• Reklama

sprowadzanie na firme

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: sprowadzanie na firme

Postprzez ded » poniedziałek, 16 marca 2015, 11:18

Dziękuję. Dzwoniłem do UC i kazali założyć eori i pdr oraz dowiedzieć się czy potrzebuję CE. Reszta prawdopodobnie mnie nie dotyczy.
ded

Pochwały: 3

Reklama

Postprzez ded » wtorek, 17 marca 2015, 17:46

Przepraszam za post pod postem ale zastanawiam się nad wykonaniem pierwszego zakupu prywatnie. Sporo towaru pójdzie na testowanie (boję się trochę o jakość) i na moje prywatne hobby. Czy w przypadku takiego zamówienia (2000zł i kilkanaście kg, 200 jednakowych elementów) mogą być jakieś nieprzyjemności ze strony UC lub innej instytucji? Czy po prostu karzą zapłacić VAT i ewentualnie przedstawić CE? Trochę nie chce mi się bawić w te formalności jeśli okaże się, że jakość towaru jest kiepska i będzie to zakup na jeden raz a papierów więcej niż było warto.
ded

Postprzez blue_voyager » środa, 18 marca 2015, 00:10

O jakich nie przyjemnościach piszesz? Możesz sobie zamówić dowolną ilość towaru, nawet kontener, bylebyś zapłacił od tego należne opłaty czyli VAT i ewentualnie cło. Co z tym zrobisz to Twoja sprawa, no chyba, że będziesz chciał to sprzedać bez działalności gospodarczej, to wtedy możesz mieć na karku US.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 207
Ostrzeżenia: -1

Postprzez ded » środa, 18 marca 2015, 01:31

Dzięki, chyba wszystko już dla mnie jasne.
ded

Postprzez ded » wtorek, 9 czerwca 2015, 09:50

Pozwolę sobie pociągnąć temat dalej. Zakupiłem odrobinę towaru na próbę, wszystko wydaje się być OK, więc będę zamawiał wspomnianą większą ilość. Jak wygląda sprawa negocjacji z chińczykami i finalizacji zakupu? Moje zamówienie to pewnie dla niego dalej "drobnica", czy jest sens zawzięcie się targować, czy raczej przystać na pierwszą propozycję? Kiedyś czytałem, że można wynegocjować bardzo niskie ceny ale może to w konsekwencji prowadzić do znacznego obniżenia jakości produktu (adekwatnie do ceny). Tyle, że ja potrzebuję karton towaru, nikt dla mnie całej linii produkcyjnej nie otworzy.

Wysyłka pewnie będzie kurierem. Wezmę TNT, jeśli będzie taka możliwość, bo z tego co widzę, to nie doliczają dodatkowych opłat. Zastanawia mnie tylko jak z płatnością. Czy Chińczyk wystawi mi aukcję na ali, czy będzie chciał zrobić transakcję poza serwisem? Nie chciałbym płacić dodatkowych prowizji za przelew zagraniczny, mam kartę mbanku rozliczaną w dolcach. Ktoś doradzi jak to poprowadzić, żeby mieć jakieś zabezpieczenie tej transakcji? Nie chcę popełnić jakiegoś błędu bo to jednak jest parę złotych.
ded

Chiny - Vat UC

Postprzez dakosek » poniedziałek, 7 grudnia 2015, 19:31

Witam,
Rozważam zakup nowego telefonu w PL lub w chinach.
Chciałbym kupić telefon na firmę.
Czy w przypadku zamówienia telefonu w Chinach i otrzymaniu od urzędu celnego pisma w celu zapłaty od niego Vatu. Czy ten Vat można odliczyć jak normalną FV 23%?
dakosek

Re: Chiny - Vat UC

Postprzez meiziak » poniedziałek, 7 grudnia 2015, 19:52

dakosek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie
Obrazek
meiziak

Poprzednia strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI