• Reklama

Solidny telefon do 750zł

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Solidny telefon do 750zł

Postprzez kwiateek » 11 mar 2015, o 16:32

Cena (bez VAT): do 750zł, mniej = lepiej
Wielkość ekranu/Rozdzielczość:4.5-5.5/minimum 1280x720
Ilość RAM/ROM/Procesor: minimum 1GB/minimum 8GB/obojętnie
Dual/Single sim: obojętnie
Preferowane marki: -
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): tam gdzie się bardziej opłaca :-)
Wymagania (parametry, funkcje): ładny ekran, dobry GPS, znośny aparat, solidna konstrukcja, stabilny soft
Opis:
Witam
Już jakiś czas przymierzam się do "chińczyka", stosunek parametrów do ceny naprawdę świetny chociaż ostatnio kurs dolara nie sprzyja importowi.
Niedługo przyjdzie do mnie xperia e4 ale ponieważ ekran i pamięć mocno odstaje od mojej wysłużonej xperi s to obrażam się i wrzucam na allegro.
Do rzeczy, mało gram, w sumie to wcale, dual sim do szczęścia mi nie potrzebny, wystarczy 3G
Interesuje mnie ekran 720p, solidna konstrukcja, ekran 4,5- 5,5 cala - im mniej tym lepiej, przyzwoity GPS, płynne działanie, niezawodność
Fajnie by było gdyby telefon można było kupić w Polsce albo za niewiele $$ żeby wysoki kurs tak nie bolał.
Poniżej moje typy, zaczniemy od rozsądnych:
Eachine M1 - był do kupienia za $80, teraz ponad 100 ale można przeżyć :) podobno ma przyzwoity ekran
Cubot ZORRO 001 - $139 wydaje mi się solidniejszy ale nie znalazłem wielu opinii
i na tym kończą się moje tańsze typy, gdyby można było je nabyć w jakiejś promocji to biorę :)
A tu coś bardziej odpicowanego:
UleFone BE PRO - znany i lubiany, był za $111, teraz 169 więc nie zachwyca, parametry ciekawe
LENOVO A806 A8 LTE - ten mi się podoba :) firma i parametry mnie przekonują
ELEPHONE P3000S, P5000 - ten drugi będzie można kupić za $179, oba mają ciekawe parametry.
Liczę na wasze opinie czy brać jeden z rozsądnych czy czekać na promocję i wydać pieniądze raz ale porządnie :)
Pozdrawiam
kwiateek

Telefon:: xperia s

Reklama

Re: Solidny telefon do 750zł

Postprzez bartazzz » 11 mar 2015, o 16:45

kup sobie coś ze sprawdzonych i ugruntowanych marek typu xiaomi czy lenovo.
Bardzo dobrym wyborem jest seria redmi od xiaomi redmi 2 lub xiaomi redmi note lte. Również wersję 1s można kupić teraz w dobrej cenie
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez shayk » 11 mar 2015, o 17:18

Coolpad F1 albo F2, Mlais m9, Gionee elife e7
MEIZU MX4 < LENOVO K3 NOTE < MEIZU M2 < ELEPHONE P7000 < XIAOMI Mi3 < MEIZU M1 NOTE < EACHINE M1 < P6i < STAR N9800
Pomagam w zakupach z Chin
shayk
VIP

Pochwały: 41
Telefon:: elephone

Postprzez TLasky » 11 mar 2015, o 17:27

W Eachine nie istnieje GPS, chyba zapomnieli go dołożyć :-D z budżetowych z działającym GPS-em kojarzy mi się MLais M9, który o dziwo w tym zakresie okazał się naprawdę całkiem sprawny. Idąc po opcji budżetowej polecę Ci Lenovo P780, którego sam używam, choć przeszedłem przez kilka chińskich telefonów, łącznie ze średnią (Xiaomi Note 4G) oraz wyższą (Meizu MX4) półką. Dla kogoś, kto szuka telefonu bez wodotrysków jest to narzędzie idealne, przede wszystkim ze względu na fantastyczną baterię. Z minusów- mały ROM (4 GB, ale wystarczy dokupić SD, obsługuje na 100% do 32 GB), brak pasma WCDMA 900, GPS nie jest jakiś szałowy, ale daję radę :-). Największe plusy to świetna jakość wykonania, wspomniana bateria, no i przede wszystkim cena- wyrwiesz go za ok. 500 zł tu na forum lub na olx.pl :-).

T.

Autor postu otrzymał pochwałę
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 81
Telefon:: Zuk Z1
ROM: Fabryczny :-)

Postprzez kwiateek » 11 mar 2015, o 18:18

Dzięki panowie :-) naprawdę ciekawe propozycje, wow było przy Gionee elife e7, nie brałem go pod uwagę ale parametry kozackie :shock: i trochę smutno że m1 bez gps bo całkiem zachwalany. Ostatecznie zdecyduję się na Lenovo P780 albo dołożę 2x0 zł do a806. Szaleć będę przy następnym zakupie, może wtedy będzie bardziej sprzyjający przelicznik
Jak dla mnie problem rozwiązany :-) jeszcze raz dzięki
kwiateek

Postprzez TLasky » 11 mar 2015, o 18:46

kwiateek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Zacną propozycją jest również wysunięta przez kolegę opcja Coolpada F1, do wyrwania za ok. 500 - 550 zł. Stosunek cena/bebechy powala na łopatki :-).

T.

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Postprzez adamson » 11 mar 2015, o 19:08

TLasky napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dziwne, w moim egzemplarzu działa, przynajmniej szybko łapie fixa, w trasie nie sprawdzałem.
Ze swojej strony polecam Be Pro.

Autor postu otrzymał pochwałę
adamson
AKTYWNY

Pochwały: 10
Telefon:: coolpad 7320
ROM: AOSP v2.1

Postprzez marx » 11 mar 2015, o 20:28

Elefone jest dobrą propozycją, jest problem z gniazdem słuchawek, ale GPS, wydajność bardzo dobra.
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez kwiateek » 11 mar 2015, o 20:39

adamson napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dziwne, w moim egzemplarzu działa, przynajmniej szybko łapie fixa, w trasie nie sprawdzałem.
Ze swojej strony polecam Be Pro.

Ano faktycznie, chyba się nam coś pomieszało :lol: w takim razie m1 będzie moja, na banggood kupię przez paypal i nie stracę na wymianie a $106 to i tak o wiele mniej niż chciałem wydać :)
@all up, dzięki!
kwiateek

Postprzez adamson » 11 mar 2015, o 21:49

Ostrzegam, że ten Eachine to nie jest żadne cudo ! I trafiają się felerne egzemplarze.
adamson
AKTYWNY

Pochwały: 10
Telefon:: coolpad 7320
ROM: AOSP v2.1

Postprzez kwiateek » 12 mar 2015, o 00:19

Domyślam się, zawsze można rozpocząć spór na paypalu i odzyskać część/całość kaski :-) no chyba że naprawdę jakość p780 zostawia m1 w tyle... Na allegro sporo egzemplarzy z problemami więc sam nie wiem.
Tak BTW to wyszukiwanie "eachine m1 vs p780" zwraca ten temat :lol:
kwiateek

Postprzez TLasky » 12 mar 2015, o 02:25

Nic dziwnego, bo to zupełnie inna era telefonów :-) to jakbyś kazał Tysonowi walczyć ze Szpilką :-D choć po mojemu to właśnie Tyson wychodzi z tej walki zwycięsko :-). Mam obydwa codziennie w ręku (jeden to mój służbowy, drugi wspólnika, który czasem odbieram jak on nie może) i na obronę Eachine powiem, że w porównaniu do Lenovo za****ala, ale jak dla mnie Lenovo deklasuje go jakością wykonania i baterią. Co do GPS-a ściągałem Eachine dla jeszcze jednej osoby i dokładnie to samo info- GPS nie istnieje :-D. Najwyraźniej lubią mnie te felerne egzemplarze ;-).

T.

TLasky
VIP

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?