• Reklama

[AliExpress] sprzedawca nie odbiera z paczki - co robić?

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

[AliExpress] sprzedawca nie odbiera z paczki - co robić?

Postprzez bugmenot » 9 paź 2014, o 15:00

W pierwszej połowie maja na AliExpress kupiłem telefon, dotarł na początku czerwca. Po dwóch miesiącach telefon uległ awarii. Fakt ten został zgłoszony sprzedawcy. Napisał on, aby wysłać mu telefon, a on wymieni na nowy. Telefon został wysłany.
Od 26 sierpnia paczka leży na poczcie w Chinach. Sprzedawca kilka razy zapewniał, że wkrótce odbierze telefon. Nie zrobił tego do tej chwili. Ostatnio przestał nawet odpisywać na wiadomości.

Co można zrobić w takiej sytuacji?
bugmenot

Pochwały: 1

Reklama

Re: [AliExpress] sprzedawca nie odbiera z paczki - co robić?

Postprzez hellhammer » 9 paź 2014, o 15:02

bugmenot napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Przeciez juz pisales o tym! Po co zakladasz kolejny temat ?
post117389.html#p117389
hellhammer
VIP

Pochwały: 25
Telefon:: sony

Re: Odp: [AliExpress] sprzedawca nie odbiera z paczki - co r

Postprzez swiezak82 » 9 paź 2014, o 15:09

Zakłada bo nie uzyskał odpowiedzi na swoje pytanie. Swoją drogą temat pewnie się przyda innym, wiec jak zna ktoś odpowiedz to niech się nią podzieli.
swiezak82
VIP

Pochwały: 51
Telefon:: Pentagram
ROM: 4.1.2

Postprzez hellhammer » 9 paź 2014, o 15:11

A zgłaszaleś sprawe do ali?
hellhammer
VIP

Pochwały: 25
Telefon:: sony

Postprzez bugmenot » 10 paź 2014, o 01:35

Zgodnie z sugestią napisałem dziś do AliExpress - wysłałem maila przez formularz kontaktowy. Zobaczymy co odpiszą.
bugmenot

Postprzez bugmenot » 14 paź 2014, o 00:15

Odpisali, że zrezygnowali z kontaktu e-mail za wyjątkiem spraw związanych z płatnościami i proponują kontakt za pomocą chata. Opisałem więc na chacie swoją sytuację, pracownik sprawdził transakcję i odpisał, że w okresie obowiązywania ochrony kupującego nie podjęto żadnych działań, więc sprzedawca dostał płatność. Najlepszą rzeczą jaką mogę teraz zrobić to skontaktować się ze sprzedającym i z nim wyjaśnić sprawę. Gdy ponownie napisałem, że kontakt ze sprzedającym się urwał to poradzono mi:
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Tak więc napisałem do sprzedającego, że jeśli problem nie zostanie rozwiązanych do 14 października, to zgłoszę sprzedawany przedmiot. Tym razem sprzedający odpisał:
Przesyłka nadal leży na poczcie.
Czekam, więc do środy i raportuję sprzedawany telefon chociaż nie sądzę aby to cokolwiek dało.
bugmenot

Postprzez mwait » 23 paź 2014, o 17:41

Udało się już zakończyć sprawę?
mwait

Telefon:: Lenovo s650

Postprzez bugmenot » 28 paź 2014, o 14:02

Nie. Monitoring nadal pokazuje, że paczka jest na poczcie, a sprzedawca nic nie robi. Planuję skontaktować się ponownie z Aliexpress. Jednak już kilka razy trafiłem na nieczynny chat:

Wcześniej pomysł obsługi Aliexpress:
był chyba tylko aby mnie zbyć. Tam nie ma opcji, która pasowałaby do jakiegokolwiek zdarzenia związanego z produktem i mającego miejsce się po jego otrzymaniu.

Orientuje się ktoś po ilu dniach/miesiącach przesyłka jest zwracana do nadawcy?

Tobie udało się rozwiązać sprawę?
bugmenot

Postprzez mwait » 28 paź 2014, o 15:06

Też jeszcze nie. Paczka według monitoringu dalej leży na poczcie.
mwait

Telefon:: Lenovo s650

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI