• Reklama

Smartfony marki Avatar

Nowości i ciekawe propozycje z chińskiego rynku telefonów komórkowych

Smartfony marki Avatar

Postprzez zriel » 3 gru 2014, o 18:57

Witam, zakupiłem właśnie taki oto wynalazek http://allegro.pl/avatar-octa-core-gps-13mp-hit-8gb-qhd-ips-i4861835905.html

Na początku byłem nastawiony sceptycznie więc zadzwoniłem pod numer podany w aukcji. Pan powiedział że smartfony (chyba wszystkie modele) są produkowane dla nich w fabrykach Lenovo, i że są młodą Polską marką na dorobku - chcą się zrobić na drugiego Overmaxa itp. :)

Mój sceptycyzm wzbudziło to, że na innych aukcjach w tej samej cenie mają smartfony wyglądające tak samo ale o gorszych parametrach - 1GB RAM i 4 rdzeniowy MT6582. Przedstawiciel firmy poinformował mnie że ten akurat model jest nowy - w związku z obniżkami cen związanymi wprowadzeniem nowych układuw z LTE oraz 64 bit mogli sobie pozwolić na "upgrade" tego modelu do MTK 6592 oraz 2GB RAM. Co prawda 8 GB ROM to trochę mało<ale mam wieczorem dostać odpowiedź bo prawdopodobnie jest go teraz 16GB, natomiast opis specyfikacji jest częściowo wzięty z wcześniejszego modelu i stąd wzięły się moje podejrzenia. Dodatkowym atutem jest to, że firma jest z polski i dodatkowo w cenę wliczona jest bezpłatna wysyłka. Poinformowano mnie też że w ciągu 2 tygodni powstanie nowa profesjonalna strona marki i w przyszłości dostępne też będą aktualizacje(choć Android 4.4.2 na początek to też dobrze).

Na razie jeszcze trochę się niepokoję,ale jeśli rzeczywiście jest tam 8 rdzeni i 2GB RAM(nawet przy 8GB ROM) wraz z wyświetlaczem o rozdzielczości 120x720to szykuje nam się nowy hit cenowy. Jak dostanę smartfon w swoje ręce to napiszę coś więcej.

Choć i tak dla mnie to będzie tylko tymczasowa "zabawka" - złożyłem przedpłatę na nowego Elephone P6000 a dzwonić z czegoś trzeba :)
zriel
AKTYWNY

Pochwały: 31

Reklama

Re: Smartfony marki Avatar

Postprzez Trojanek » 4 gru 2014, o 03:12

No ciekawie czy będzie to prawdziwa specyfikacja. Chociaż ostatnio widziałem dużo tanich telefonów z MTK6592, więc jak biorą wprost od producenta jakiegoś klona to pewnie im to jakoś tanio wychodzi.
http://allegro.pl/smartfon-avatar-note- ... 75197.html to jest np. to samo co to: http://pl.focalprice.com/MH1066W/M_HORS ... rrency=EUR więc tylko zmiana tylnego logo.
Trojanek
AKTYWNY

Pochwały: 7

Postprzez ddr » 4 gru 2014, o 03:46

"i że są młodą Polską marką na dorobku"
Ekhm. Chyba ma na myśli swoją firmę.

"MTK6582, Cortex OCTA core, 1.3GHz"
"3G: WCDMA 850/2100MHz"

A na podsumowanie coś co wszystko wyjaśni. Właścicielem tego całego ROTEX ELECTRONIX jest nie kto inny jak żyd :-).
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez bako92 » 4 gru 2014, o 16:06

Czekam na twoja recezje bo ogladalem ten tel i jestem zainteresowany zakupem... Mam nadzieje ze bedzie godny zaufania
bako92

Postprzez zriel » 4 gru 2014, o 21:18

Niestety po przeprowadzeniu małego śłedztwa okazało się że to lipa - ten smartfon to w rzeczywistości całkiem ładny co prawda, ale posiadający o wiele gorsze parametry Star F7 znieco "podrasowanym" softem. Szkoda bardzo, ale i tak go wziąłem(po uprzedniej korespondencji ze sprzedawcą i uzyskaniu dobrego rabatu). Już jakiś czas temu chciałem pobawić się w podmianę modemu na smartfonie z MT6582 co by sprawdzić czy da się pasmo 900 MHz odblokować, ale do tego najpierw muszę zdobyć oryginalny ROM od tego Star-a. A jak się mi znudzi to kobiecie dam , powinien się jej spodobać bo jest bardzo cienki. Tak czy siak po nowym roku dojdzie Elephone P6000 z preorderu a przynajmniej jakieś konstruktywne zajęcie będę miał :)

Edit : być może że nawet nie jest to Star, lecz ten produkt : http://jncn.en.alibaba.com/product/6008 ... phone.html

To by oznaczało ciut lepsze parametry w postaci 2GB RAM :)
zriel
AKTYWNY

Postprzez existe » 4 gru 2014, o 23:40

zriel napisał(a):... są produkowane dla nich w fabrykach Lenovo, i że są młodą Polską marką na dorobku - chcą się zrobić na drugiego Overmaxa itp. :)
...Przedstawiciel firmy poinformował mnie że ten akurat model jest nowy
...mogli sobie pozwolić na "upgrade"
...mam wieczorem dostać odpowiedź bo prawdopodobnie jest go teraz 16GB
... natomiast opis specyfikacji jest częściowo wzięty z wcześniejszego modelu i stąd wzięły się moje podejrzenia.
...Dodatkowym atutem jest to, że firma jest z polski i dodatkowo w cenę wliczona jest bezpłatna wysyłka
...Poinformowano mnie też że w ciągu 2 tygodni powstanie nowa profesjonalna strona marki i w przyszłości dostępne też będą aktualizacje

jeyu ratunku,
dawno nie cyztalem takich bzdur
dokladnie wszystko pasuje do oszustwa
existe
existe
VIP

Pochwały: 50

Postprzez Grech » 5 gru 2014, o 00:42

Ile to było? Z 2-3 lata temu Apple toczyło spór o identycznie wyglądające smartfony. Walka szła o miliony jeśli nie miliardy dolarów. A teraz jakby nigdy nic, oficjalnie, są sprzedawane w Polsce pod marką Avatar, kopie 1:1 produktów Samsunga :) Ciekawe czy kopie iPhoneów też by nie wzbudzały problemów? :)
Grech
AKTYWNY

Pochwały: 10

Postprzez zriel » 5 gru 2014, o 06:32

Proszę czytać wszystkie moje posty - jak później wyjaśniłem to lipa i smartfon to Star F7 względnie JNCN z podrasowanym softem, smartfon przyjdzie do mnie jutro - jako że sprzedawca przyznał się ze to nie octacore dało mi to odpowiednią pozycję do negocjacji zniżki :) Osobiście mam nadzieję że to wersja produkowana przez JNCN (dałem link do nich w poscie wyżej) która ma 2GB RAM, tak czy siak to tymczasowa zabawka do czasu aż przyleci do mnie zamówiony Elephone P6000(swoją droga dziwne że cisza o nim na forum).
zriel
AKTYWNY

Postprzez ironcouk » 7 gru 2014, o 11:28

Prosiłbym o recenzję tego telefonu- jak na taką cenę i na takie parametry to cena jest bardzo atrakcyjna.
:edit:
Jeśli to jest ta wersja JNCN to bardzo dużo rzeczy jest niezgodna z specyfikacją zalinkowanego smartfona.
Rozdzielczość (hd w avatarze a w tym drugim 960×540, aparat- avatar 2x 13 Mp, JNCN 13 i 5)
ironcouk

Postprzez zriel » 9 gru 2014, o 22:25

Jest to jak pisałem Star F7 z fałszywymi wpisami, działa jak każdy sprzęt o podobnych parametrach tyle że jest dosyć cienki(6mm) i w miarę ładny. Jednakże jak komuś nie zależy na wyglądzie a bardziej liczy się support to w tej cenie lepszy będzie Overmax 5010 EXPI. A jak ktoś chce czegoś lepszego to polecam pre-sell Elephone P6000 na nowym 64 bit czterordzeniowcu od Mediatek(podobno przy 4 rdzeniach jest 20% wydajniejszy od 8 rdzeniowego 6592) cena 170$ w przedsprzedaży jest atrakcyjna - później pewnie wzrośnie.
Co do ustrojstwa które kupiłem to jest to jak pisałem tymczasowa "zabawka", a recenzji nie zrobię na razie gdyż wypróbowując sklecony naprędce custom rom go ucegliłem :)
zriel
AKTYWNY

Postprzez ddr » 9 gru 2014, o 23:39

Nie no, elephone już po 150-160$ stoi i niektóre sklepy mają niby in stock :).
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez zriel » 10 gru 2014, o 00:09

ddr napisał(a):Nie no, elephone już po 150-160$ stoi i niektóre sklepy mają niby in stock :).

To ściemniają - najwcześniej otrzymają je kluczowi odbiorcy(25) w tym Ele(http://www.aliexpress.com/store/group/Elephone/6019) z aliexpress
. Do nich telefony dojdą 24-25, reszta wysyłek będzie realizowana od 28 do 31, czyli najprawdopodobniej wyjdą po nowym roku. Ci którzy sprzedają poniżej oficjalnej ceny w pre-sellu (a po premierze ona wzrośnie) to oszuści , tym bardziej że piszą iż mają go fizycznie. Ja się jeszcze zastanawiam czy nie dozbierać na Jiayu S3 225$(z2GB RAM) lub 250$(3GB RAM) na mocniejszym 8 rdzeniowym 64 bitowcu, cvhoć patrząc na jego niewiele większą od 4 rdzeniowca wydajność(może to wina softu) myśłę ewentualnie o Kingzone Z1 który jest ładniejszy, niestety nie wiem czy tak samo jak Elephone będzie miał aktualizację do androida Lolipop.
zriel
AKTYWNY

Powrót do Nowości i warte uwagi telefony z Chin