• Reklama

SSD KingDian s280-240GB - czy chiński dysk może być dobry?

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

Re: SSD KingDian s280-240GB - czy chiński dysk może być dobr

Postprzez omi » niedziela, 9 października 2016, 17:56

No tak. Sam Kupiłem w sierpniu Iridium pro 240GB z 5-cio letnią gwarką za 257 zł przy zwrocie 40 zł przez RetailMenot. Dobry dysk do stacjonarki. Do lapka wziąłbym coś innego, o mniejszym poborze prądu.
Wcześniszy crucial m4 128GB był już przy dobrym promo za 700 zł, ale to było z 7 lat temu. Nadal działa, ale ponad 20 tyś. godzin trochę mu dało się we znaki.
Miałem też kilka innych, ale ten tylko ostał się. Większe sprzedałem, gdy były jeszcze coś warte. 128GB mi w zupełności starczało, ale od 24G0B zaczyna się dobry transfer, więc warto to mieć na uwadze.
Zakup mniejszych to wybór bardzo ekonomiczny. Opłacalny, ale nie tak jak przy 240GB w górę.
Nie wiem też po jakiego diabła szukacie wynalazków z Chin. Dyski mimo wszystko padają, a gwarka jest bezcenna. Dobry synchroniczny MLC i nie ma bata. Dziś są już mega tanie i nic tylko brać.
CruciAl, iridium Pro lub coś innego jeśli ktoś zna się lub kręcą go benchmarki. Byle na synchronicznych kościach MLC. Na lepsze kości zapewne poskąpicie kasy i pewnie słusznie.
omi
AKTYWNY

Pochwały: 5

Reklama

en.001phone.cn=

Postprzez swiezak82 » niedziela, 9 października 2016, 18:10

@omi
W jakim sklepie kupowałes tego iridium pro? Idzie go jeszcze w tej cenie kupić?
swiezak82
VIP

Pochwały: 39

Postprzez omi » niedziela, 9 października 2016, 18:20

Brałem w Agito, ale teraz chyba trzeba patrzeć na inne sklepy co mają zwrot przez Retail Menot.
Jeśli cena będzie podobna to brałbym Cruciala m2 mimo 3 lat gwarki. Transfer minimalnie lepszy i mniejszy pobór prądu jeśli to do lapka.
Unikaj tylko TLC i nie bierz mimo mega promo.

Przy RetailMenot pisz też do nich maile, że zrobiłeś wszystko jak trzeba. Mnie chcieli skroić, ale w końcu oddali kasę na PayPal. Obsługa po polsku i odpisują szybko. Ważne by podać im datę zakupu.
Warto też wspomnieć, że nie wyłączyłeś ciasteczek, nie jesteś incognito i przed chwilą dostałeś zwrot z GA.
omi
AKTYWNY

Pochwały: 5

Postprzez existe » sobota, 15 października 2016, 04:12

widze tu spory o jakosc i markowosc dyskow SSD z chin, ale powiem tak
od jakiegos czasu uzywam (i nie chce mi sie sprawdzac czy nantec czy netac czy inne litery)
- warto
- trzeba miec swiadomosc ze zywotnosc nie jest zbyt dluga - niestety nie wiem jak dluga - wiec dbalosc o kopie ble ble - o (nie)zywotnosci wiesci sa z inetu
mam kompa dosc starego, ssd nie osiaga benczmarkow z 1szych stron gazetek, nawet 64bit nie da sie na moim zainstalowac, ale dzieki dyskowi SSD - dziala szybciej niz nie jeden 500 bitowy :-)
wiec generalnie polecam zakup SSD zamiast wydawac na nowe ramy, procesory i plyty
240 GB mozna kupic ponizej 250zl,
120 Gb mozna kupic nawet za 120
nie wiem czy warto wydawac wiecej na wieksza pojemnosc, bo generalnie wszyscy obecnie zalecaja by dane wartosciowe trzymac nie na SSD, to wymaga czasu by miec z tym wieksze doswiadczenia, wiec wszyscy zakladaja - ze moze nie byc to zbyt zywotne
masz desktopa - ulzyj se lewa reka kupujac dowolny SSD
:evil:
existe
existe
VIP

Pochwały: 50

Postprzez 40rozbojnik » sobota, 15 października 2016, 11:49

Warto? 240 GB za ~ 250zl bez gwarancji i z wątpliwą trwałością? Jak za niewiele więcej można mieć GoodRama z 5 letnią gwarancją https://m.morele.net/product/details/720767/0 ? Daj spokój.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Autor postu otrzymał pochwałę
40rozbojnik

Pochwały: 7

Postprzez Pinky » środa, 2 listopada 2016, 17:34

miałem tani SSD m.2 z Amazon - MyDigitalSSD 128GB SBe - i po 24 miesiącach i 3ch tygodniach padł na amen :( zaraz po końcu gwarancji.. także nie polecam inwestować w najtańsze SSD no name bo się zrobi Wam szybko zonk jak mnie :|
Pinky

Pochwały: 3

Postprzez Flyagaric » czwartek, 3 listopada 2016, 02:38

Pinky napisał(a):miałem tani SSD m.2 z Amazon - MyDigitalSSD 128GB SBe - i po 24 miesiącach i 3ch tygodniach padł na amen :( zaraz po końcu gwarancji.. także nie polecam inwestować w najtańsze SSD no name bo się zrobi Wam szybko zonk jak mnie :|

Mnie też padł - ten sam model. Mam drugi, bo przed upływem się to stało. Nie jest to wcale no name - znane bardziej w Stanach niż u nas i tyle.
Żeby udowodnić ci, że nie ma pewniaków, to dodam jeszcze, że padł mi Crucial (jakiś najtańszy model 256), i dwa Microny C400 - to są OEMowe Cruciale M4 (256).
Teraz siedzę na 2-óch Samsungach Pro i mam jeszcze nowszego Microna (już ich własny produkt, a nie firmy córki) i właśnie MyDigital w lapie. U żony wciąż siedzi mój najstarszy SSD - Crucial M4 w formacie mSATA i ma się świetnie.
Skupiłbym się na dobrej gwarancji i regularnych backupach. Ze względu na to pierwsze, no i średnią opłacalność - chińczyki odpadają.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Postprzez Pinky » czwartek, 3 listopada 2016, 07:04

O kurcze.. Po twoim poście wrócę przestanę wierzyć chyba w SSD i wrócę chyba do starych HDD lub hybryd (jak żyje jeszcze żaden taki mi nie padł)
Pinky

Pochwały: 3

Postprzez 40rozbojnik » czwartek, 3 listopada 2016, 09:29

Nie ma co szaleć. Przykładowo ja mam 4 letniego SSDka adata, oczywiście na TLC - działa bezproblemowo. Ale robię backup raz na miesiąc - tak dla świętego spokoju (clonezilla).

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
40rozbojnik

Pochwały: 7

Postprzez fake4r » czwartek, 3 listopada 2016, 09:54

SSD warto kupować dobre, sprawdzone, markowe. Mam od 5 lat Samsunga 830 i złego słowa (odpukać) nie mogę powiedzieć. W moim użytkowaniu już kilka HDD na przestrzeni lat się zepsuło.
fake4r
VIP

Pochwały: 190

Postprzez Flyagaric » czwartek, 3 listopada 2016, 14:05

Pinky napisał(a):O kurcze.. Po twoim poście wrócę przestanę wierzyć chyba w SSD i wrócę chyba do starych HDD lub hybryd (jak żyje jeszcze żaden taki mi nie padł)

Bez paniki, są ludzie, którym nawet 10 różnych używanych parę lat nie pada. Nie ma reguły, więc trzeba pamiętać jak ważne są backupy.

fake4r napisał(a):SSD warto kupować dobre, sprawdzone, markowe. Mam od 5 lat Samsunga 830 i złego słowa (odpukać) nie mogę powiedzieć. W moim użytkowaniu już kilka HDD na przestrzeni lat się zepsuło.

Przecież właśnie temu zaprzeczyłem. Nie ma reguły, jak masz pecha to i 830 padnie. Cruciale M4 to były równie legendarne SSDeki jak 830-tki, a 2 mi padły (nalepka Microna nie zmienia faktu, że to dalej Crucial M4). Trzeci M4 w formacie mSATA, pracuje już w 2-gim lapie i też ma ok.5 lat. Radzi sobie wciąż znakomicie. Poza tym 830-tki nowej nie kupisz. 840-tki były w różnych odmianach i EVO mają słynnego slowbuga. 850 zapowiadają się nieźle, ale to czas pokaże.
Unikałbym tych, które już pokazały się ze złej strony (bugi, nadprogramowe pady, itd) i głośno już o tym na forach. Poza tym bierzcie te z długa gwarancją, wymiana na nowy u producentów jak Crucial, czy Samsung nie nastręcza problemów.

Dodatek: do powyższej listy padniętych zapomniałem dodać Intela (te uchodzą za wyjątkowo trwałe) model 1.8 calowy miniSATA - SA1M160G2.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Postprzez fake4r » czwartek, 3 listopada 2016, 14:46

Reguła jest taka że lepiej wziąć markowy dysk i mieć w razie w gwarancję na miejscu niż w podobnej albo ciut niższej kupić mniej wiarygodnej firmy z Chin.
fake4r
VIP

Pochwały: 190

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin