• Reklama

Spór z chinczykiem. prosze o poradę

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Spór z chinczykiem. prosze o poradę

Postprzez fusse » 3 paź 2013, o 20:06

witam

pare dni temu po miesiacu czekania dostalem telefon(faea f2s). telefon dzialal 3 godziny, dostał dziwnych kolorów i kresek i padł. nie dziala w ogole, zero reakcji.
w takim wypadku napisalem do chiczyka o zaistnialej sytuacji,czekalem na odpowiedz 3dni, nie odezwal sie to

otworzylem dispute, opisalem problem, zrobilem zdjecia, zaznaczylem full refund, oraz to ,ze moge odesłać przedmiot. czekalem 4 dni i zero odpowiedzi ze strony chinczyka.

pojawila mi sie opcja escalate dispute która użyłem .

po 2-3 dniach dostalem dzisiaj o 9.10 maila,o zmianie statusu sporu, aliexpress oczekuje odemnie wiecej dowodów w postaci filmu i mam 3 dni zeby im go przysłać.
lecz o 9.30 napisal do mnie chinczyk, ze przprasza,ze sie nie odzywal,ze mieli teraz swieta i napisal mi,ze moge wyslac do niego telefon i albo wymieni na nowy albo odda pieniądze.

co teraz robic. nic w dispute juz zmienic nie moge, ali czeka na film odemnie, a chinczyk zaoferowal sie,ze moze oddać pieniądze.

co robic teraz?
fusse

Pochwały: 7

Reklama

Re: Spór z chinczykiem. prosze o poradę

Postprzez LukC » 3 paź 2013, o 20:59

Trzeba zachować było spokój. Święta w Chinach są w innych okresach niż u nas i wtedy nie ma kontaktu ze sklepami a przesyłki długo idą. ;)

Czy telefon padł sprzętowo, czy softowo ? Podpinałeś przez usb i odpalałeś flashtool ? Jak to tylko soft to można spróbować postawić na nowo. Jak sprzęt to również można się dogadać zwykle. Z którego sklepu kupowałeś ?
Obrazek
TELEFON - Xiaomi mi5 ceramic pro
LukC
AKTYWNY

Pochwały: 10
Telefon:: Mi5 Pro
ROM: MIUI 8

Postprzez fusse » 3 paź 2013, o 21:38

padl sprzetowo, widzi tel pod kompem, odpalalem flashtool, rowniez myslalem,ze soft padl, ale przechodzi tylko ten pierwszy czerwony pasek i wywala error, ze cos tam z ddram disable. patrzylem wszystkie dostępne romy. padl sprzetowo. no moze i troche sie pospieszylem, ale poczytalem tez feedback i nie odzywanie sie to dosc czesta praktyka tego chinczyka. spzedawca to:
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

troche z tym dispute namieszałem, mozna jeszcze cos odkrecic? nie chcialbym rowniez aby dispute zamkneli, bo jakby on dostal kasę, to cos czuje,ze moglbym zapomniec o kasie lub telefonie sprawnym. a jak bym wybral full refund, to jak to wyglada? dispute jest ciagle otwarte? wysylam mu pocztą, w trakingu widze ze chinczyk odebral kase i wtedy powinien mi oddac kase?
fusse

Postprzez markus70 » 3 paź 2013, o 21:45

@up
Ja temu sprzedawcy odesłałem faea f1, ale dla mnie był miły i obiecał, że zwróci również koszty wysyłki do Chin
markus70
VIP

Pochwały: 18
Telefon:: Z reguły Xiaomi :)

Postprzez fusse » 3 paź 2013, o 21:52

czemu odesłałes? tez padl? chinczyk nie jest nie mily, ale wkurzyl mnie,ze przez tyle dni olewał temat.
fusse

Postprzez bumbum » 4 paź 2013, o 11:29

Wyslij film do serwisu, to nic Cie nie kosztuje. Gdy dostaniesz numer trackingu ze zwrotem nowego to anulujesz spór. Zazwyczaj sama naprawa trwa krótko. To nie to co w polsce ze czeka się tygodniami.
Czekam na Xiaomi Mi A1
bumbum
VIP

Pochwały: 29
Telefon:: brak (czekam)

Postprzez fusse » 4 paź 2013, o 18:21

ok, moge wyslac im ten film. ale chinczyk zaczął negocjować, tzn zaproponowal nowy tel albo refund, a dzis rano wyslal mi adres gdzie mam odeslac i pytal o odpowiedz co wybieram . napisac im o tym,ze chinczyk sie odezwal i proponuje wymiane?

chcialbym by dispute nadal byl dopóki nie dostane nowego tela lub kasy. nie chcialbym aby ali przypadkiem zamknelo dispute bo wtedy to on kase dostanie od razu.
fusse

Postprzez fusse » 4 paź 2013, o 23:25

co myslicie o tym?
fusse

Postprzez widmo82 » 8 paź 2013, o 09:58

Zamowiolem tego samego dnia dwa telefony:
1 -EBE - przyszedl po 12dnaich!!
1 -Chinatronic sciemnia mi ponad 2tyg - brak wysylki, nie chce wyslac ani zamowionej wersji tanszej v987 ani w zamian droższej jesli nie dopłacę a wg. mnie to ściema z roznicami w datach produkcji i doplacanie to bezsens a on tym sporem chce do tego doprowadzic.

W systemie widze informację z odliczanym czasem:
"Reminder:
This order will be automatically cancelled if the supplier does not ship your order within: 1days 13hours 45minutes 6seconds . "

Wczoraj napisał mi:
Hello
Im sorry, because Old version we sold out , and still not arrival
If you can't wait
You can choose to apply for a refund .
In Select a reason for cancellation choose
1: I placed a duplicate order or 2: I ordered the wrong product(s)
We will give you a refund in the fastest time.
Im sorry

odpisałem, zeby wysylal taka wersje telefonu jaką posiada bo nie chce dluzej czekac i to czy wysle szybko zalezy ile gwiazdek dostanie a on odpisal:

Hello
If you do not cancel the order,
You can be in their order page click on the Extend Processing Time button
And the input 7 days .Choose to continue to wait.
We'll find a old version send to you
Thanks

Co sie stanie jak czas sie skonczy? Będzie mozliwosc wystawienia opinii sprzedawcy? Kasa wroci automatycznie? Jesli tak to po ilu dniach?
Czy ten czas moze sprzedawca sam wydłuzyć?
Co proponujecie zrobic
Prosze o podpowiedzi co ewentualnie kliknąć, co mu odpisac itp.
Ostatnio edytowano 8 paź 2013, o 10:49 przez widmo82, łącznie edytowano 1 raz
Sprzedam: Xiaomi Miband 2
widmo82
AKTYWNY

Pochwały: 24

Postprzez adix1310 » 8 paź 2013, o 10:32

mam to samo, też mi pisze że stara wersja wyprzedana, podpinam się pod pytania
czekamy na odpowiedź ;D
adix1310

Telefon:: ZTE v987 od EBE

Postprzez Kobe8 » 8 paź 2013, o 11:57

1: I placed a duplicate order or 2: I ordered the wrong product(s)
śmieszni są Ci chinole, każą wybierać że ty się pomyliłeś, żeby nie dostali minusowych punktów od ali... Ja bym takim od razu walnął że za długo czekam i chce full refund, co za gnojki, dosyć że długo czekasz to jeszcze każą Ci pisać, że to Twój błąd.
Kobe8
AKTYWNY

Pochwały: 3
Telefon:: stacjonarny

Postprzez widmo82 » 8 paź 2013, o 12:05

wg tego co wykopalem to moge poczekac az skonczy sie to odliczanie i kasa wroci na konto ( ja nie strace na przewalutowaniu bo placilem w $) ale nie wiem dokladnie jak szybko. Moglbym kliknac "cancel order" i wybrać powód "The supplier did not ship the order on time as agreed", aliexpress da mi mozliwosc wystawienia 1 gwiazdki i opisania jego opieszalosci. Moge też wybrac tak jak sugeruje "Extend Processing Time" jesli cos utarguje, ale jesli dorzuci mi folijke to chyba nie ma co czekac :) I jeszcze jedno... jak poczekam kolejne 7dni i napisze ze nadal nie ma? ;/
Na chwile obecna jedyny pomysl jaki mi przychodzi to wyslac i sprawdzic co by bylo gdyby:

What discount you offer if i "Extend processing time instead of cancelling the order " and choose
"The supplier did not ship the order on time as agreed"?

...ale chyba klikne cancel order i poczekam na zwrot kasy
Sprzedam: Xiaomi Miband 2
widmo82
AKTYWNY

Pochwały: 24

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI