• Reklama

Spór, proszę o pomoc

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Spór, proszę o pomoc

Postprzez konsucjusz » 21 sie 2013, o 22:02

Witam, w lipcu zamówiłem przedmiot z aliexpress zapłaciłem z tzw. payament linka sprzedawca po zapewnieniach napisał że niestety skończył się ten produkt w fabryce i abym wybrał inny z jego sklepu odpisałem, że nie chce innego i proszę o anulowanie zamówinia, następnego dnia loguję sie na aliexpress i co ? Widzę, że przesyłka wysłana, zapytałem się o co chodzi, odparł na to że wziął produkt z innej fabryki. Do tej pory nie przyszedł obawiam się, że Chińczyk nigdy nie miał tego przedmiotu i po prostu mnie oszukał, Podał zły numer śledzenia (paczka poszła na podhale nie na mazowsze a status jest jako doręczony) nie chciał również wysłać skanu z moją przesyłką, po upłynięciu obiecanego czasu otworzyłem spór. Później napisał abym zamknął spór poczekał 3 dni, jeżeli nie otrzymam przesyłki to mam otworzyć spór jeszcze raz. Nie zrobiłem tego ponieważ obawiałem się, że nie ma czegoś takiego jak zamknięcie i ponowne otworzenie sporu jeszcze raz. Napisałem do niego za 3 dni, że nie otrzymałem przesyłki i oczekuję zwrotu pieniędzy to ten napisał abym zamknął i otworzył ponownie wtedy zwróci mi pieniądze, również tego nie zrobiłem odpisałem, że nie widzę potrzeby abym miał to uczynić, i nie widzę problemu aby rozwiązać spór za 1 razem. Co mam teraz zrobić ???
konsucjusz

Reklama

Re: Spór, proszę o pomoc

Postprzez jagdaw » 21 sie 2013, o 23:33

Trzymaj otwarty spór!!!
Zasady aliexpress są takie, że dopóki nie potwierdzisz że dostałeś produkt to sprzedawca nie dostaje kasy, która jest na koncie aliexpress. Tak, więc napisz do aliexpress, jeżeli jest tam jakieś centrum rozstrzygania sporów (nie wiem bo tylko dwa razy kupiłem i bez sporów) i opisz sytuację. Może to potrwać jakiś czas, ale aliexpress powinno zwrócić Ci kasę. Ale czy nie jest tak, że po 60 dniach od zakupu jeżeli nie klikniesz że otrzymałeś produktu to aliexpress automatycznie zwraca kasę - tam chyba cały czas się odlicza te 60 dni po wejściu w transakcję.
jagdaw

Telefon:: ZOPO ZP810
ROM: 4.2.1

Re: Spór, proszę o pomoc

Postprzez homar » 21 sie 2013, o 23:54

jagdaw napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Aliexpress po odliczeniu 60 dni przesyła kasę sprzedawcy, a nie zwraca kupującemu.
homar
AKTYWNY

Telefon:: Elephone P6000

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI