• Reklama

Smartfony marki Avatar

Nowości i ciekawe propozycje z chińskiego rynku telefonów komórkowych

Smartfony marki Avatar

Postprzez zriel » 3 gru 2014, o 17:57

Witam, zakupiłem właśnie taki oto wynalazek http://allegro.pl/avatar-octa-core-gps-13mp-hit-8gb-qhd-ips-i4861835905.html

Na początku byłem nastawiony sceptycznie więc zadzwoniłem pod numer podany w aukcji. Pan powiedział że smartfony (chyba wszystkie modele) są produkowane dla nich w fabrykach Lenovo, i że są młodą Polską marką na dorobku - chcą się zrobić na drugiego Overmaxa itp. :)

Mój sceptycyzm wzbudziło to, że na innych aukcjach w tej samej cenie mają smartfony wyglądające tak samo ale o gorszych parametrach - 1GB RAM i 4 rdzeniowy MT6582. Przedstawiciel firmy poinformował mnie że ten akurat model jest nowy - w związku z obniżkami cen związanymi wprowadzeniem nowych układuw z LTE oraz 64 bit mogli sobie pozwolić na "upgrade" tego modelu do MTK 6592 oraz 2GB RAM. Co prawda 8 GB ROM to trochę mało<ale mam wieczorem dostać odpowiedź bo prawdopodobnie jest go teraz 16GB, natomiast opis specyfikacji jest częściowo wzięty z wcześniejszego modelu i stąd wzięły się moje podejrzenia. Dodatkowym atutem jest to, że firma jest z polski i dodatkowo w cenę wliczona jest bezpłatna wysyłka. Poinformowano mnie też że w ciągu 2 tygodni powstanie nowa profesjonalna strona marki i w przyszłości dostępne też będą aktualizacje(choć Android 4.4.2 na początek to też dobrze).

Na razie jeszcze trochę się niepokoję,ale jeśli rzeczywiście jest tam 8 rdzeni i 2GB RAM(nawet przy 8GB ROM) wraz z wyświetlaczem o rozdzielczości 120x720to szykuje nam się nowy hit cenowy. Jak dostanę smartfon w swoje ręce to napiszę coś więcej.

Choć i tak dla mnie to będzie tylko tymczasowa "zabawka" - złożyłem przedpłatę na nowego Elephone P6000 a dzwonić z czegoś trzeba :)
zriel
AKTYWNY
 
Posty: 609
Dołączył(a): 9 wrz 2013, o 13:37
Pochwały: 31

Reklama

Re: Smartfony marki Avatar

Postprzez Trojanek » 4 gru 2014, o 02:12

No ciekawie czy będzie to prawdziwa specyfikacja. Chociaż ostatnio widziałem dużo tanich telefonów z MTK6592, więc jak biorą wprost od producenta jakiegoś klona to pewnie im to jakoś tanio wychodzi.
http://allegro.pl/smartfon-avatar-note- ... 75197.html to jest np. to samo co to: http://pl.focalprice.com/MH1066W/M_HORS ... rrency=EUR więc tylko zmiana tylnego logo.
Trojanek
AKTYWNY
 
Posty: 227
Dołączył(a): 28 paź 2014, o 18:16
Pochwały: 7
Telefon:: HTC

Re: Smartfony marki Avatar

Postprzez ddr » 4 gru 2014, o 02:46

"i że są młodą Polską marką na dorobku"
Ekhm. Chyba ma na myśli swoją firmę.

"MTK6582, Cortex OCTA core, 1.3GHz"
"3G: WCDMA 850/2100MHz"

A na podsumowanie coś co wszystko wyjaśni. Właścicielem tego całego ROTEX ELECTRONIX jest nie kto inny jak żyd :-).
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.

Uwaga!
GEARBEST oszukuje kupujących!
Avatar użytkownika
ddr
VIP
 
Posty: 3728
Dołączył(a): 3 maja 2014, o 21:50
Pochwały: 135
Telefon:: Xiaomi Mi MIX 2
ROM: MIUI 10

Re: Smartfony marki Avatar

Postprzez bako92 » 4 gru 2014, o 15:06

Czekam na twoja recezje bo ogladalem ten tel i jestem zainteresowany zakupem... Mam nadzieje ze bedzie godny zaufania
bako92
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4 gru 2014, o 15:01
Telefon:: zte blade III
ROM: 2Gb

Re: Smartfony marki Avatar

Postprzez zriel » 4 gru 2014, o 20:18

Niestety po przeprowadzeniu małego śłedztwa okazało się że to lipa - ten smartfon to w rzeczywistości całkiem ładny co prawda, ale posiadający o wiele gorsze parametry Star F7 znieco "podrasowanym" softem. Szkoda bardzo, ale i tak go wziąłem(po uprzedniej korespondencji ze sprzedawcą i uzyskaniu dobrego rabatu). Już jakiś czas temu chciałem pobawić się w podmianę modemu na smartfonie z MT6582 co by sprawdzić czy da się pasmo 900 MHz odblokować, ale do tego najpierw muszę zdobyć oryginalny ROM od tego Star-a. A jak się mi znudzi to kobiecie dam , powinien się jej spodobać bo jest bardzo cienki. Tak czy siak po nowym roku dojdzie Elephone P6000 z preorderu a przynajmniej jakieś konstruktywne zajęcie będę miał :)

Edit : być może że nawet nie jest to Star, lecz ten produkt : http://jncn.en.alibaba.com/product/6008 ... phone.html

To by oznaczało ciut lepsze parametry w postaci 2GB RAM :)
zriel
AKTYWNY
 
Posty: 609
Dołączył(a): 9 wrz 2013, o 13:37
Pochwały: 31

Re: Smartfony marki Avatar

Postprzez existe » 4 gru 2014, o 22:40

zriel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


jeyu ratunku,
dawno nie cyztalem takich bzdur
dokladnie wszystko pasuje do oszustwa
existe
Avatar użytkownika
existe
VIP
 
Posty: 2222
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 08:57
Lokalizacja: eu
Pochwały: 58
Telefon:: byl:米jest redmi5plus
ROM: miui10

Re: Smartfony marki Avatar

Postprzez Grech » 4 gru 2014, o 23:42

Ile to było? Z 2-3 lata temu Apple toczyło spór o identycznie wyglądające smartfony. Walka szła o miliony jeśli nie miliardy dolarów. A teraz jakby nigdy nic, oficjalnie, są sprzedawane w Polsce pod marką Avatar, kopie 1:1 produktów Samsunga :) Ciekawe czy kopie iPhoneów też by nie wzbudzały problemów? :)
Avatar użytkownika
Grech
AKTYWNY
 
Posty: 582
Dołączył(a): 22 wrz 2012, o 22:35
Lokalizacja: Miasto
Pochwały: 10

Re: Smartfony marki Avatar

Postprzez zriel » 5 gru 2014, o 05:32

Proszę czytać wszystkie moje posty - jak później wyjaśniłem to lipa i smartfon to Star F7 względnie JNCN z podrasowanym softem, smartfon przyjdzie do mnie jutro - jako że sprzedawca przyznał się ze to nie octacore dało mi to odpowiednią pozycję do negocjacji zniżki :) Osobiście mam nadzieję że to wersja produkowana przez JNCN (dałem link do nich w poscie wyżej) która ma 2GB RAM, tak czy siak to tymczasowa zabawka do czasu aż przyleci do mnie zamówiony Elephone P6000(swoją droga dziwne że cisza o nim na forum).
zriel
AKTYWNY
 
Posty: 609
Dołączył(a): 9 wrz 2013, o 13:37
Pochwały: 31

Re: Smartfony marki Avatar

Postprzez ironcouk » 7 gru 2014, o 10:28

Prosiłbym o recenzję tego telefonu- jak na taką cenę i na takie parametry to cena jest bardzo atrakcyjna.
:edit:
Jeśli to jest ta wersja JNCN to bardzo dużo rzeczy jest niezgodna z specyfikacją zalinkowanego smartfona.
Rozdzielczość (hd w avatarze a w tym drugim 960×540, aparat- avatar 2x 13 Mp, JNCN 13 i 5)
ironcouk
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 wrz 2014, o 09:25
Telefon:: LG L5

Re: Smartfony marki Avatar

Postprzez zriel » 9 gru 2014, o 21:25

Jest to jak pisałem Star F7 z fałszywymi wpisami, działa jak każdy sprzęt o podobnych parametrach tyle że jest dosyć cienki(6mm) i w miarę ładny. Jednakże jak komuś nie zależy na wyglądzie a bardziej liczy się support to w tej cenie lepszy będzie Overmax 5010 EXPI. A jak ktoś chce czegoś lepszego to polecam pre-sell Elephone P6000 na nowym 64 bit czterordzeniowcu od Mediatek(podobno przy 4 rdzeniach jest 20% wydajniejszy od 8 rdzeniowego 6592) cena 170$ w przedsprzedaży jest atrakcyjna - później pewnie wzrośnie.
Co do ustrojstwa które kupiłem to jest to jak pisałem tymczasowa "zabawka", a recenzji nie zrobię na razie gdyż wypróbowując sklecony naprędce custom rom go ucegliłem :)
zriel
AKTYWNY
 
Posty: 609
Dołączył(a): 9 wrz 2013, o 13:37
Pochwały: 31

Re: Smartfony marki Avatar

Postprzez ddr » 9 gru 2014, o 22:39

Nie no, elephone już po 150-160$ stoi i niektóre sklepy mają niby in stock :).
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.

Uwaga!
GEARBEST oszukuje kupujących!
Avatar użytkownika
ddr
VIP
 
Posty: 3728
Dołączył(a): 3 maja 2014, o 21:50
Pochwały: 135
Telefon:: Xiaomi Mi MIX 2
ROM: MIUI 10

Re: Smartfony marki Avatar

Postprzez zriel » 9 gru 2014, o 23:09

ddr napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

To ściemniają - najwcześniej otrzymają je kluczowi odbiorcy(25) w tym Ele(http://www.aliexpress.com/store/group/Elephone/6019) z aliexpress
. Do nich telefony dojdą 24-25, reszta wysyłek będzie realizowana od 28 do 31, czyli najprawdopodobniej wyjdą po nowym roku. Ci którzy sprzedają poniżej oficjalnej ceny w pre-sellu (a po premierze ona wzrośnie) to oszuści , tym bardziej że piszą iż mają go fizycznie. Ja się jeszcze zastanawiam czy nie dozbierać na Jiayu S3 225$(z2GB RAM) lub 250$(3GB RAM) na mocniejszym 8 rdzeniowym 64 bitowcu, cvhoć patrząc na jego niewiele większą od 4 rdzeniowca wydajność(może to wina softu) myśłę ewentualnie o Kingzone Z1 który jest ładniejszy, niestety nie wiem czy tak samo jak Elephone będzie miał aktualizację do androida Lolipop.
zriel
AKTYWNY
 
Posty: 609
Dołączył(a): 9 wrz 2013, o 13:37
Pochwały: 31


Powrót do Nowości i warte uwagi telefony z Chin



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron