• Reklama

Sonim za 270 zł ?

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Sonim za 270 zł ?

Postprzez emilskierniewice » 13 sty 2014, o 19:20

Zupełnie obcy jest mi temat chińszczyzny. Mam pytanie dotyczące pewnego telefonu mowa o SONIM XP3300 LAND ROVER. Widziałem jego różne ceny 400 euro 500 dolarów 1000 do 2000 zł. Na aukcji na allegro znalazłem go za 270 zł !! http://allegro.pl/sonim-xp3300-land-rov ... 72445.html Sonim to wiodąca marka telefonów "pancernych" jeden z ich modeli zasłynął w księdze guinnessa przetrwaniem bez jednej rysy, upadku na asfalt z wysokości 25 metrów. Z tych jak i innych powodów dziwi mnie cena tego telefonu, która stanowi 15-30 % cen u wszystkich innych dystrybutorów. Czy to super okazja czy po prostu jakaś podróbka ?
Zastanawiająca jest też adnotacja na dole aukcji "Cza realizacji przesyłki wynosi od 20 do 60 dniroboczych
( średnio jest to 25 dni)

Przesyłki wysyłane są z zagranicznego magazynu
( Hongkong , Singapur )
W polsce przesyłki dostarcza poczta polska "
Pozdrawiam.
emilskierniewice

Telefon:: Sony Ericsson

Reklama

Re: Sonim za 270 zł ?

Postprzez ebola1972 » 13 sty 2014, o 19:32

wrzuć sobie ten model na aliexpress.com i zobaczysz, że rozrzut cenowy jest od 69 USD do 400 w zależności od jego parametrów. Ten na allegro to chyba jeden z najtańszych modeli.
a czy to oryginał jest to ciężko powiedzieć, na ali za mało komentarzy widziałem.
ebola1972
VIP

Pochwały: 44
Telefon:: Xiaomi RR

Postprzez drago68 » 13 sty 2014, o 19:35

Zakup jak i sprowadzenie jest właśnie z Chin. Trzeba doliczyć jeszcze możliwość zapłacenia 23% Vat-u.
Może być jakaś podróbka, Chińczycy wszystko podrobią, nawet własną produkcję!
drago68
VIP

Pochwały: 85
Telefon:: Xiaomi RN4

Postprzez spoco » 19 sie 2014, o 15:54

Ja kupiłem oryginalnego Sonima S1. telefon wypas. Niezniszczalny. bateria trzyma 3-4 tygodnie jak dużo gadam, jak mało to prawie 6 tyg. Mam go już 3 lata i nigdy mnie nie zawiódł. Wbijałem nim gwoździe, leżał pare dni na dnie akwarium (pełnego z rybkami) i tym podobne akcje. No ale kosztował grubo ponad tysia.

Kumpel kupił identyczny telefon na allegro za 300 pln. Jakość wykonania porażka. Bateria - porażka. No i 3 dnia utopił go w szklance piwa :)

BTW. Sonim to marka amerykańska (oczywiście robią je w chinach). Jak go kupiłem dostałem 2 lata bezwarunkowej gwarancji nawet jakbym uszkodził go ze swojej winy to wymieniają na nowy.
spoco

Telefon:: SONIM S1, Defy
ROM: CM, stock

Powrót do Jaki telefon kupić ?