• Reklama

Stabilny, solidny z dobrą baterią i GPS, max 1000 zł

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Stabilny, solidny z dobrą baterią i GPS, max 1000 zł

Postprzez balker » 29 maja 2015, o 21:39

Witam,
obserwuję forum od jakiegoś czasu i niestety nie potrafię znaleźć jeszcze odpowiedniego dla siebie modelu. Wobec tego proszę o pomoc w wyszukaniu telefonu o następujących parametrach:

Cena (bez VAT): max 1000. (mogę przekroczyć kwotę, choć im mniej tym lepiej)
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: max 5.0'', min. 4,7''
Ilość RAM/ROM/Procesor: min. 2GB RAM, 16 GB ROM
Dual/Single sim: bez znaczenia (preferowany single)
Preferowane marki: bez znaczenia
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Polska (faktura najlepiej)
Wymagania (parametry, funkcje): Oczekuję od telefonu przedewszytkim:
- minimum 2GB RAM i płynna praca systemu podczas podstawowych operacji,
- dobra bateria, (min. 3 dni pracy realnie osiągalne - bez gier, tylko telefony, smsy, maile, synchronizacja 2G)
- dobry GPS,
- solidna obudowa, najlepiej metalowa, w miarę zgrabna i nie nagrzewająca się (obecnie mój LG potrafi lekko poparzyć),
- fajnie byłoby mieć wymienną baterię,
- slot kart microSD byłby udogodnieniem,
- wsparcie społeczności (modyfikacje, root) byłoby znacznym plusem.
Opis:
Poszukuję typowego telefonu do rozmów, smsów, maili i okazyjnego GPS (Janosik) i bardzo okazyjnie zdjęcia i podgląd dokumentów PDF.
W gry nie gram i nie zamierzam. Filmów też raczej oglądać nie będę, wobec czego rozdzielczość na poziomie 720p (720x1280) jest wystarczająca, a nawet preferowana.
Odnośnie wyglądu bardzo pasuje mi koncepcja metalowej ramki, jak właśnie Xaomi Mi4, Samsung A3/A5/A7.

Obecnie w oczy rzuciły mi się modele:
- Xiaomi Mi4 (bardzo ładny, ale troszke ponad budżet),
- Lenovo P90 (wydaje się mieć świetną baterię, ale znów kiepską jakość wykonania i nie wiele opinii o nim do tej pory jest),
- Elephone P6000 (nie wiem jak GPS, bateria i wizualnie szału nie robi),
- Xiaomi Mi3 (pogłoski o nagrzewaniu się, po doświadczeniach z Tegrą w 4xHD nie chciałbym jej mieć w telefonie).

Będę bardzo wdzięczny za każdą propozycję. Z góry dziękuję.
balker

Telefon:: LG
ROM: CM 10

Reklama

Powrót do Jaki telefon kupić ?