• Reklama

Spór czy czekać

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Spór czy czekać

Postprzez lexio » 8 gru 2013, o 16:45

Witam
Sprzedawca na alliexpress napisał mi ,że zwróci mi pieniążki ale nie wiem co mam zrobić .To pierwsza moja taka sytuacja i tylko trzeci zakup na alli .Napisałem mu ,że ok. Czy mam zakładać spór czy czekać ? Czy ktoś może mi podpowiedzieć co zrobić w takiej sytuacji .Dziękuje za wszelkie informacje
lexio
AKTYWNY

Pochwały: 22
Telefon:: sonyericsson ARC S

Reklama

Re: Spór czy czekać

Postprzez drago68 » 8 gru 2013, o 17:07

Jak sprzedawca zwróci Tobie kasę to zakładaj spór i poproś o zwrot całej kwoty.
Najlepiej napisz do niego i napisz mu, że założysz spór o zwrot kasy.
Dlaczego Tobie chce zwrócić... podaj przyczynę.????
drago68
VIP

Pochwały: 85
Telefon:: Xiaomi RN4

Postprzez lexio » 8 gru 2013, o 17:22

bo wysłał lipny numer do śledzenia i sam napisał ,że to jego błąd a teraz pyta mnie czy zaczekam do końca czasu
numer dał mi w ostatni dzień czasu czyli 7 dzień po tym 16 dni i mam not found
to napisał " to jest nasz błąd, będziemy chood dogodna Opublikuj następnym razem, szczerą nadzieję, że wybaczy nam błąd, i możemy zaoferować zwrot pieniędzy na koncie przeprosić to, to jest ok? można pls zwrócić się do nas, gdy otrzymają produkt? dzięki agian do zrozumienia" jak sie zgodziłem to teraz czy poczekam do końca czasu czyli 30 dni jeszcze na to wygląda
lexio
AKTYWNY

Postprzez drago68 » 8 gru 2013, o 17:27

To jak chcesz dany przedmiot , to daj mu czas np.3 dni na ponowne wysłanie na nowym numerze paczki, a jak nie to otwieraj spór i napisz brak numeru paczki w śledzeniu.
Nie czekaj do końca zakończenia aukcji, coś ściemnia.

Autor postu otrzymał pochwałę
drago68
VIP

Postprzez lexio » 8 gru 2013, o 17:40

dzięki tak zrobię ,widzę ,że ściemnia jeszcze u mnie lipa z angielskim piszę przez translator on pewnie też i trochę to krzaczasto wychodzi napisałem "I wait three days for a new parcel number, then I assume dispute " przez google a u nich po przetłumaczeniu wychodzi "Czekam trzy dni nowy numer działki, a następnie zakładam spór" chyba zrozumie
lexio
AKTYWNY

Postprzez lexio » 9 gru 2013, o 17:30

dziś dostałem list od listonosza bez żadnego pokwitowania dał i poszedł ,wysłał chińczyk ale z numerem ściemniał jednak ale dobrze ,ze jest ok
lexio
AKTYWNY

Postprzez monbart » 24 lut 2014, o 21:19

Mam pytanie odnośnie wysyłki towaru i otwierania sporu - zakupiłem buty - zapłaciłem karta alior w USD - chińczyk po 3 dniach wysłał numer nadania paczki - niestety w trackingu wyskoczyło mi że taka paczka wysłana była juz jakis miesiąc temu i została odebrana przez kogos - chińczyk nie odpowiada, nie odpisuje - wszystkie przedmioty usunął - założyłem spór - opisałem co i jak - jak to wszystko będzie dalej wyglądało ? nie potwierdziłem odebrania przesyłki
monbart

Telefon:: @

Postprzez existe » 24 lut 2014, o 21:31

tak jak kupuje sie od kogos z zerowa renoma - takich tysiace tam jest i licza, ze bogaty europeczyko amerykanin sie nie odezwie - wiec dostana kase
zakladaj spor i to pilnie

taka uwaga:
w ehandlu - zawsze - jesli sa watpliwosci zaklada sie spor czy to na ali czy to na paypal czy innych mozliwosciach (ja jesli nie mam mozliwosci obrony nie kupuje - dlatego tez np nie uzywam alledrogo, a moze tam cos z tym zrobili ? czy tylko dalej kase bija)

zarowno na aliexpress jak i w paypal WIELokrotnie dostawalem zwrot kasy
z zalozonego sporu - zawsze mozna sie wycofac,
ryzyko to brak sporu !
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Postprzez robin210 » 27 lut 2014, o 13:20

Potrzebuję porady jak zakończyć transakcję a mianowicie Chińczyk odpisał mi że nie ma tego co zamawiałem w magazynie i może mi oddać kasę oczywiście się zgadzam proszę mi powiedzieć czy mam otworzyć spór czy jest inne wyjście?
robin210

Telefon:: ZTE GEEK 975
ROM: niema

Postprzez Robbo » 27 lut 2014, o 13:37

Cancel order

Ja i LG G2
Robbo
AKTYWNY

Pochwały: 14
Telefon:: Samsung Galaxy Nexus
ROM: MIUI V5

Postprzez robin210 » 27 lut 2014, o 13:51

No niestety takiej opcji już nie mam ponieważ dostałem od Chińczyka lipny numer trackingowy a od momentu zamówienia upłynęło około 20 dni.
robin210

Telefon:: ZTE GEEK 975
ROM: niema

Postprzez drago68 » 27 lut 2014, o 13:58

Zakładaj spór i pełny zwrot kasy..!!!!
drago68
VIP

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI