ostre. Problem rozwiązuje ustawienie AF na stałe w trybie Infinity (nieskończoność). Do tego potrzebne jest dodatkowe oprogramowanie (używam do zdjęć Camera FV-5). Ze względu ma malutką fizycznie matryce a więc bardzo duża głębie ostrości problem z AF nie jest uciążliwy. Zaistniałą sytuację zwalam na sterowniki lub sam system Android. By może w przyszłości w nowych wersjach ROMU problem zostanie rozwiązany. Do filmów używam i bardzo mocno polecam lgCamcoder. Pozwala on na nagrywanie filmów Full HD 30fps oraz co ważne zmianę bitrate w dużym zakresie i wiele innych fajnych opcji. Filmy są bardzo dobrej jakości.

7. GPS – od razu po zrobieniu Roota użyłem poradnika znalezionego w necie odnośnie usprawniania modułu. Sporo naczytałem się o problemach z łapaniem sygnału i częstym rozłączaniem. I tu jestem bardzo miło zaskoczony. U mnie GPS działa fantastycznie. Mam do porównania leciwy już, ale niezawodny Mio 330. Porównanie miażdżąco wypada na korzyść modułu z telefonu. Telefon łapie satelity nawet jak leże sobie teraz w łóżku. A mieszkam w poniemieckim budynku mającym 70 centymetrowe ściany. Mio 330 nie ma szans, aby cokolwiek złapał. Dodatkowo GPS w Starze S5 po włączeniu i odpaleniu jakiejkolwiek nawigacji łapie sygnał w 20-30 sekund. Jeżdżąc po mieście (miasto spore, bo Wrocław) nigdy mnie nic nie rozłączyło.

8. Głośność rozmów i ich jakość – odbyłem kilka telefonów do tej pory z nikt nie narzekał, ze mnie źle słychać. Ja również słyszę wszystkich dość głośno i wyraźnie. Aczkolwiek przydałby się nieco większy zakres głośności. Podejrzewam, że rozmowa w zatłoczonym, głośnym miejscu może sprawiać problemy.

9. Głośność powiadomień i wibracje – tu spore rozczarowanie, zakres głośności jest bardzo niski. Instalowałem kilka programów, które niby miały zwiększyć ogólną głośność telefonu, ale nic nie pomagało. Jest dość cicho, szczególnie jak telefon leży ekranem do góry. Nauczyłem się już go odkładać i kłaść ekranem do dołu. Mimo wszystko trzeba będzie posiłkować się jakimś programem do edycji Mp3/Wav i bezpośrednio podbić głośność w plikach, które chce używać, jako dzwonków. Niestety wibracje też są jak dla mnie dość słabe.

10. Bluetooth – testowałem połączenie z laptopem i moją starą słuchawką Nokii i wszystko działa dobrze. Słuchawka nie trzeszczy i trzyma w miarę zasięg.

11. Bateria – na razie mnie nie zachwyca. Na szczęście w komplecie z telefonem są dwie. Dość intensywnie używając telefon, ale bez przesady, bateria wytrzymuje mi półtora dnia. Dłuższy czas pokaże jak z nią jest rzeczywiście.

12. Słuchawki z kompletu – wyglądają badziewnie, ale grają nie najgorzej. Nie wiem jak sprawuje się mikrofon wbudowany w słuchawki, nie testowałem.

13. Pokrowiec z kompletu – wygląda badziwenie, ale jest dość praktyczny. Szkoda ze wewnętrzna cześć nie jest bardziej miękka. Mimo wszystko zakupię coś innego sztywniejszego. Miałem już na oku coś dedykowanemu na pierwowzór, czyli HTC Butterfly, ale inne umiejscowienie lampy i cena mnie zniechęciły. Poczekam cierpliwie i coś później zakupię.
regnarus

Poprzednia strona

Powrót do STAR