• Reklama

Solidny i "średnio mocny" - wybór nie taki oczywisty

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Solidny i "średnio mocny" - wybór nie taki oczywisty

Postprzez Dablju » 28 lip 2014, o 23:50

Witajcie ;)
Pomimo posiadania ZTE Geek z Intelem zastanawiam się nad nowym telefonem. Wielu mogłoby zapytać czemu, wszakże to świetny sprzęt za 600zł - dorównuje nie jednemu flagowcowi. Jednak denerwują mnie w nim inne rzeczy - najbardziej chyba źle spasowana obudowa, praktycznie od samego początku mi trzeszczy i nie za wiele da się z tym zrobić. Po drugie brak GG - muszę bardzo uważać a to i tak nie pomaga bo jest już kilka rys, nie są szczególnie widoczne ale w słońcu dają się we znaki. Po trzecie - plastik.. ilekroć miałem telefon metalowy w rękach czuć, że "to jest to", nie jakieś tanie tworzywo tylko sztywna konstrukcja. No i na koniec nieszczęsne wsparcie a raczej jego brak, nie łudzę się już, że będzie Kit Kat na Geeka ani jakikolwiek custom rom.
Wiele jest ostatnio telefonów z nieziemskimi wynikami antutu gdzieś pod 40k pkt - raczej nie zrobi mi to większej różnicy czy procesor jest dual, quad czy octa core a może zaraz się okaże ze hexa.. choć nie będę ukrywał, że jak już zmieniam to na coś przynajmniej nieco lepszego ;)

Nie przedłużając podam najważniejsze cechy które mnie interesują i przykładowe telefony z których może mi doradzicie:
1) Powinien być metalowy - ewentualnie jakiś MEGA plastik, tworzywo które będzie naprawdę solidne
2) Gorilla Glass
3) Przynajmniej 2 GB RAM
4) Wielkość 4,7 - 5,5 cala
5) Bateria przynajmniej taka jak w ZTE - 2300mAh, odpowiednio większa dla większego ekranu
6) W miarę procesor - niechby to był poziom przynajmniej Z2580/Snapdragon 600
7) Nie interesuje mnie w ogóle przednia kamera - więc bez znaczenia jaka będzie
8) W miarę tylny aparat - powiedzmy poziom Geeka
9) Cena powiedzmy +/- 330$, jeśli będzie coś naprawdę godnego uwagi to odpowiednio trochę dołożę
10) Rozdzielczość co najmniej 720p, choć powyżej 5" preferowane już FHD

I teraz kilka moich typów:

1) Lenovo K900
2) Xiaomi Mi3
3) Huawei P6 - jak z baterią?
4) IUNI U2 - nieco drogi
5) Kingzone K1 - klon Huawei - warto?
Dablju
VIP

Pochwały: 35
Telefon:: ZTE Geek
ROM: 4.2.2

Reklama

Re: Solidny i "średnio mocny" - wybór nie taki oczywisty

Postprzez Dablju » 29 lip 2014, o 22:19

Serio nikt nie pomoże? Zastanawiam się między K900 a Mi3, ktoś mógłby wypowiedzieć się na temat baterii w Lenovo?
Ewentualnie może ktoś ma jeszcze jakieś inne typy co mogłoby mnie zainteresować?
Dablju
VIP

Postprzez ddr » 31 lip 2014, o 13:08

1) Powinien być metalowy - ewentualnie jakiś MEGA plastik, tworzywo które będzie naprawdę solidne
2) Gorilla Glass
3) Przynajmniej 2 GB RAM
4) Wielkość 4,7 - 5,5 cala
5) Bateria przynajmniej taka jak w ZTE - 2300mAh, odpowiednio większa dla większego ekranu
6) W miarę procesor - niechby to był poziom przynajmniej Z2580/Snapdragon 600
7) Nie interesuje mnie w ogóle przednia kamera - więc bez znaczenia jaka będzie
8) W miarę tylny aparat - powiedzmy poziom Geeka
9) Cena powiedzmy +/- 330$, jeśli będzie coś naprawdę godnego uwagi to odpowiednio trochę dołożę
10) Rozdzielczość co najmniej 720p, choć powyżej 5" preferowane już FHD

A zenfone 5 brałeś pod uwagę? ;).
Jest plastikowy, ale nikt nie narzeka na spasowanie, więc jest pewnie dobre.
Ma GG3.
Ram 2GB.
5 cali.
Bateria niestety 2100mAh.
Procek Z2580 w przypadku wersji 2/16. Pozostałem Z2560.
-
Dobry tylni aparat.
Cena 180-200$ za wersję 2/16.
Rozdziałka 720p.
Ostatnio edytowano 31 lip 2014, o 13:11 przez ddr, łącznie edytowano 1 raz
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez mrergie » 31 lip 2014, o 13:10

Wybieraj Mi3, o ile nie potrzebujesz slotu na karty SD i dual SIMa ;-) Ewentualnie 1+1, ale bez zaproszenia nie wychodzi aż tak tanio jak miało z nim być.
A jeśli potrzebujesz, to Zenfone 5 w wersji 2/16 - do 200$ idzie go dostać a to obecnie jest naprawdę jeden z najbardziej opłacalnych i najlepszych chińczyków.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Postprzez Dablju » 31 lip 2014, o 15:44

W przypadku Zenfone 5 niestety bateria jest nieco za mała ;) poza tym mam Geeka i w zasadzie Zenfone prócz GG3 nie ma nic więcej :)
Wygląda na to, że na rynku nie ma jeszcze tel który by mnie w 100% zadowolił :P zapewne zdecyduje się na Mi3, slot to przydatna rzecz ale bardziej jako zaplecze pamięci tel a że Mi3 ma przynajmniej 16 to powinno mi wystarczyć. Mocno zastanawiałem się nad K900 ale wyczytałem i ludzie narzekają na baterię i prawdopodobnie po wycofaniu się Intela ze smartfonów również nie będzie KK, zostaje więc Xiaomi ;)
Dzięki za te propozycje, myślę że temat można zamknąć.
Dablju
VIP

Postprzez ddr » 31 lip 2014, o 17:17

Zenfony będą miały kit kata. Intel nie wycofa się ze smartfonów. K900 jest odpowiednio większy więc będzie więcej jadł.
Możesz też pocelować w honor 6 :).
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Powrót do Jaki telefon kupić ?