• Reklama

Spór w Paypal - pytania

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Spór w Paypal - pytania

Postprzez Masiakox » piątek, 16 października 2015, 00:49

Witam, mam sprawę odnośnie paypala i ewentualnego zwrotu gotówki.
Dnia 07.09 wysłano do mnie paczkę zakupioną w gearbest i nie doszła - sprzedawca daje ponoć 45 dni gwarancji, ale minął już ponad miesiąc, więc rozważam otwarcie sporu na Paypalu. Tyle tylko, że nie mam (jeszcze) podpiętej karty walutowej pod konto PP, a za zakupy płaciłem z portfela paypal.
Gdzieś czytałem, że zwrot gotówki jest zawsze na kartę.
Co w takim wypadku? Czy jest w ogóle szansa na odzyskanie pieniędzy przy otwarciu sporu?

Pozdrawiam
Masiakox

Pochwały: 8

Reklama

Re: Spór w Paypal - pytania

Postprzez Flyagaric » piątek, 16 października 2015, 01:39

A na spór nie masz czasem tylko 30 dni? Jak ponad miesiąc, to nie masz się już chyba czym kłopotać.
Takie rzeczy proponuję szukać na PP - jest przecież po polsku, nie?
Nawet pomoc mają.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Postprzez kamil018 » piątek, 16 października 2015, 10:57

Jest 60 dni na zwrot a system ochrony kupujących działa niezależnie od formy płatności
Alcatel OT918D > Doogee DG750 > Xiaomi Redmi 3

Sprzedam:
1.
kamil018

Pochwały: 5

Postprzez iron » piątek, 11 grudnia 2015, 11:06

Według tego co piszą na stronie PayPal, na rozpoczęcie sporu jest 180 dni.

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
iron

Postprzez widmo82 » niedziela, 10 stycznia 2016, 23:59

Kupiłem coś przez PayPala, mija zaraz 40dni a jak powiedziałem "majfrendowi", że otwieram za kilka dni spor to majfrend wyslal telefon a przynajmniej podal mi numer paczki, który nie wiem czy wogóle idzie do mnie. Sciemniał ponad 30dni i mam uwierzyć, ze bedzie ok? Jak zaloże spor to PayPal pewnie go uwali skoro paczka idzie ;/ - jak to działa?
Sprzedam: Xiaomi Miband 2
widmo82
AKTYWNY

Pochwały: 24

Postprzez fake4r » poniedziałek, 11 stycznia 2016, 00:01

Na paypalu masz teraz chyba 180 dni na otwarcie sporu, więc myślę że spokojnie jeszcze zdążysz otworzyć jeśli paczka wyląduje czy dojdzie gdzie indziej lub wcale.
fake4r
VIP

Pochwały: 190

Postprzez widmo82 » poniedziałek, 11 stycznia 2016, 18:53

Ja doszukałem się 45
widmo82
AKTYWNY

Postprzez fake4r » poniedziałek, 11 stycznia 2016, 18:56

"Jak przebiega proces ochrony?

Aby zainicjować proces ochrony kupujących, należy zalogować się do konta i zgłosić spór w ciągu 180 dni od daty wysłania płatności."

To tak na szybko.
Wejdź w płatność i na dole pisze do kiedy możesz skorzystać z ochrony.
Np u mnie płatność z 11 grudnia:
Potrzebujesz pomocy?
W razie wystąpienia problemów skontaktuj się ze sprzedającym za pośrednictwem systemu PayPal przed 9 czerwca 2016. Możesz mieć prawo do korzystania z ochrony kupujących.
fake4r
VIP

Pochwały: 190

Postprzez Bandy » piątek, 22 stycznia 2016, 00:32

Podczepię się pod temat, mial ktoś okazję do sprawdzenia czy rzeczywiście spór na Paypalu jest tak efektywny jak na Ali?

Na Aliexpress raz mi Majfriend nie wysłał, po założeniu sporu i kilku dniach bez jego odpowiedzi automatycznie zwrócono mi pieniądze. Teraz przymierzam się do zakupu Xiaomi Redmi 3 i na Ali jest 20$ droższy niż na takim spemall.com, dlatego też rozglądam się w tym kierunku, jednak trochę się cykam tego sklepu.

Ma ktoś doświadczenia z paypalem w tej sprawie (a może ktoś w tym sklepie kupował?)?
Bandy

Pochwały: 1

Postprzez swiezak82 » piątek, 22 stycznia 2016, 01:07

Nie masz się czego obawiać. Zarówno sklepu jak i PayPala. Jak masz dowody, że coś jest nie tak to nie masz się czego obawiać. Plusy PayPal to okres ochrony 180 dni i zwrot kosztów odesłania towaru. Moim zdaniem ochrona lepsza niż na Ali.

Autor postu otrzymał pochwałę
swiezak82
VIP

Pochwały: 41

Postprzez widmo82 » poniedziałek, 25 stycznia 2016, 23:43

1) Płaciłem karta walutową T-mobile, podpiętą do konta PayPala. Czy w tym przypadku też przysługuje mi prawo do reklamacji czy tylko jeśli mam środki na koncie PayPalowym?
2) Lepiej zrealizować reklamacje w PayPalu czy chargeback mastercard rozpoczynając procedurę przez wystawce karty tzn bank X ?

Nie wiem czy reklamować zakładajac spór w PayPalu czy w banku wystawcy karty?
widmo82
AKTYWNY

Postprzez lokalizator » wtorek, 26 stycznia 2016, 12:23

Na początek pisz do PayPal. Nie ma znaczenia instrument płatniczy a środki wrócą tam skąd je pobrano.
Powinno być szybciej i prościej.
lokalizator

Pochwały: 3

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI