• Reklama

Spadek jakości usług na ALiexpress

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Spadek jakości usług na ALiexpress

Postprzez fighter » 17 maja 2016, o 12:01

Telefony poszły strasznie w górę przykład Mi5, bardzo drogi telefon jak na chińczyka a jakoś powala. Sa filmiki na YouTube jak ludzie lamia je na pół w rękach.
fighter

Reklama

Postprzez fake4r » 17 maja 2016, o 12:12

To już się trochę offtop robi ale co to ma być za test łamanie telefonu w rękach? Specjalne rysanie, czy podpalanie. 99% użytkowników nie naraża telefonu na takie działania. No może faktycznie ten Mi5 dość łatwo się złamał ale życiu codziennym nie będzie miał kiedy tak się wyginać żeby miał się połamać. To filmiki robione dla kasy, pół miliona czy milion wyświetleń to niezły hajs. Tak samo można robić ze wszystkim a lud to ogląda. Wezmę powerbank rozgniotę go młotkiem, ale wcześniej podpalę i pomaczam w wodzie, uppss zepsuł się, nie kupujcie to szmelc :)
fake4r
VIP

Pochwały: 202

Postprzez dtr » 17 maja 2016, o 12:45

To i ja napiszę coś od siebie. Sporo pierduł zamawian na alli, takie w granicach 1-10$ i oczywiście jak wćześniej nie było problemu z wysyłką i dostawą (nawet nierejestrowane) to teraz jakaś plaga. Nierejestrowane nie dochodzą (na oko ok 50% mi ginie, już się nawet zacząłem zastanawiać czy listonoszka się nie zbuntowała :) ).
Rejestrowane dochodzą póki co ale jest taka dziwna prawidłowość: czym mniejsza paczka tym dłużej idzie. Teraz zaczynają mi spływać niektóre rzeczy z lutego. Nie miałem sytuacji z "roztargnieniem" i wysyłką mniejszej ilości, raczej dotyczy to tylko wyboru poczty i jakości dostawy.
dtr

Pochwały: 4

Postprzez ra-vau » 17 maja 2016, o 16:59

Sprawdzcie ilu użytkowników ma telchina, dodajcie osoby z fanpejdży na fb, ogarnijcie ile osob ile rzeczy zamowi w miesiącu, a teraz zrozumcie ze MAJFRENDZI wysylaja na caly świat. Każdy kraj ma swoja telchine, grupy na fejsie i ludzoe ciagle cos kupują... To co sie dziwic ze wszystko idzie wolniej, a ceny jak jest popyt to rosna? To najnormalnoejsze zjawisko w handlu. Ilosc zamowien to oczywiscie oprocz wzrostu ceny, możliwośc pomyłek, oraz chec oszukania ze strony nawet pewnego sprzedawcy... Bo osoby ktory nie otiweraja sporow = zysk, a doslanie towaru i przeprosiny nie kosztuja wiele.

Wczoraj kabel kupowalem. Czas wysyłki w opisie 3dni 5dni 7dni. Czas dostawy w opisie rozny także.
Zaplacilem 20centow wiecej niz najtansza opcja, wyzylka CN registred i list polecial drugiego dnia... Ostatnio po takiej akcji byl po 8dniach u mnie (rekord 5...), a innym razem dekielki do auta szly 4tyg.... Nie wspominajac o elektronice, gdzie tracking dostaje 5dnia, zaczyna dzialac 15 (bo fizycznie nadal paczke 13dnia), a dociera po 37 dniach od zakupu.

Nie ma reguły na zakupy w chinach. Żadnej, a chwilowy trend i nasze odczucia, to zwykle zbiegi okoliczności i przypadek.
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 112

Postprzez KrzysiekGP » 17 maja 2016, o 19:12

Vexus napisał(a):J
Przykładowy tracking "35278505585" gdzie to doczytać?

Wysłane z mojego Lenovo TAB S8-50L przy użyciu Tapatalka

Ten tracking możesz sprawdzić na http://trackitonline.ru
KrzysiekGP

Pochwały: 2

Postprzez fighter » 17 maja 2016, o 23:18

fake4r napisał(a):To już się trochę offtop robi ale co to ma być za test łamanie telefonu w rękach? Specjalne rysanie, czy podpalanie. 99% użytkowników nie naraża telefonu na takie działania. No może faktycznie ten Mi5 dość łatwo się złamał ale życiu codziennym nie będzie miał kiedy tak się wyginać żeby miał się połamać. To filmiki robione dla kasy, pół miliona czy milion wyświetleń to niezły hajs. Tak samo można robić ze wszystkim a lud to ogląda. Wezmę powerbank rozgniotę go młotkiem, ale wcześniej podpalę i pomaczam w wodzie, uppss zepsuł się, nie kupujcie to szmelc :)

Fake4r nie oszukujmy się xiaomi dało ciała. Choć bardo Lubie te firme. Te crash testy są wazne przy drogich modelach, i zaloze sie ze telefon za 200 zł z biedronki jest bardziej trwały niż mi5

Wysłane z mojego ROME_X przy użyciu Tapatalka
fighter

Postprzez ddr » 18 maja 2016, o 21:12

Potwierdzam, dzieje się coś dziwnego. Wyświetlacz do mx4 miał być nowy, przyszedł używany. Jakiś głośnik zamawiałem to nie pasował. 2 wyświetlacze białe do x600, przyszły digitizery. Zamawiałem też płytę główną do mx4 pro, przyszła zablokowana...
Nie będę wymieniał ile rzeczy przyszło uszkodzonych. Aktualnie 19 otwartych sporów.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez tpawel » 18 maja 2016, o 21:28

19 sporow... a ja myślałam ze mam pecha, zamawiam 5-6 paczek miesiecznie i srednio z tymi 2 jest zawsze jakis problem. Generalnie biorąc pod uwage coraz wyzsze ceny zakupy robią sie malo atrakcyjne.
tpawel
VIP

Pochwały: 54

Poprzednia strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI