• Reklama

STAR i9220 (N9000) MTK6575 Android 4.0

i9220 (N9000), A2000, X18i, X 10 GPS TV, A5000, A7272,

STAR i9220 (N9000) MTK6575 Android 4.0

Postprzez adamfon » piątek, 10 sierpnia 2012, 13:06

Witam

Zastanawiam się nad kupnem tego telefonu.
Obecnie posiadam LG P500. Jestem w miarę zadowolony, ale szukam czegoś z większym wyświetlaczem, abym mógł swobodnie korzystać z internetu. Ogólnie szukam następcy LG P500 do 500 zł. I tu w oko wpadł mi model Star i9220. Szukam osoby, która posiada ten telefon, chciałbym się dowiedzieć jak się sprawuje, itp. itd.
Generalnie telefon wydaje się być ciekawą propozycją.
Jedyne czego się obawiam to tego, że w razie w nie będzie można do niego znaleźć części zamiennych bo jestem tego zdania, że gwarancje to można sobie... zazwyczaj jak coś się wydarzy z telefonem to są to usterki spowodowane przez użytkownika, a gwarancja takich nie obejmuje. :-)
Nie widzę nic sensownego w kwocie do 500 zł, a ten Star to bardzo kusząca propozycja.
Nie wiem czy będzie miał jakiekolwiek wsparcie, ale nie miałbym w myślach modowanie tego telefonu, jedynie root.

Czy ktoś z Was spotkał się z tym telefonem, a może go posiada?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 13 sierpnia 2012, 16:26 przez adamfon, łącznie edytowano 1 raz
adamfon
AKTYWNY

Reklama

en.001phone.cn=

Postprzez Naidoo » sobota, 11 sierpnia 2012, 12:24

Zobacz tu [hide]http://forum.android.com.pl/f180/star-i9220-mtk-6575-dual-sim-179375/[/hide]
Naidoo

Postprzez adamfon » sobota, 11 sierpnia 2012, 13:03

Heh, wlasnie tam juz zagladalem kilka razy. Postanowilem tu zapytac bo wydaje mi sie, ze na tym forum ludzie maja chociaz odrobine wiecej szacunku do chinskich telefonow.

Przyznam szczerze, ze czekam na odpowiedz od Lukc, poniewaz widze, ze ma dosyc spore doswiadczenie z chinskimi telefonami "powyzej 100 zl". ;)
adamfon
AKTYWNY

Postprzez Naidoo » sobota, 11 sierpnia 2012, 13:34

Nie lepiej uzbierać trochę pieniędzy i kupic coś firmowego ?. Jak mam być szczery, to bał bym się zainwestowac w Chińczyka aż 500zł.
Naidoo

Postprzez marx » sobota, 11 sierpnia 2012, 14:03

przyznam że prezentuje się ciekawie
[center]
<object width="640" height="360"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/uwnIZJ3xs0Y?version=3&hl=pl_PL"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/uwnIZJ3xs0Y?version=3&hl=pl_PL" type="application/x-shockwave-flash" width="640" height="360" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>
[/center]

[center]S<object width="640" height="360"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/G6ICluntL1M?version=3&hl=pl_PL"></param><param name="allowFullcreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/G6ICluntL1M?version=3&hl=pl_PL" type="application/x-shockwave-flash" width="560" height="315" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>[/center]
marx
Administrator

Pochwały: 191

Postprzez adamfon » sobota, 11 sierpnia 2012, 17:11

Wlasnie o to chodzi, ze 500 zl mozna latwo wtopic. Teoretycznie telefon bije wszystkie inne w tej cenie, ale cholera wie jak to jest w praktyce.
Dodam, ze nie jestem zwolennikiem wywalania grubej kasy (dla mnie to dosyc wysoka kwota) na telefon bo zaraz traci na wartosci, a dzisiejsze wynalazki przy niefortunnym upadku robia sie juz przewaznie sprzetem, w ktory nie warto inwestowac w naprawe.

LG P500 poki co nie przeszkadza mi tak bardzo, ale korci mnie, aby go zmienic. Tylko czy jest sens zmieniac bo do kwoty 500 zl nie widze nastepcy (oczywiscie jakies styrane egzemplarze ciekawych telefonow sie znajda).
adamfon
AKTYWNY

Postprzez salvek » czwartek, 16 sierpnia 2012, 02:12

Od kilku dni jestem posiadaczem telefonu n9000. Kupiłem go na Aliexpress. Wyświetlacz tego telefonu, pomimo rozdzielczości 800x480 i wymiarów 5,1 cala(5,08) jest dobry. Nie widać żadnej pikselozy, wszystko działa płynnie, bez zacięć. W tym miejscu muszę zaznaczyć, iż jestem również posiadaczem Samsunga Wave z wyświetlaczem Super Amoled i mam przez to pewne porównanie. I niestety to koniec zalet tego smartfonu. Dźwięk wydobywający się z głośnika do multimedów jest tragiczny. Słuchawka do rozmów jest bardzo cicha, pomimo ustawienia pełnej głośności, tak że romowa na ulicy przez ten telefon jest mało przyjemna. Szybka na wyświetlaczu to najgorszej jakości pleksi, rysuje się od zwykłego przesuwania palcem po ekranie. Po jednym dniu używania patrząc w słonecznym świetle na telefon zauważyłem całe mnóstwo drobnych rys. Gnazdo mikro USB służy jedynie do ładowania. Urządzenie nie jest wykrywalne przez komputer, pomimo wypróbowania 4 kabli USB(markowych). Jedyną drogą połączenia z komputerem jest Bluetouch, ale narazie czekam na zamówiony moduł Bluetouch i nie wiem czy i takie połączenie będzie możliwe. Wgrywanie czegokolwiek jest możliwe tylko przez sklep Google play, nie można niczego zainstalować z kompa, bo połączenie USB nie działa. Być może gniazdo USB jest uszkodzone tylko w moim egzemplarzu, ale skoro wszystko działa to dlaczego akurat ta jedyna rzecz miałaby być uszkodzona? Bateria trzyma jeden dzień przy intensywnym korzystaniu (3200). Przy kilku rozmowach, czy sms-ach dziennie wytrzyma ok. 3 dni. Ale taki smartfon nie jest przecież przeznaczony tylko do rozmów. Marnym pocieszeniem jest fakt, iż telefon jest sprzedawany z dwoma bateriami. Na plus można zaliczyć obsługę dwóch kart sim, ale tylko jeden slot obsługuje 3G. Jednym słowem nie kupiłbym tego telefonu jeszcze raz. Dałem za niego 150$ plus przesyłka, a uważam że i tak przepłaciłem. Ten sam telefon ma być sprzedawany przez Media Tech, jako Mediadroid Imperius. Myślę, że jak ruszy sprzedaż to doczekamy się recenzji tego telefonu. Jestem pewny, że będzie miażdżąca.
salvek
salvek

Postprzez adamfon » czwartek, 16 sierpnia 2012, 10:51

Dzieki za opinie. Ja juz sobie od pewnego czasu odpuscilem ten telefon bo predzej czy pozniej problemy pewnie pojawilyby sie. Jak to mowia nie ma nic za darmo. Chyba lepiej kupic za ta cene cos pewniejszego. Aczkolwiek z telefonami chinskimi jest tak, ze jednym dzialaja dobrze, a drugim wrecz przeciwnie.
adamfon
AKTYWNY

Postprzez xdog » czwartek, 16 sierpnia 2012, 15:14

USB u mnie działa, tj. mogę się podłączyć,
nie wiem o co chodzi z szybką (u mnie jest tak jak w innych telefonach, na pewno nie rysuje się od przesuwania palcem),
dzwięk z suchawki też jest ok, nie jest co prawda głośny, ale to da się pewnie gdzieś ustaiwć.

Chociaż może dlatego że mam telefon n8000; bateria mi trzyma 5-6h oglądania fimów HD, alternatywnie ponad tyle rozmów. Ogólnie polecam, jedyny mankament to że ekran pojemnościowy czasami nie łapie w szczególności przesuwania scrollbarów (bo na touch test jest wszystko ok).
xdog

Postprzez Totko » piątek, 7 września 2012, 09:38

Puki co jestem z niego zadowolony. Nie ma kłopotów z USB. P.S. zawsze możesz wyjąc kartę pamięci i wpiąć do kompa bezpośrednio.
Jedyny mankament to czasami świruje kamera. Zadko , no ale już mi się zdążyło ze zamiast obrazu są pionowe linie.Pewnie coś nie łączy.
Zasięg GSM bez problemu. WIFI takie sobie. Na sygnał GPS trzeba już jednak trosze poczekać. Wydaje mi się ze za te pieniądze wybór trafiony.
No ale nie chwalmy dnia przed zachodem słońca. Telefon testuje dopiero od 3 tygodni.

no i oczywisty minus - Bateria, Bez zabawy - ok 2 dni. No ale to bolączka wszystkich smartfonow,
Totko

Postprzez marx » piątek, 7 września 2012, 09:42

A korzystasz z dwóch kart sim czy z jednej, to też ma spory wpływ na zużycie baterii
marx
Administrator

Pochwały: 191

Postprzez Koron » wtorek, 18 września 2012, 00:48

Widzę że tutaj także ciągnie się dość ciekawy temat. Adamfon, mam prośbę, mógłbyś zrobić zdjęcie panelu dotykowego w dobrym świetle aby zobaczyć wszystkie rysy i po krótce napisać czy nosisz telefon z pokrowcu, czy rzucasz telefonem, czy kładziesz na tylnym panelu czy na panelu dotykowy, czy w kieszeni z telefonem nosisz nomenty czy klucze? Z góry dzięki.
Koron

Następna strona

Powrót do STAR