• Reklama

Smartfon ok 200$ - DUAL-SIM, CPU 8 core, 2GB RAM, HSPA+

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Smartfon ok 200$ - DUAL-SIM, CPU 8 core, 2GB RAM, HSPA+

Postprzez Czabor » 7 lis 2014, o 02:56

Witam

Od paru ładnych dni przeszukuję forum w celu dokonania wyboru. Bardzo pomocna jest tabelka http://telchina.pl/tabela-porownawcza-telefonow-t4687.html za którą bardzo dziękuję autorowi. Niestety po przeczytaniu wielu wątków nie mogę się zdecydować więc postanowiłem napisać swój.

Zależy mi na tym, żeby telefon miał:
1. DUAL SIM,
2. CPU 4-8 rdzeni,
3. min. 2 GB RAM,
4. 3G w Polsce poza miastem (PLUS Internet HSPA+/UMTS),
5. Router / HotSpot,
6. GPS,
7. LCD 4-5'' (im mniejszy tym lepiej),
8. Długa praca na baterii.

Telefon służy mi głównie do pracy, nie do zabawy.
Jednej karty używam tylko do dzwonienia, drugiej głównie do internetu. Miło byłoby gdyby ta pierwsza była aktywna podczas korzystania z internetu na drugiej, ale nie koniecznie.
Telefonu używam często jako router / HotSpot. Do internetu używam PLUSa, z reguły jestem w zasięgu oznaczonym na mapce jako HSPA+/UMTS. W zasięgu LTE jestem bardzo rzadko, więc na tym mi nie zależy. Z internetu na ekranie telefonu korzystam rzadko, ale się zdarza.
GPS używam sporadycznie, ale chciałbym, żeby działał w miarę sprawnie / stabilnie.
Zależy mi na szybkości i stabilności działania telefonu. Instaluję sporo aplikacji (lubię testować i dostosowywać telefon do swoich potrzeb). Korzystam głównie z aplikacji które pracują w tle (kalendarze, terminarze, przypomnienia, notatniki), ogólnie telefon to mój "drugi mózg".
Gram rzadko, głównie dla zabicia czasu gdzieś w kolejce / poczekalni w jakieś gry logiczne lub inne mało wymagające.
Czasem lubię poczytać audiobooka, ostatnio czytam na telefonie coraz częściej.
Dobrze by było żeby bateria trzymała "normalnie", przynajmniej 1 dobę przy normalnym użytkowaniu (klika - kilkanaście krótkich rozmów dziennie, nie wiszę na telefonie) i nie padała po 2 godzinach korzystania z WiFi, routera, albo GPS.
Mile widziany Android 4.4, ale i z 4.2 przeżyję.
No i jedna z najważniejszych cech telefonu - jakość. Chodzi mi o jakość podzespołów. Nie chciałbym reklamować go po miesiącu czy dwóch, albo klikać po 3 razy bo dotyk słabo reaguje, albo reaguje "nie w tym miejscu". Chciałbym, żeby starczył mi na 2-4 lata.
Na wyglądzie nie zależy mi zupełnie - telefon ma działać, a nie wyglądać.
Może być w dowolnym kolorze pod warunkiem, że będzie to czarny :-) a tak na serio, to aby z przodu nie był biały, a na tył mogę założyć pokrowiec w ulubionym kolorze.

Dzięki wspomnianej powyżej tabelce i stronie http://www.devicespecifications.com wytypowałem kilka telefonów, które wg mnie spełniały by moje wymagania, ale chciałbym uzyskać opinię kogoś kto ma większe doświadczenie. Nie miałem styczności z żadnym z tych telefonów, będzie to mój drugi zakup na Aliexpress. Za pierwszym razem kupiłem Lenovo S8+ :oops: http://www.aliexpress.com/snapshot/6284162794.html i jestem w trakcie zwrotu. Nie chciałbym znowu popełnić podobnego błędu.

Telefony, które wytypowałem:
1. CoolPad F1 8297W (WCDMA)
2. DOOGEE DG900
3. K-Touch Nibiru Mars H1
4. Lenovo A8 (w tabelce jest info, że ma DUAL SIM i gdy tak było w rzeczywistości to byłby moim faworytem, ale na aliexpress w opisach jest 1 SIM, a to go dyskwalifikuje)
5. THL T11
6. XIAOMI Redmi Note Pro (trochę duży ale jeśli miałby przebić inne np jakością to przeboleję. Ma najmocniejszą baterię.)
7. Jiayu G4S (jeden z moich faworytów - ma mocną baterię).
8. Dowolny zaproponowany przez was spełniający moje wymagania.

Bardzo proszę o pomoc w wyborze, które polecacie, a które odradzacie, ponieważ chciałbym uniknąć kolejnej pomyłki.

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki i pozdrawiam.
Czabor

Telefon:: Samsung

Reklama

Re: Smartfon ok 200$ - DUAL-SIM, CPU 8 core, 2GB RAM, HSPA+

Postprzez fullrespect » 7 lis 2014, o 03:44

Siemka,
miałem okazję testować G4S - bateria mnie zadowalała, przy moim korzystaniu wytrzymywała do 3 dni, internet, aparat, facebook, gmail, sprawdzane na bieżąco przez cały dzien. (nie bawie sie telefonem, uzywam tylko wedy gdy musze).
Dla porównania moj aktualny zopo zp700 jak sie nim troszke pobawie a nie daj boże włacze nawigację to jest max 5h na baterii.
Co do wykonania G4S - uważam za bardzo solidne i czarny swietnie sie prezentuje :) Prędkośc działania zrobiła na mnie wrażenie, strony sie ładują w mgnieniu oka. Nic nie muli i pieknie płynnie śmiga. Ekran bardzo wyraźny, dobre kąty widzenia.
Dobra - teraz wada: GPS jest skopany na maxa... łączy sie OK ale z dokladnoscią sygnalu to jus jest róźnie, ZOPO ZP700 jest conajmniej o 40% lepszy w tym zakresie :)

Mam nadzieje ze troszke pomogłem. do zopo sie odnioslem bo tylko jego mam jako porównanie a póki co to bylo mi dane testowac te dwa telefony i po malu czaje sie na jakiegos xiaomi :)
Pozdrawiam - Tomek,
http://www.delanengineering.com - sensor ruchu głową :)
fullrespect
AKTYWNY

Pochwały: 6
Telefon:: Xiaomi Redmi Note 2
ROM: 5.9.2

Re: Smartfon ok 200$ - DUAL-SIM, CPU 8 core, 2GB RAM, HSPA+

Postprzez Czabor » 10 lis 2014, o 20:18

Dzięki fullrespect za odpowiedź
Po przeczytaniu kilku recenzji zdecydowałem się na Jiayu G4S ewentualnie G3S. Gdyby G3S miał 2GB RAM to brałbym zdecydowanie ten. Chyba jednak kupię go w Polsce od dystrybucji. Przy zakupie na firmę koszt wychodzi taki sam albo niższy niż na Aliexpres. Dodatkowo gwarancja w Polsce na 2 lata i szybsza wysyłka.
Liczyłem jeszcze na ten "shopping festival" ale nie do końca rozumiem zasady. Jiayu G4S wcześniej kosztował 170-190 $, teraz niektórzy sprzedawcy nie mają promocji i mają go w tej samej cenie, a niektórzy (ci co mają promocję na 11.11) zwiększyli cenę tak, żeby po obniżce wyszło to samo co normalnie czyli 170-190 $. Czy ma to jakiś ukryty sens?

Może ktoś wskaże mi sprzedawcę który będzie miał go 11.11 taniej niż normalnie.
Czabor

Telefon:: Samsung

Powrót do Jaki telefon kupić ?