• Reklama

Smartfon z dobrym GPS i aparatem.

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Smartfon z dobrym GPS i aparatem.

Postprzez woody » 12 paź 2014, o 12:12

Więc tak , z kompaktami mam bardzo nie wiele do czynienia ponieważ dawno się przesiadłem na lustrzankę (wymienna optyka , własne nastawy ).
Na temat kompaktu unikaj niewiarygodnych zoomów ponieważ nie jest to przybliżenie mechaniczne tzn. po przez zespół soczewek tylko odbywa się to po przez procesor(przybliżenie cyfrowe) który wymyśla sobie pixele jak nie ma żadnych danych przy największym zoomie.
W drugim linku masz fajnie opisane co i jak z aparatem i czym się sugerować przy wyborze danego modelu i nie dać się nabrać na marketing np.super zoom który nic nie daje, liczy się światło , ogniskowa, iso ( im większe iso tym na zdjęciach więcej ziarna ale tym samym łatwiej zdjęcie zrobić w ciemnych warunkach), wszystko w linkach to forum ma trochę inną specyfikę.

Tu podaję linka do jednej z wielu stron z netu na temat aparatów także masz w czym przebierać.

http://fotografia.wordpress.com/porady/ ... t-cyfrowy/
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... -4389.html

Nie polecę Tobie żadnego bo po prostu nie jestem na czasie ja miałem PowerShot 460 Canona i Panasonica dmc fx 01 i byłem zadowolony potem się troszeczkę rozwinąłem (fotografia krajobrazowa , przyrodnicza ) i musiałem zmienić na lustrzankę (Canon 500D).
Chodzi mi tylko o to że jak będziesz chciał zdjęcie malucha wydrukować z telefonu to czeka cię wielkie rozczarowanie , być może nigdy nie będziesz drukował , wywoływał zdjęć ale lepiej dmuchać na zimne.
Jest trochę szukania zresztą tak samo jak z telefonem.
Meizu M2 Note
woody
VIP

Pochwały: 16
Telefon:: Meizu M2 Note
ROM: Flyme 4.5.4.2

Reklama

Postprzez bluto » 12 paź 2014, o 13:56

a może samsung s4 zoom, albo droższy k zoom
bluto

Telefon:: nokia tube

Postprzez dzazzio » 7 lis 2014, o 11:46

a co sądzicie o Nubia Z5S n ? W internetach piszą że aparat jest na prawdę rewelacyjny. Mógłby ktoś to potwierdzić?

Ps. szukałem zdjęć wykonanych tym telefonem ale nic nie znalazlem. Cena ~$226.99 troszkę przewyższa mój budżet, ale jakby faktycznie była to dobra słuchawka to czemu nie.
dzazzio

Pochwały: 1
Telefon:: iphone 4
ROM: org

Postprzez Quis » 6 lut 2015, o 18:26

Nie chcę zakładać nowego tematu więc podłączę się pod ten:

Szukam telefonu do 200$/700zł, który będzie spełniał warunki:
- bardzo dobry aparat i zdjęcia
- bardzo dobry GPS (najlepiej z GLONASS, dlatego skłaniam się ku telefonom na Snapdragonie)
- 2GB RAM
- max 5", chętnie wezmę coś mniejszego np. 4.7"

Nie gram w gry i nie zależy mi na wydajności, byleby się nie zawieszał jak otworze kilka zakładek w przeglądarce :-)

Aktualnie poluje na używanego Samsunga Galaxy S4, ale może znajdzie się coś ciekawszego z Chin?
Quis
VIP

Pochwały: 28

Postprzez Dorpat » 9 lis 2015, o 19:59

Witam,
Mam podobne wymagania jak kolega. Długi czas pracy na baterii, bardzo dobry gps i cena - 700zł.
Co byście polecili? Najlepiej z ekranem 4,5 - 4,7 cala , max 5 cali.
Dorpat

Telefon:: Nokia N82

Poprzednia strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?