• Reklama

Spadek jakości usług na ALiexpress

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Spadek jakości usług na ALiexpress

Postprzez blue_voyager » 17 maja 2016, o 09:22

Taka mnie naszła refleksja.
Kupuję na Aliexpress od kilku lat ale tak złego serwisu jak w ciągu ostatnich kilku miesięcy jeszcze nie miałem. Nie wiem czy mam wyjątkowego pecha czy to może jest stała tendencja. Przez ostatnie dwa miesiące założyłem więcej sporów niż wcześniej przez 2-3 lata. Notorycznie różni sprzedawcy wysyłają co innego niż się kupuje, wysyłają jedną sztukę zamiast kupionych 5 czy 10, lewe trackingi itp. Mam wrażenie, że coraz większa ilość sprzedawców z Chin zamiast budować swój biznes, działa na krótka metę patrząc jak tu wydoić klientów z drugiego końca świata. I dotyczy to niestety nie tylko nowych sprzedawców (tu kombinatorzy zawsze byli) ale też handlarzy z doświadczeniem, z dobrym feedbackiem. Jakoś mi się nie chce wierzyć w te ich pomyłki, którymi zawsze się tłumaczą. Ok raz, ale pięć razy to samo?
Do tego jeszcze wyraźny wzrost cen w stosunku do tych sprzed 2-3 lat.
Obawiam się, że będzie coraz gorzej. I dotyczy to również sklepów, co doskonale widać u nas w wątkach poszczególnych sprzedawców.

Jak to u Was wygląda?
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Reklama

Re: Spadek jakości usług na ALiexpress

Postprzez fake4r » 17 maja 2016, o 09:26

Być może ma to związek z ogromnym wzrostem popularności na zakupy w Chinach. Co raz więcej osób zamawia różne rzeczy. A im więcej zamówień tym więcej błędów się może zdarzyć. Nie sądzę żeby robili to celowo, bo przecież na tym zarabiają, to jest ich biznes. Może po prostu miałeś chwilowe fatum ;)
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez blue_voyager » 17 maja 2016, o 09:42

Ok, pomyłki zawsze się zdarzają. Ale taka sytuacja - kupuję z jednego konta 10 sztuk - sprzedawca wysyła jedną sztukę. Po pewnym czasie z innego konta kupuje znów 10 sztuk tego samego i znów wysyła jedną sztukę. Za pierwszym razem uwierzyłem w pomyłkę za drugim już nie i skreśliłem go na dobre.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Postprzez fake4r » 17 maja 2016, o 09:45

No to może jakiś dziwny przypadek tego sprzedawcy. Są i tacy, zależy się jak się trafi.
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez KarlosW » 17 maja 2016, o 09:52

Dla mnie Chińczycy w większości, niestety, kręcą..
Do tego popularność ma ogromny wpływ na ceny..
KarlosW
VIP

Pochwały: 32
Telefon:: thl w200

Postprzez bartazzz » 17 maja 2016, o 09:58

na pewno mogę potwierdzić wzrost cen. i nie wiadomo czy wynika to z ogólnego wzrostu cen na produkty czy z marży. Albo rzeczywiście jest duży popyt, co ustawia ceny. do tego dochodzi kurs dolara. Dobrze pamietąm okres gdzie dolar przebywał w zakresie 3-3,5 i wtedy naprawdę ceny były konkurencyjne. Dziś wybór nie jest oczywisty, bo można kupić sprzęt takich marek jak s..ung w lekko używany w dobrych cenach o podobnych parametrach. Przy niższym kursie chińczyki demolowały rynek stosunkiem cena/parametry. Dziś jest zauważalny spadek zainteresowania telefonami z chin. Dziś kupuje dużo pasjonatów i miłośników marek. Co do spadku obsługi to ciężko mi się wypowiedzieć bo ostatnio nie miałem żadnego problemu.
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 99
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez marcoos1 » 17 maja 2016, o 10:04

Patrząc tylko na polskie serwisy to zawsze jak pojawi się jakiś artykuł na wp czy onet to potem ktoś jeszcze to wrzuci na wykop i nagle rośnie liczba chętnych na zakupy w Chinach.
Oczywiście po 2 tygodniach płacz, że to trwa tak długo, otwieranie sporu.
Chińczycy widzą wzrost liczby kupujących ale ich opinia o Polakach też spada.
Dodatkowo zaostrzona polityka sprzedaży podróbek. Chińczycy zarabiają mniej to tną koszty jeszcze bardziej i wtedy jakość spada.
Ja nie zauważyłem mocnego spadku jakości obsługi (tzn spadek może jest ale w ramach poprzedniej średniej + tolerancja uwzględniająca skalę)
marcoos1
VIP

Pochwały: 76
Telefon:: samsung

Postprzez bartazzz » 17 maja 2016, o 10:10

do tego dochodzi ostatnio "dobra zmiana" skutkująca uszcelnieniem VAT
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez Dziubek » 17 maja 2016, o 10:10

KarlosW napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dobrze że u nas w kraju jest inaczej ;-)

Od siebie dodam że zauważyłem wydłużony czas nadania, ale aby były problemy by otwierać spór to nie miałem.

RedMi Note 3 tapie tego posta
Dziubek

Pochwały: 2
Telefon:: Huawei

Postprzez zielony14 » 17 maja 2016, o 10:12

Od początku tego roku zaczęło dziać się coś dziwnego...
Wcześniej założyłem może 1-2 spory w pół roku... teraz 20 jak nie 30....
Przesyłki częściej się gubią, może to nie wina sprzedawcy tyko poczty ale niektóry sprzedawcy chyba nie wysyłają towaru...

Może ma to związek z tak wielką popularnością Aliexpress i już się tak nie starają bo mają zbyt dużo nabywców i nie wyrabiają...
LeTv x600 3/32
Pomoc w zakupach z Chin

Więcej informacji PW lub "zleceniekupna@gmail.com"
zielony14
VIP

Pochwały: 58
Telefon:: LeTv x600
ROM: BB72 010S

Postprzez Flyagaric » 17 maja 2016, o 11:53

Ostatnio kupuję masę pierdół - dawno nic droższego nie kupowałem - to i nie zauważyłem wyraźnych spadków jakości obsługi. Jedyne, co się zdziwiłem, jak gościu przysłał mi zupełnie niedziałające adaptery b22 do g24 - w pale mi się nie mieściło, że ktoś może w ogóle nie testować swego produktu przed sprzedażą. Sprzedawca napisał, że widocznie działają tylko z chińskimi żarówkami, bo u niego ok ...
IMHO - oczywistym jest, że zjada ich popularność zakupów w Chinach. Nie wyrabiają. Teraz nawet jak jestem u fryzjera (!), to słyszę jak babeczki wymieniają co tam ostatnio w Chinach pokupowały. Stąd i ceny. Telefon kupiłem w PL, bo ciekawe dla mnie są już tylko wybrane modele.
Ostatnio edytowano 17 maja 2016, o 11:57 przez Flyagaric, łącznie edytowano 1 raz
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez Vexus » 17 maja 2016, o 11:55

Ja też potwierdzam że ostatnio Chińczycy zaczęli kombinować, do niedawna kupowałam i maks po tygodniu dostawałem normalny tracking tzn.normalny numer przesyłki teraz owszem pojawia się jakiś ciąg liczb którego nigdzie nie można sprawdzić i nie wiadomo co i jak. Na jedną przesyłkę czekam od 20 marca i tracking nigdzie nie mogę odczytać. Jak napisałem do sprzedawcy to się strasznie oburzył bo jak to on ma przecież 60 dni i mam czekać :-\
Przykładowy tracking "35278505585" gdzie to doczytać?

Wysłane z mojego Lenovo TAB S8-50L przy użyciu Tapatalka
Ostatnio edytowano 17 maja 2016, o 12:08 przez Vexus, łącznie edytowano 2 razy
Vexus

Telefon:: Samsung

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI