• Reklama

Smartphone do 400-500zł - Dla Kobiety

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Smartphone do 400-500zł - Dla Kobiety

Postprzez pyton » 9 kwi 2016, o 15:33

Witam

Cena (bez VAT): 400-500zł
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: max 5" (osoba która będzie z niego korzystać jest filigranowa)
Ilość RAM/ROM/Procesor: Ram min 2GB / Rom min 8/16GB / Procesor ??? (ja wole unikać MTK i preferuje Snapdragony ale cena czyni cuda po za tym licze ze firma sie poprawiła)
Dual/Single sim: Bez różnicy
Preferowane marki:
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Obojętne
Wymagania (parametry, funkcje): Ma być wytrzymały i nie przymulać, Głównie będzie służył do dzwonienia / przeglądania internetu / oczywiście Facebook... jakaś gra w stylu "kulki" / ma robić zdjęcia nie jak lustrzanka ale też nie jak kalkulator + lampa błyskowa... fajnie jak by ze 2 dni wytrzymał na bateryjce... LTE, przyciski sprzętowe (home także) / Slot na kartę pamięci, i chyba ostatnie musi mieć "diodę" powiadomień.
Opis:

Osoba jest filigranowa - używa aktualnie Goclever Quantum 400 Lite 4" który dość mocno szwankować zaczął, natomiast mój OnePlus One jest ciut za duży 5,5"...
Wytrzymałość... Powiedzmy ze telefon ma kontakt z dziećmi... (oczywiście folię lub gorillaglass i futerał się kupi.)
Bateria - ciągle ma być włączona transmisja danych (Wi-Fi rzadziej) i ma wytrzymać ok 2 dni. (moje OPO daje rade - chyba ze za dużo wolnego czasu jest;p)
Dobry mikrofon i głośnik bo w niektórych sprzętach jest tragedia... albo kogoś nie słychać bo mikrofon słabo łapie albo głośnik mało wydajny...
LCD w HD 1280x720 lub lepiej.

Wstępnie myślałem o
Elephone P6000 PRO 3GB
Lub
UMI Rome <-- tu 5,5"

Przyznam szczerze nie patrzyłem na segment 4,5" i 4,7"...

Co polecicie?
pyton

Reklama

Re: Smartphone do 400-500zł - Dla Kobiety

Postprzez leoxxx » 9 kwi 2016, o 19:47

Mlais MX ma bardzo wydajna baterię i jest w miarę eleganckim smartfonem.
Porównanie zdjęć smartfonów: http://fotosmartfon.blogspot.com/
leoxxx
AKTYWNY

Pochwały: 26

Postprzez pawellabedz » 9 kwi 2016, o 19:58

Tylko mlais mx może być niedostępny już chociaż można poszukać na kimovil :)
pawellabedz
AKTYWNY

Pochwały: 2

Postprzez pyton » 10 kwi 2016, o 15:15

No nie powiem brzydki nie jest... ale bardzo narzekają na jakość rozmowy...
pyton

Postprzez leoxxx » 10 kwi 2016, o 15:17

XiaoMi Redmi 3
Porównanie zdjęć smartfonów: http://fotosmartfon.blogspot.com/
leoxxx
AKTYWNY

Pochwały: 26

Postprzez ddr » 10 kwi 2016, o 15:28

A meizu m2 mini?
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez pyton » 10 kwi 2016, o 16:34

Co do xaiomi to ja powiem tak:
Dla mnie bomba! Podobają mi się te telefoniki i maja fajne zaplecze (odnośnie Rom'ów itd)... Baa nawet gwarancja chyba w Czechach czy Słowacji jest realizowana i wysyłka też stamtąd (chyba że się coś zmieniło?).
Dla mnie telefon ma być funkcjonalny ma się nie wieszać... ma działać szybko i być czytelny dlatego kupiłem OPO... (Gdzie są dobre ceny na tego Xiaomi Redmi 3)

Ale dla Kobiety ma być ładny... (acz kol wiek już ją powolutku uczę że liczy się wnętrze:) )

Ładny wydaje mi się Ulefone Paris... ciekawe jaka będzie reakcja na te propozycje...

Ona wymyśliła sobie jakiegoś kruger&matz - może nie brzydkie ale 1gb Ram'u mało.... Jak dorwie się na moim telefonie do FB to zadowolona bo nic nie tnie itd... dlatego szybko wybiła sobie z głowy 1Gb...

Czy MTK są dalej tak dziurawe że wystarczy wysłać sms o treści " = " i telefon się resetuje? Lub maja inne "choroby" Czy już się poprawili?

Pozdrawiam i Dziękuje za propozycje proszę o więcej.
pyton

Postprzez Herezja » 10 kwi 2016, o 18:43

pyton napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Z ciekawości pytam. Kto narzeka na jakość rozmów w Mlais MX Base? Sam posiadam tą komórkę i nie spotkałem się z takimi uwagami.

Wysłane z mojego MX_Base przy użyciu Tapatalka
Herezja
AKTYWNY

Pochwały: 29

Postprzez pyton » 10 kwi 2016, o 19:45

Powiem tak: Recenzje... i tam coś psioczą ze bardzo zbiera szumy i słabo słychać... Ale w HTC jakimś była to wina softu która została naprawiona... może tu tez tak jest...??? Jakieś OTA.
pyton

Powrót do Jaki telefon kupić ?