• Reklama

Solidny, do pracy, do 200$

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Odp: Solidny, do pracy, do 200$

Postprzez kolakao » 31 lip 2014, o 16:21

hellhammer napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

wlasnie ze bedzie bo to mediatek, czyli nie tylko jiayu ma problem z gpsem. jak trafi na ok model to bedzie dobrze trafi gorszy bedzie psioczyl ze gps zle dziala.

Kolego, mam redmi Note na mediateku, GPS chodzi cudownie i nie ma się do czego przyczepić, również nie słyszałem o problemach z GPS w coolpadach.
kolakao

Pochwały: 18
Telefon:: Meizu Mx4
ROM: Flyme 4

Reklama

Re: Solidny, do pracy, do 200$

Postprzez sonic » 31 lip 2014, o 16:34

dokładnie to chciałem dodać, Xiaomi Note na MTK (niby według specyfikacji wspiera Glonass) nie sprawdziłem bo nie wiem jak, ale GPS działa doskonale (również z aplikacjami do biegania, jak Endomondo).

ale dla Ciebie będzie za duży bo to 5,5 cala.
Solidny na pewno będziesz miał Xiaomi Mi2s i Mi3 - ale oba przekraczają twój budżet.

Lenovo też są solidnie wykonane, szczególnie te z lini S, ale o działanie GPSa musiałbyś zapytać w dziale Lenovo, bo nie wiem jak się sprawdza w życiu codziennym.
Life style, zarabianie, filmy -> http://marcingorski.pl
sonic
VIP

Pochwały: 15

Postprzez tomnet » 31 lip 2014, o 17:12

4rdzeniowe procesory mtk mialy lekkie problemy z gps, da sie to ogarnac jak jest root
fon: Lenovo X3 Lite dap: Benjie S5 sluchawki: MONK, MONK+, TY HI-Z 32, SENFER PT15, KZ ATE, KZ ZST, KZ EDR2, QKZ W1 PRO, TENNMAK PIANO, KINERA BD005
tomnet

Pochwały: 6
Telefon:: Lenovo X3 Lite

Postprzez sonic » 31 lip 2014, o 19:48

mój NEO na MTK 6589T po wgraniu GPS Fixa, łapał zasięg dość szybko, przejechałem z nim jako nawigacją w aucie całą Polskę wzdłuż i wszerz, spisał się doskonale, ale jako telefon do biegania trochę przekłamywał wyniki, nie dokładnie zapisywał ścieżki i zdarzyło mu się na płaskim terenie zarejestrować 1500 m w górę i w dół.
Life style, zarabianie, filmy -> http://marcingorski.pl
sonic
VIP

Pochwały: 15

Postprzez kopperek » 31 lip 2014, o 20:27

Dziękuję za Wasze opinie.

Podsumowując Jayiu odpada z powodu problemów z GPS.
Na temat Lenovo S660 nie znalazłem złych opinii, w sumie specjalnego natłoku dobrych też nie. Wyróżnia się solidną konstrukcją i niezła baterią, na minus 1GB ram (ale może dla mnie wystarczające) i potencjalne problemy z GPS (MediaTek)

Na chwilę obecną większość z Was poleca Coolpada F1. Do plusów można zaliczyć 2GB ram, niezła baterię i raczej, sądząc po masie telefonu, solidną konstrukcję. Na minus MediaTek i potencjalny problem z GPS, chociaż nie znalazłem głośów, że ktoś takie problem miał faktycznie. GPS będę używał do nawigacji na drodze, nie do Endomodo.

Podoba mi się jeszcze Asus Zenfone 5 w wersji 2/16. Tzn. podoba mi się procek, 2GB ramu, jednak zdecydowanie nie podobają mi się przerośnięte wymiary, to już niewiele brakuje do 5,5", więc chyba sobie odpuszczę.

Zatem na czele rankingu utrzymuje się Coolpad F1. Czy możecie mi polecić coś jeszcze? Solidną konstrukcję, o parametrach nie gorsych od F1. Powiedzmy, że te 200$ mógłbym zaokrąglić do równych 250$ ;)
kopperek

Telefon:: Samsung

Postprzez tomnet » 31 lip 2014, o 21:13

nie ma sensu wiecej wydawac na chinczyka niz 200 dolcow moim skromnym zdaniem a to co oferuje coolpad f1 naprawde styka,
mialem HTC DESIRE HD, LG 3D OPTIMUSA, SAMSUNGA GALAXY NOTE, LENOVO A830 no i coolpad najlepiej mi sie podoba z tego
co mialem, pod wzgledem wykonania nie odstaje od "markowców" a wydajnosciowo to inna liga
fon: Lenovo X3 Lite dap: Benjie S5 sluchawki: MONK, MONK+, TY HI-Z 32, SENFER PT15, KZ ATE, KZ ZST, KZ EDR2, QKZ W1 PRO, TENNMAK PIANO, KINERA BD005
tomnet

Pochwały: 6
Telefon:: Lenovo X3 Lite

Poprzednia strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?