• Reklama

Sprowadzenie przedmiotów niemarkowych z Chin

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Sprowadzenie przedmiotów niemarkowych z Chin

Postprzez bajas1233 » 8 paź 2014, o 12:31

Witam,
jestem nowym użytkownikiem, przeczytałem parę tematów nt. zatrzymań paczek i innych ważnych rzeczy, które są istotne przy zamawianiu produktów z Chin. Nigdzie nie natrafiłem na produkty niemarkowe - czyli nie chodzi mi o nike, adidas, dolce gabana, czy cholera wie jeszcze jaką markę.

Przymierzam się do zakupu paru rzeczy z Chin za kwotę do 15$ za paczkę. Czyli z tego co zrozumiałem czytając forum - jestem zwolniony z opłaty VAT, bo płatność zaczyna się od 45 EURO+.

i teraz pytanie mam następujące - czy jak zamówię produkty NIEMARKOWE to jest szansa, że mi to zatrzymają w UC z jakiegoś powodu, skoro produkt jest niemarkowy?

Pozdrawiam.
bajas1233

Telefon:: HTC

Reklama

Re: Sprowadzenie przedmiotów niemarkowych z Chin

Postprzez bajas1233 » 8 paź 2014, o 12:32

I nie ukrywam, że jestem zainteresowany sprowadzaniem produktów na większą skalę jeśli oczywiście produkty są niebanalnej jakości.

I jeśli to komuś pomoże - chodzi mi o produkty odzieżowe.
bajas1233

Postprzez hellhammer » 8 paź 2014, o 12:42

Jesli nie beda to markowe ani podrobki, to spokojnie mozesz sprowadzac, ale jak chcesz na wieksza skale, to radze odrazu do UC zglosic sie i wszytsko leglanie czyli z oplacenie vat/cła itp.
hellhammer
VIP

Pochwały: 25
Telefon:: sony

Postprzez bajas1233 » 8 paź 2014, o 12:44

Czyli motyw z każdą paczką osobno nie przejdzie, tak? W sumie głupie pytanie, bo każdy mógłby tak robić, ale warto zapytać.
bajas1233

Postprzez hellhammer » 8 paź 2014, o 12:48

bajas1233 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Duze paczki zawsze sa przeswietlane i istnieje duze ryzyko ze zaplacisz i tak za to. Kombinowac mozesz, ale mysle ze nie warto, za kazdym razem sie cyckac czy przejdzie czy nie.
hellhammer
VIP

Re: Odp: Sprowadzenie przedmiotów niemarkowych z Chin

Postprzez Robbo » 8 paź 2014, o 12:50

bajas1233 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Oczywiście, że przejdzie. Nawet jak kilka paczek przyleci jednocześnie to szansę, że je celnicy zsumują są prawie równe zeru.

Ja i G2
Robbo
AKTYWNY

Pochwały: 14
Telefon:: Samsung Galaxy Nexus
ROM: MIUI V5

Postprzez blue_voyager » 8 paź 2014, o 12:52

To już mniejszy problem czy dowalą cło i Vat. Pytanie czy rzeczywiście chcesz robić to na czarno, bez zgłoszenia działalności gospodarczej. Jeśli tak to możesz się nieźle przejechać.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Odp: Sprowadzenie przedmiotów niemarkowych z Chin

Postprzez hellhammer » 8 paź 2014, o 12:57

Robbo napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Oczywiście, że przejdzie. Nawet jak kilka paczek przyleci jednocześnie to szansę, że je celnicy zsumują są prawie równe zeru.

Ja i G2

oczywiscie ze nie przejdzie :D wystaczy ze raz zlapia i moze miec niezle problemy. Bo scigajac wieksze ilosci istnieje prawdopodbienstwo ze na sprzedaz, a nie zglaszajac do uc i skarbowki :D nie chcialby byc w jego skorze :) ale podpowiadaj tak dalej, to bedzie 1 scigajacego mniej :D
oczywiscie moze sie udac kilka razy ominac vat/clo ale to loteria i jak dla mnie za duze ryzko :D ale jak kto woli.
Ostatnio edytowano 8 paź 2014, o 12:58 przez hellhammer, łącznie edytowano 1 raz
hellhammer
VIP

Postprzez bajas1233 » 8 paź 2014, o 12:57

hellhammer napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Duze paczki zawsze sa przeswietlane i istnieje duze ryzyko ze zaplacisz i tak za to. Kombinowac mozesz, ale mysle ze nie warto, za kazdym razem sie cyckac czy przejdzie czy nie.

Duże paczki - co to dokładnie oznacza? Paczka do ilu KG?

Jestem zainteresowany sprowadzaniem niemarkowej odzieży z Chin, aczkolwiek nie wiadomo jak będzie szła sprzedaż. Bo zainteresowanie może być zawsze, ale skończyć się w sumie może zawsze na planach i zainteresowaniu. :mrgreen:

Następne pytanie się pojawiło - czy nawet jak będę wysyłał każdą paczkę osobno załóżmy po 10$ każda to w UC jak przyjdzie kilka paczek jednego dnia, a adresatem przesyłki będę ja to nie zsumują wszystkich wartości paczek, aby podpiąć to pod podatek VAT?

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Co masz na myśli pisząc słowo "przejechać"?

hellhammer napisał(a):
Robbo napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ja i G2

oczywiscie ze nie przejdzie :D wystaczy ze raz zlapia i moze miec niezle problemy. Bo scigajac wieksze ilosci istnieje prawdopodbienstwo ze na sprzedaz, a nie zglaszajac do uc i skarbowki :D nie chcialby byc w jego skorze :) ale podpowiadaj tak dalej, to bedzie 1 scigajacego mniej :D
oczywiscie moze sie udac kilka razy ominac vat/clo ale to loteria i jak dla mnie za duze ryzko :D ale jak kto woli.

Prawdopodobieństwo nie oznacza, że będę sprzedawał. To są tylko domysły. Nie mam zamiaru się nigdzie ogłaszać - allegro, gumtree, czy jakieś portale sprzedażowe odpadają. Sprzedaż obejmowałaby tylko i wyłącznie znajomych.
Ostatnio edytowano 8 paź 2014, o 13:00 przez bajas1233, łącznie edytowano 1 raz
bajas1233

Postprzez hellhammer » 8 paź 2014, o 13:00

Powiem ci tak :) mamy w tym samy czasie ten sam pomysl :) z tym ze ja na 100% bede zglaszal do uc i skarbowki, bo towary beda oplyane na targowiskach przez mojego kuzyna ktory juz kilkanascie lat jezdzi po targowiskach z odzieza damska. Ja bede sprowadzal towaty i jemu oplyal :) wiadomo najpierw zamawiam partie probnam, zeby rozenac sie w rynku co pojdzie a co nie.

W tym wypadku zgadzam sie z @blue_voyager poczytaj o "przemycie" o karach za unikanie vatu oraz podatkow od dochodu np do skarbowki :) Jak jestes bogadty i wysoko postawiony, to kazdy walek przejdzie, jesli jestes typowym niezbyt zamoznym polakiem, udupia Cie jak nie wiem.

A co to ma za znazcenie czy znajomym czy w sklepie :D? To zarobek Twoj :) wiec moga sie dowalic,
hellhammer
VIP

Postprzez blue_voyager » 8 paź 2014, o 13:04

To, że w razie kontroli Urzędu Skarbowego, naliczą Ci podatek od nieujawnionych dochodów w wysokości 75%. Od obrotu, nie od zysku! Powodzenia.

Pochwały przyznane za posta: 3
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Postprzez bajas1233 » 8 paź 2014, o 13:06

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

To, że w razie kontroli Urzędu Skarbowego, naliczą Ci podatek od nieujawnionych dochodów w wysokości 75%. Od obrotu, nie od zysku! Powodzenia.

No i widzisz, dobrze że tutaj trafiłem.

Czyli najlepiej zarejestrować działalność i się normalnie ze wszystkiego rozliczać.
bajas1233

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI