• Reklama

spraw... przez UC paczek pod względem oryginalności przed...

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

spraw... przez UC paczek pod względem oryginalności przed...

Postprzez jkraw » 16 lut 2014, o 17:58

Hej,

Mam zamiar kupic na alie paczke bokserków,koszulek i skarpetek. Jednak mam obawy, ponieważ to chyba podróbki, po zdjęciach nie jestem w stanie poznać czy produkt jest orginalny i zatem moje pytania brzmią:

- co mi groźi w przypadku wykrycia że rzecz którą zamówiłem jest nie orginalna?
- kiedy to jest sprawdzane - otwieraja oni paczki?
- czy w ogole bedą sprawdzać pojedyncze małe paczki zamawiane raz na miesiąc za kwotę max do 20dol(oczywiście przesyłane zwyklą przesyłką)?
- czy ktoś miał właśnie taki przypadek że jak zamówił coś drobnego to i tak sprawdzali przedmiot pod wzgledem oryginalności?

Kupiłem już na alie kilka telefonow(łącznie 3) ostatnim razem musiałem płacić VAT i boję się że już jestem na ich "czarnej liście" wiec bedą sprawdzać moje paczki.
jkraw

Reklama

Re: spraw... przez UC paczek pod względem oryginalności prze

Postprzez drago68 » 16 lut 2014, o 18:46

Nie ma żadnej "czarnej listy".
Każdy może sobie coś kupić tylko w ilościach nie hurtowych, inaczej musi być DG.
Do małych paczek raczej nie zaglądają, ale jeżeli na aukcji nie ma napisów i logo firmowe, to tym bardziej na spoko.
Buty zamawiałem i przechodziły OK.
drago68
VIP

Pochwały: 85
Telefon:: Xiaomi RN4

Postprzez pzkm » 5 kwi 2014, o 21:57

jakie to są Waszym zdaniem ilośći hurtowe? gdybym np chciał zamówić 10 koszulek polo to juz jest hurt?
pzkm

Telefon:: nokia

Postprzez Mad_MAX » 5 kwi 2014, o 22:21

jkraw napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jeśli się przyznasz i przyjmiesz , że to twoja paczka i ją odbierasz , to uruchomią procedurę sprawdzającą czy to oryginał czy podróbka , a jeśli wyjdzie , że to podróbka to będzie spora kara pieniężna + zniszczenie komisyjne za które też zapłacisz.

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Kiedy będzie podejrzenie , że może to być podróbka , czyli np. jeśli będzie to większa ilość niż np. 2-3 sztuki.

Jak wyżej , jeśli zajdzie taka konieczność to będą sprawdzać.

Nie ma żadnej "czarnej listy" , wszystko zależy od celnika , jego humoru i miliona innych czynników.
HTM H9001 -> Star N8000 -> Star N9800 -> Elephone P8 Pro -> Lenovo K3 Note -> Mi MAX 2GB/16GB -> Mi MAX 2 4GB/64GB (Sprzedam) -> MI MIX PRO 6GB/256GB
Mad_MAX
AKTYWNY

Pochwały: 9
Telefon:: Xiaomi Mi MAX 2
ROM: 7.1.1

Postprzez pzkm » 7 kwi 2014, o 15:01

Co jeżeli urząd celny zatrzyma paczkę i stwierdzi że towar jest nie oryginalny? jest szansa odzyskać pieniądze?
pzkm

Telefon:: nokia

Postprzez Mad_MAX » 7 kwi 2014, o 20:18

pzkm napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jak się nie przyznasz do paczki i odeślą , to tak :)
HTM H9001 -> Star N8000 -> Star N9800 -> Elephone P8 Pro -> Lenovo K3 Note -> Mi MAX 2GB/16GB -> Mi MAX 2 4GB/64GB (Sprzedam) -> MI MIX PRO 6GB/256GB
Mad_MAX
AKTYWNY

Pochwały: 9
Telefon:: Xiaomi Mi MAX 2
ROM: 7.1.1

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI