• Reklama

Sprzedaż telefonów w Chinach, i półrocze 2016r

Nowe telefony z Chin, nowinki z chińskich fabryk, przecieki, plotki, zapowiedzi.

Sprzedaż telefonów w Chinach, i półrocze 2016r

Postprzez marx » 26 sie 2016, o 14:09

Sprzedaż telefonów w Chinach, 1 półrocze 2016r. Czy Xiaomi jest chętnie kupowane przez chińczyków, okazuje się że Xiaomi zajmuje 5 pozycję w Chinach za Huawei, OPPO, Apple, i Vivo. W TOP 20 jest więcej niespodzianek
http://gadzet.telchina.pl/sprzedaz-tele ... cze-2016r/
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
marx
Administrator
 
Posty: 12497
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Reklama

Re: Sprzedaż telefonów w Chinach, i pólrocze 2016r

Postprzez sharon12 » 26 sie 2016, o 14:33

Piąte miejsce to dla autora mało. Xiaomi jest dobrą marką. Sam używam wiele sprzętów od nich, Mi5 Pro to jest mój główny telefon. I jakością nie odbiega, m.in; Samsungowi S7. Widzę także, że Pan Marx jest nieobiektywny. Zamierza także gnoić; Xiaomi na każdym kroku.
Avatar użytkownika
sharon12
 
Posty: 65
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 20:09
Lokalizacja: Toruń
Pochwały: 3
Telefon:: Lg

Re: Sprzedaż telefonów w Chinach, i pólrocze 2016r

Postprzez marx » 26 sie 2016, o 14:56

Kiedyś wychwalałem Xiaomi, bo się wyróżniali z pośród chińczyków, zwłaszcza ceną. Podobnie firma była odbierana w chinach gdzie z 2015 roku zajęła 3 miejsce pod względem sprzedaży. Od drugiej połowy 2015 Xiaomi ostro wyhamowało ze sprzedażą, i to nie dlatego że ich ktoś nie lubi, ale dlatego że są inne marki które tak jak kiedyś Xiaomi, czymś zaskakują. Zauważ że Xiaomi powiela ten sam telefon od dłuższego czasu, racząc nas zmiana procesora z MTK na snapa. ten sam scenariusz będzie z Redmi 4, Redmi Note 4 itp. Ludzie wola powiew świeżości, np zakrzywione ekrany są na topie w chinach. A Xiaomi nie ma takiego telefonu w ofercie. Firma nie zaskakuje też aparatami w swoich telefonach, o wyświetlaczach nawet nie wspomnę, na plus trzeba zaliczyć baterie które są lepsze niż u konkurencji. Jakość Xiaomi nie odstaje od chińskiej średniej, a mowie to jako posiadacz siódmego już telefonu Xiaomi, a 8 wkrótce będzie u mnie (Redmi Pro). Ja nie chce źle wróżyć firmie, ale w zagranicznej prasie coraz częściej słychać o kłopotach finansowych firmy, nie wiem czy są to prawdziwe pogłoski. Moim zdaniem tak jak kilka lat temu Xiaomi, tak teraz LeEco jest na fali. Firma miała najlepszy debiut w historii, pierwszy milion telefonów sprzedała w 3 miesiące. Wynik do którego daleko Samsungowi, LG, Xiaomi i innym markom.

Scharon, nie oceniałem tu Xiaomi, tylko podałem wyniki sprzedaży w Chinach, na które nie mam wpływu.
marx
Administrator
 
Posty: 12497
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Sprzedaż telefonów w Chinach, i pólrocze 2016r

Postprzez tomikitwo » 26 sie 2016, o 15:03

Xiaomi się tak dobrze nie sprzedaje, bo wypuszcza odgrzewane kotlety. Ktoś kto kupił sobie takie Redmi Note 2 niekoniecznie widzi potrzebę przesiadki na Note 3 lub 4, bo w codziennym użytkowaniu te telefony będą się spisywały podobnie. Dziwi mnie natomiast fakt, że na dalszych miejscach rankingu są jakieś firmy krzaki, których się do nas praktycznie nie importuje, a nie ma tam firm względnie popularnych w Europie - eleuleumifonach.
Avatar użytkownika
tomikitwo
AKTYWNY
 
Posty: 223
Dołączył(a): 18 lut 2016, o 16:38
Pochwały: 29
Telefon:: 3310

Re: Sprzedaż telefonów w Chinach, i pólrocze 2016r

Postprzez sharon12 » 26 sie 2016, o 15:04

Po prostu mówię, że lubię technologie i wydawanie kasy na smartfony, tablety, etc; wiesz chyba o czym piszę. Mam prawie wszystkie telefony, z serii Mi i Redmi. Używam także, Leeco Le Max 2, Zuk 2. Najbardziej do gustu przypadł mi, Mi5. Leeco Le Max ma tylko ekran 2k, jedyny plus. Po prostu uwielbiam sprzęt Xiaomi bo jest mega dobry. Doceniam też innych producentów, czy to Doogee, Meizu.
Avatar użytkownika
sharon12
 
Posty: 65
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 20:09
Lokalizacja: Toruń
Pochwały: 3
Telefon:: Lg

Re: Sprzedaż telefonów w Chinach, i pólrocze 2016r

Postprzez ra-vau » 26 sie 2016, o 15:32

Tomikitwo - popularne sa w EU bo sklepy wysyłające towar do EU i reszty swiata je sprzedaja/maja w ofercie. Dlaczego? Bo dobrze na nich zarabiaja. Ceny zakupu zapewne beda bardzo korzystne, więc po co sie rozdrabniac z oferta ;) poszukaj choćby w ofertach smartfonow 360 ktore sa podobno bardzo dobre...


Sharon12 - niezla argumentacja "uwielbiam bo jest mega dobry". Pewnie uwielbiasz, bo siadla ci nakladka dobrze miui, wygrywasz globalrom czy miui polska i masz wrażenie ze jestes lepszy... A prawda jest taka jak marx przytoczyl, letv obecne LeEco designem i wykonaniem zjada xiaomi... Porownaj redmi note 2 z LeTv x600... Porownaj z X500, mi4 z X800, mi note z x900, czy redmi note 3 z X620... Czy LeEco X820 z Mi5. Juz nie wspominając o band testech tych ostatnich, gdzie mi5 dostepny za 290$ lamie sie w rekach, a letv z x820 dostepnym za 245$ nie da sie od kształcić... Gdyby wpakowali wieksze baterie, oraz ich calkiem dobre EUI zostalo dopracowane, oraz przetlumaczone jak ueeuropejskie telefony, to nikt by sie starym xiaomi nie jaral, tylko tym nowym xiaomi ktore ma logotyp LE.

Czar powoli pryska, jesli ktos mogl miec telefony ktore wymienilem w dloniach, zgodzi sie z ta teza, a tymbardziej przyzna racje marxowi.

Pochwały przyznane za posta: 2
LeEco :)
Avatar użytkownika
ra-vau
NewsMan
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 9 lut 2013, o 17:26
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 114
Telefon:: V967S

Re: Sprzedaż telefonów w Chinach, i pólrocze 2016r

Postprzez KarlosW » 26 sie 2016, o 15:53

Wracając trochę do przeszłości bardzo szkoda, że nie ma w zestawieniu Jiayu.
Zawsze lubiłem ta firmę..
Avatar użytkownika
KarlosW
VIP
 
Posty: 2124
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 20:06
Lokalizacja: PL
Pochwały: 33
Telefon:: thl w200

Re: Sprzedaż telefonów w Chinach, i pólrocze 2016r

Postprzez tomikitwo » 26 sie 2016, o 15:57

Jiayu dogorywa. Nic w sumie dziwnego, że nikt ich nie kupuje skoro nic nie wypuszczają :P Nie wykorzystali potencjału S3, który był swego czasu potworkiem. Ja nie lubię tej firmy. Miałem kiedyś Jiayu G6 za które dałem worek dolarów i okazał się być strasznym gównem :P
Avatar użytkownika
tomikitwo
AKTYWNY
 
Posty: 223
Dołączył(a): 18 lut 2016, o 16:38
Pochwały: 29
Telefon:: 3310

Re: Sprzedaż telefonów w Chinach, i pólrocze 2016r

Postprzez mrergie » 26 sie 2016, o 16:16

Jiayu przy S3 wykorzystało potencjał telefonu. Problemem okazał się MediaTek który nagle zatrzymał produkcję MT6752. Ten SoC okazał się tak dobry, tak wydajny i tak tani że wszyscy producenci nagle się na niego rzucili i nikt nie chciał kupować Helio P10/X10 który będąc sporo droższy jest tylko nieznacznie lepszy. MT6752 dosłownie zjadał sprzedaż najnowszych wówczas Helio P10 i X10. MTK musiał wygasić sprzedaż 6752 aby wymusić sprzedaż wyżej marżowych Helio.
Telefony Jiayu w ogóle były jednymi z fajniejszych chińskich smartfonów. One nie były rewolucyjne i bajeranckie, ale były bardzo mocne pod niemal każdym względem i blisko bez poważnych wad. Oferowały proste, sprawdzone rozwiązania w bardzo przyzwoitych cenach. Mówię tutaj o ich ostatnich modelach, takich jak G4S i S3 .
Jiayu straciło podstawowy element do S3 i zostali z niczym, bo wszystkie karty postawili na jeden telefon i nie mieli nic w zanadrzu.
W tej chwili nie wiadomo czy ta marka w ogóle istnieje, miała się zamykać ale w ostatnim momencie zdobyła jakichś inwestorów i obecny stan jest nieznany.
Avatar użytkownika
mrergie
VIP
 
Posty: 1365
Dołączył(a): 13 gru 2013, o 11:19
Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Re: Sprzedaż telefonów w Chinach, i pólrocze 2016r

Postprzez tomikitwo » 26 sie 2016, o 16:27

mrergie napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Trochę to inaczej wyglądało. MT6752 był zajebisty i bił na łeb na szyję konkurencyjnego Snapa615. MediaTek sobie pomyślał, że skoro konkurencja wypuściła tak słabą generację procków to mogą go zastąpić gorszym i zapewne tańszym w produkcji MT6753 i wypuścić flagowe procesory Helo. Ale mowa tutaj bardziej o x10, bo p10 wyszło dobry rok po x10 i stosuje z reguły technologię big.LITTLE przy zastosowaniu tych samych Cortexów :P Mieli w zanadrzu trochę zapasu mocy po MT6752, wsadzili lepsze GPU i wyżyłowali biedne Cortexy-a53 do 2/2.2GHz i tak powstał świetny, flagowy, a teraz już średniopółkowy Helio x10 :P
Avatar użytkownika
tomikitwo
AKTYWNY
 
Posty: 223
Dołączył(a): 18 lut 2016, o 16:38
Pochwały: 29
Telefon:: 3310

Re: Sprzedaż telefonów w Chinach, i pólrocze 2016r

Postprzez mrergie » 26 sie 2016, o 16:46

Mylisz się. MT6752 i MT6753 dostępne były w sprzedaży jednocześnie. Producent telefonu miał wybór czego chce użyć, i niemal wszyscy wybierali MT6752 gdyż cena była niemal taka sama a przepaść w wydajności spora.
Później MT6752 zostały wycofane i powstała duża luka między MT6753 a Helio co momentalnie wywołało plagę cienkich sprzętów na MT6753 gdyż nie było chętnych na Helio. I do dzisiaj mamy albo MT6753 albo Helio P10. Pomiędzy nic nie występuje chociaż różnią się znacznie. Dlatego też pojawiło się więcej urządzeń bazujących na Snapdragonach 4XX i 6XX - bo jest wybór, którego MediaTek obecnie nie oferuje.
Avatar użytkownika
mrergie
VIP
 
Posty: 1365
Dołączył(a): 13 gru 2013, o 11:19
Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Re: Sprzedaż telefonów w Chinach, i pólrocze 2016r

Postprzez tomikitwo » 26 sie 2016, o 16:52

Nie. MT6753 jest sporo nowszym procesorem. Obsługuje więcej sieci i tym się lansował MediaTek zastępując lepszy procesor gorszym.

Obrazek
Avatar użytkownika
tomikitwo
AKTYWNY
 
Posty: 223
Dołączył(a): 18 lut 2016, o 16:38
Pochwały: 29
Telefon:: 3310

Następna strona

Powrót do Nowości



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron