• Reklama

Sprzedaż portfela PROBLEM !

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Sprzedaż portfela PROBLEM !

Postprzez karolinaMCH » 30 sty 2015, o 17:15

Ok,więc tak też zrobię,zaproponuję zwrot gotówki nawet bez odsyłania portfela.
A jeśli się nie zgodzi i faktycznie będzie chciał odpowiednim organom zgłosić sprzedaż podróbki?
karolinaMCH

Telefon:: Lenovo

Reklama

Postprzez G P » 30 sty 2015, o 17:24

Niestety trzeba zagrać vabank, przecież on najbardziej liczy na to, że się wystraszysz i zapłacisz.
G P
AKTYWNY

Pochwały: 6
Telefon:: star w450
ROM: miui

Postprzez karolinaMCH » 30 sty 2015, o 17:27

G P napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jeśli mu nie zapłacę a on to zgłosi,czy na prawdę jakieś kary mi grożą za jedną sztukę?
karolinaMCH

Telefon:: Lenovo

Postprzez G P » 30 sty 2015, o 17:34

za jeden portfel to najwyżej grzywna. Bardziej uciążliwy może być stracony czas, nerwy i nababrane w papierach.
G P
AKTYWNY

Pochwały: 6
Telefon:: star w450
ROM: miui

Postprzez Gap12 » 30 sty 2015, o 17:42

Olx to strona ogłoszeniowa gościu nie ma żadnego potwierdzenia że kupił ten portfel.Policja nic by nie zrobiła w tej sprawie.Więc nie masz się czego bać :-)
Gap12

Pochwały: 3
Telefon:: Mlais

Re: Odp: Sprzedaż portfela PROBLEM !

Postprzez INTseed » 30 sty 2015, o 17:46

Ja bym się szantażowi nie dał. Szczególnie jak to jest jeden błąd.
W końcu to jest niska szkodliwość czynu. Napisz mu, że oddasz kase wraz z przesyłką jak zwróci towar.
A jak nie to niech idzie do sądu.
INTseed
VIP

Pochwały: 18

Postprzez shayk » 30 sty 2015, o 17:52

Gap12 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Mylisz się. OLX może udostępnić wszystko, czego tylko zechce Policja jeśli dojdzie do naruszenia prawa. Po numerze IP bardzo łatwo namierzyć osobę, która dokonała oszustwa, kradzieży czy czegokolwiek - nie ukrywajmy, bardzo łatwo zostać oszukanym przez internet, niech przykładem tutaj będzie chociażby retrobut, którzy oszukali ponad 100 tys. osob :D
MEIZU MX4 < LENOVO K3 NOTE < MEIZU M2 < ELEPHONE P7000 < XIAOMI Mi3 < MEIZU M1 NOTE < EACHINE M1 < P6i < STAR N9800
Pomagam w zakupach z Chin
shayk
VIP

Pochwały: 41
Telefon:: elephone

Postprzez Gap12 » 30 sty 2015, o 18:08

shayk napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Mylisz się. OLX może udostępnić wszystko, czego tylko zechce Policja jeśli dojdzie do naruszenia prawa. Po numerze IP bardzo łatwo namierzyć osobę, która dokonała oszustwa, kradzieży czy czegokolwiek - nie ukrywajmy, bardzo łatwo zostać oszukanym przez internet, niech przykładem tutaj będzie chociażby retrobut, którzy oszukali ponad 100 tys. osob :D

Ok do tego że było takie ogłoszenie na olx się zgodze że łatwo dojść,ale powiedz mi jak dojść do tego że doszło do transakcji ?
Gap12

Pochwały: 3
Telefon:: Mlais

Postprzez blue_voyager » 30 sty 2015, o 18:12

Oświadczenie kupującego? Plus sam przedmiot transakcji taki sam jak na zdjęciach w ogłoszeniu. Wszystko da się udowodnić. Ale może nie będzie to konieczne.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Postprzez zybsonn » 30 sty 2015, o 18:34

Powiedz mu krótko ze portfel otrzymalas w prezencie lis sie nie podoba to niech odesle a szantaż tez odpowiednio jest karany a ze to podrobka to nie musialas o tym wiedziec nie jestes ekspertem watpie ze policja zajmie sie taka rzecza scisnij posladki nie pokazuj ze wymiekasz to zmieni postawe a jeszcze jedno jezeli powiesz ze dostalas od czlonka rodziny to nic nie moga zrobic nie daj sie zrobic gosciu spodziewal sie podrobki za taka cene

Wysłane z mojego thl T6 pro przy użyciu Tapatalka

Litości!
zybsonn

Postprzez Maltis » 30 sty 2015, o 19:21

Powiem tak. OSZUKAŁAŚ człowieka i tyle. Napisałaś ze to śliczny portfel LOUIS VUITTON więc kupujący ma prawo spodziewać się że otrzyma portfel LOUIS VUITTON i koniec. Ty mu wysłałaś podróbę więc został oszukany.

Sam sprzedawałem na allegro chińską podróbę koszulki NBA i pomimo że na zdjęciach były znaczki i metki adasia to ja nigdzie w opisie aukcjinie napisałem że to koszulka adidasa. Napisałęm ze koszulka sportowa i git. Nie oszukałem nikogo.
NUBIA z5s->XIAOMI Mi3->IUNI U2->XIAOMI Mi4->NUBIA z7(nie MAX nie MINI)-> XXX
Maltis
VIP

Pochwały: 20
Telefon:: Xiaomi Mi3
ROM: MIUI v6 4.4.4

Postprzez szymi » 30 sty 2015, o 20:15

Bagiety już jado!
A tak na poważnie gardzę takimi ludźmi jak ty, pół allegro zajechane aukcjami "oryginałów" z pięknymi zdjęciami markowych przedmiotów, a jak przychodzi paczka to wychodzi szydło z worka... Najlepsze tłumaczenie cwaniaków podobnych co tak kombinują: "ale widziałeś towar tak tani że to nie mógł być oryginał" itp. BZDURA! Jest opis w ogłoszeniu, podany producent, ani słowa że to podróbka więc wymagam żeby ten produkt był w 100% oryginałem. Nawet jeżeli cena będzie odbiegała od ceny rynkowej, nie mój problem.
Mam nadzieję że więcej takich oszukanych ludzi będzie zgłaszało sprawę na policję i do producentów.
Ostatnio edytowano 30 sty 2015, o 20:25 przez szymi, łącznie edytowano 1 raz
szymi
AKTYWNY

Pochwały: 69
Telefon:: Vernee Thor

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI