• Reklama

SSD KingDian s280-240GB - czy chiński dysk może być dobry?

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

Re: SSD KingDian s280-240GB - czy chiński dysk może być dobr

Postprzez Havoc » wtorek, 21 czerwca 2016, 00:48

konrad9100 napisał(a):Ludzie tam nie ma ruchomych części to co tam ma się zepsuć??? Jak myślisz czemu na ram dają dożywotnie gwarancję.
Sam sobie zamówię jakiegoś ssd z Ali i porównam z moją toshibą za 500zł (zdzierstwo)

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

Hmm... może dlatego że "dożywotnia" oznacza 2 lata po zakończeniu produkcji modelu? A te zmieniają się co trochę? :) No ale widzę że jednak co niektórzy się nabierają na takie bajki cały czas.

Jak będziesz testował/porównywał to zrób to porządnie w przeciwieństwie do kolegi wyżej. Czytaj, użyj TEGO samego sprzętu a nie "podobnej konfiguracji" (co to w ogóle ma znaczyć? że CPU miały tyle samo GHz? A chipsety odpowiadające w 99% pewnie już inne...) :)

- jeśli post wydaje się komuś obraźliwy/wulgarny czy wredny macie rację. Wydaje się Wam :)
Havoc

Reklama

Postprzez schreder » wtorek, 21 czerwca 2016, 00:55

Havoc napisał(a):
konrad9100 napisał(a):Ludzie tam nie ma ruchomych części to co tam ma się zepsuć??? Jak myślisz czemu na ram dają dożywotnie gwarancję.
Sam sobie zamówię jakiegoś ssd z Ali i porównam z moją toshibą za 500zł (zdzierstwo)

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

Hmm... może dlatego że "dożywotnia" oznacza 2 lata po zakończeniu produkcji modelu? A te zmieniają się co trochę? :) No ale widzę że jednak co niektórzy się nabierają na takie bajki cały czas.

Jak będziesz testował/porównywał to zrób to porządnie w przeciwieństwie do kolegi wyżej. Czytaj, użyj TEGO samego sprzętu a nie "podobnej konfiguracji" (co to w ogóle ma znaczyć? że CPU miały tyle samo GHz? A chipsety odpowiadające w 99% pewnie już inne...) :)

- jeśli post wydaje się komuś obraźliwy/wulgarny czy wredny macie rację. Wydaje się Wam :)

No cóż, bardzo przepraszam, że na tak poważane forum i zupełnie bezpłatnie postanowiłem darować sobie zrobienie testu na Samsungu, potem rozkręcenie laptopa, zmiana dysku, instalacja windowsa, instalacja programu, testy, ponowne zamontowanie samsunga, później instalacja w laptopie docelowym (czyli siostry), instalacja ponownie windowsa na jej laptopie, później napisanie recenzji, publikacja itp. Wybacz naprawdę, zaraz popatrzę na twoje recenzje, żeby się choć trochę nauczyć od mistrza. Jeszcze raz przepraszam.

PS: Nawiązanie do Ghz procesora miało nakreślić, że nie instalowałem tego KingDiana do komputera, dla którego odpalenie Internet Explorera jest wyczynem i test mógłby być nieco "niewiarygodny" przez "dławienie" testu przez procesor. Ale jak widać moje obawy były bezpodstawne, bo chipset jest dużo ważniejszy i przeprowadzone testy są o kant dupy.
schreder

Pochwały: 13

Postprzez ddr » wtorek, 21 czerwca 2016, 01:10

fake4r napisał(a):Wcale nie muszą być mechaniczne części żeby miało się coś zepsuć, elektronika to elektronika, dziś działa a jutro już nie. Ja osobiście nie ufam takim dyskom, wolałbym kupić SSD u nas co prawda drożej ale z 5 albo nawet 10 letnią gwarancją, wtedy zakup jest jak najbardziej opłacalny bo mamy pewność że to będzie działać przez te lata, a gwarancja jest realizowana w PL.
Acha a co do gwarancji na ram rzekomo dożywotniej to wydaje mi się że to też taki chwyt marketingowy, bo i tak takie ramy kilka lat są używane a potem odchodzą do lamusa bo pojawiają się nowsze technologie co kilka lat. Nie wiem czy to na podstawie paragonu taka gwarancja jest realizowana ale pewnie ten też wyblaknie za ten czas ;) ale to już szczegół...

Spróbuj zgłosić na gwarancję takiego patriota lub adatę.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez Esper » wtorek, 21 czerwca 2016, 09:11

jeśli za tą samą kasę można mieć podobnie wydajny(ja osobiście nie widzę w normalnym użytkowaniu różnicy między SSD sprzed 4 lat a takim kupionym w ost. kwartale) SSD ale o 2x większej pojemności wg mnie warto, nieważne o gwarancje, te sprzedawane u nas tez się psują a nie wiem jak dla was, dla mnie większym problemem niż strata 400 zł będzie strata tego co na dysku potrafię trzymać :) Na to nikt nie daje gwarancji, wg mnie większą gwarancję dadzą takie dwa chińczyki w raid niż markowy dysk kupiony u nas.

Nie wiedziałem, że różnica w cenie może być aż tak duża.
Esper

Pochwały: 3

Postprzez existe » wtorek, 21 czerwca 2016, 10:12

Esper napisał(a): wg mnie większą gwarancję dadzą takie dwa chińczyki w raid niż markowy dysk kupiony u ...

brawo
ciagle slyszy sie, ze dane to strata ogromniasta, ale zapytaj takiego kiedy zrobil kopie albo czy ma raida
:-)))
existe
existe
VIP

Pochwały: 50

Postprzez Esper » wtorek, 21 czerwca 2016, 13:42

jak mam kontakt z ludźmi i pytam ich o przeglądarkę a oni odpowiadają google w znaczeniu wyszukiwarka, to pytania o kopię nie ma znaczenia :) Zakładam jednak, że jak ktoś już kupuje SSD(wie co to jest SSD!), z Chin, to albo nie obawia się utraty danych albo jakąś kopię posiada (ja osobiście używam chmury dla małych i średnich plików).

Gdybym wiedział o tkaich dyskach to może bym się zdecydował na niego a nie BX100 :)
Esper

Postprzez TediPower » wtorek, 21 czerwca 2016, 18:01

Jakie dane na SSD? Na pierwszym SSD 64 GB mam win 10 kilka potrzebnych programów. Na drugim mam SSD 128 GB mam zainstalowane gry. Do tego zwykle dyski 650GB z win xp skaner i stare programy. 1,5 TB wiem 7 z grami dziecka i 2TB na wszystko co znajdę - te 5 dysków w kompie. Do tego kilka zewnętrznych dysków na archiwum włączone od potrzeb.

Wysłane z mojego ZUK Z1 przy użyciu Tapatalka!
Gdy dajesz linka / edytujesz w temacie Czy ktoś z kolegów ma konto na pan.baidu.com? napisz do mnie wiadomość.
TediPower
AKTYWNY

Pochwały: 15

Postprzez kaol » wtorek, 21 czerwca 2016, 19:07

Czy w dyskach jedyne zagrożenie to utrata danych?
Ja na komputerze nie mam w sumie nic wartego jakiegoś przechowywnania. Jedyne co mam to zakładki do przeglądarki i historia Mirandy ^^

Czy na coś jeszcze jestem narażony w tych dyskach? Bo jak nie to po co mam przepłacać?
jak masz jakieś pytanie czy problem związanym z aliexpress chętnie pomogę pisz na GG :4137473 Moje ogłoszenia OLX
kaol
AKTYWNY

Pochwały: 6

Postprzez Gravis » wtorek, 21 czerwca 2016, 19:32

Oprócz tego, że stracisz dane i dysk będzie nadawał się do kosza to nic więcej złego Cię nie czeka ;)
Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade RedBull
Gravis
VIP

Pochwały: 25

Postprzez Esper » wtorek, 21 czerwca 2016, 19:49

do tego dodaj synchronizacje zakładek i ich nie stracisz a będziesz miał współdzielone na wielu urządzeniach ;)
Esper

Postprzez mateuszm31 » wtorek, 21 czerwca 2016, 22:24

fake4r napisał(a):Wcale nie muszą być mechaniczne części żeby miało się coś zepsuć, elektronika to elektronika, dziś działa a jutro już nie. Ja osobiście nie ufam takim dyskom, wolałbym kupić SSD u nas co prawda drożej ale z 5 albo nawet 10 letnią gwarancją, wtedy zakup jest jak najbardziej opłacalny bo mamy pewność że to będzie działać przez te lata, a gwarancja jest realizowana w PL.
Acha a co do gwarancji na ram rzekomo dożywotniej to wydaje mi się że to też taki chwyt marketingowy, bo i tak takie ramy kilka lat są używane a potem odchodzą do lamusa bo pojawiają się nowsze technologie co kilka lat. Nie wiem czy to na podstawie paragonu taka gwarancja jest realizowana ale pewnie ten też wyblaknie za ten czas ;) ale to już szczegół...

Same glupoty, nie wszyscy wymieniaja pc co pare lat, kompy na ddr1 i ddr2 nadal smigaja, a do reklamacji nie jest potrzebny koniecznie paragon, nowa marka i nie pophlarna nie znaczy gorsza, ale szczerze mowiac roznica w cennie nie jest duza aby to sprowadzac
mateuszm31

Postprzez marx » środa, 22 czerwca 2016, 12:04

ja kiedyś kupiłem kilka dysków z Chin https://www.youtube.com/watch?v=04CdEjH18p0 niestety po roku jeden z nich odmówił współpracy, tzn. zaczęły się problemy, początkowo raz działał, raz nie, a teraz system go nie widzi.
marx
Administrator

Pochwały: 193

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin