• Reklama

Smartfon z wytrzymałą baterią do 700zł

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Smartfon z wytrzymałą baterią do 700zł

Postprzez Yorko » 24 mar 2015, o 20:47

Cena (bez VAT): do 700zł
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 4.3" - 4.7"
Ilość RAM/ROM/Procesor: 1GB / 4-8GB / dwu lub czterordzeniowy procesor
Dual/Single sim: obojętnie
Preferowane marki: obojętnie
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): preferuję Polskę
Wymagania (parametry, funkcje): wytrzymała bateria, dobry aparat
Opis:
Mój poprzedni telefon to Jiayu G2F, zatem szukam telefonu o porównywalnym czasie działania na baterii. Zastanawiałem się nad Jiayu G4S, ale odstraszyły mnie opinie na temat odpadającego elementu lampy i kiepskiego GPS-a.
Yorko

Telefon:: Jiayu G2F

Reklama

Re: Smartfon z wytrzymałą baterią do 700zł

Postprzez Albin » 24 mar 2015, o 21:00

Od lampy nic nie odpada, miałem od kwietnia do grudnia, dementuję :) A co do gps to nie masz go w wymaganiach... ;)
Co do baterii to zobacz sobie na to http://www.aliexpress.com/store/product ... 93415.html ale musiałbyś dorzucić z 50zł. To jest jakaś nowa marka, nie wypowiadam się bo nie miałem ale bardzo głośno o niej na forum było. Patrząc na wykonanie to smartfon zrobiony z głową - choćby głośniki od spodu a nie jak w większości z tyłu gdzie przy położeniu na biurku jest zasłaniany i prawie nie słychać jak ktoś dzwoni... Zdjęcia wg opisu aukcji robi dobre.
Patrząc na opis to taki trochę unowocześniony G4S - lepsza bateria, większy ekran i rozdzielczość, dodali NFC.
Albin
AKTYWNY

Pochwały: 16
Telefon:: Redmi Note 3 Pro

Postprzez Yorko » 24 mar 2015, o 21:04

Oj... Ale ten ma 5 cali ;) Ja lubię mniejsze smartfony. A jak jest z tym GPS w G4S? Często nie używam, ale przy G2F wkurzało mnie, że chcąc dojść na jakąś ulicę, nie mogłem się doczekać kiedy złapie fixa i sam w końcu doszedłem...
Yorko

Postprzez mortimer » 24 mar 2015, o 21:10

Yorko napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

zależy jaki egzemplarz się trafi, ale wielu użytkowników zgłaszało problemy z działaniem gps w tym modelu. w niektórych przypadkach udało się problem rozwiązać, w innych nie. jeżeli poprawne działanie gps to ważny aspekt, proponuję nie ryzykować z jiayu g4s.
mortimer
AKTYWNY

Pochwały: 96
Telefon:: , a w nim bateria.

Postprzez Albin » 24 mar 2015, o 21:23

Zależy czego oczekujesz od GPS. Jeździłem całe lato na rowerze z Endomondo. Trzeba było chwilę zaczekać na złapanie fixa, czasem nawet minutę ale jak pojawił się sygnał to dobrze pokazywała przebytą trasę. Jeżeli natomiast chodzi o używanie do nawigacji samochodowej to z tym różnie. Z różnymi programami różnie współpracował. Z jednymi w miarę ok z drugimi co chwilę gubił sygnał albo np pokazywał pozycję 20 metrów obok a nawigacja co kilka sekund kazała zawracać... Jeżeli chcesz używać do takiej pieszej nawigacji że szukasz adresu lub coś takiego to też różnie. Zauważyłem, że jak używałem gps wokół domu to moment łapał fixa, pokazywał drogę, ale jak próbowałem łapać sygnał np 50km dalej to już ciężko mu było - jakby pamiętał ostatnią lokalizację

Co do rozmiaru to kwestia przyzwyczajenia. Mój pierwszy smartfon miał 5 cali, przesiadłem się na Jiayu - odczucie trochę mniejszy, jest akurat, ale im dłużej go używałem tym dłużej brakowało mi większego lcd. Teraz mam 5.5 cala - pierwsza myśl - ale wielki (po sprzedaży Jiayu a przed dostawą obecnego używałem 3 calowego starego htc) ale jak przeglądasz sporo Internet to taki ekran jest akurat. Łatwiej trafić w klawisze. Jedyny minus to czasem uciska w kieszeni ale do przeżycia. Ostatnio bawiłem się kolegi LG G2 mini (chyba) to taki malutki się wydawał i zastanawiałem się jak on może tego używać mimo że sam używałem telefonu z takim wyświetlaczem przez ponad pół roku :)
Albin
AKTYWNY

Pochwały: 16
Telefon:: Redmi Note 3 Pro

Postprzez Yorko » 24 mar 2015, o 23:40

Dobra, wybór padł jednak na G4S od jednego z użytkowników forum ;)
Yorko

Powrót do Jaki telefon kupić ?